Rusové nalili do nádrže Lady inkoust z tiskárny místo části benzinu a zkusili jezdit

Že auto na takové palivo nepojede? Mýlíte se, při kombinaci s benzinem to dokáže, ovšem očekávání barevného kouře linoucího se následně z výfuků naplněna nebyla, alespoň ne takto.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Rusové nalili do nádrže Lady inkoust z tiskárny místo části benzinu a zkusili jezdit

12.9.2019 | Mirek Mazal

Rusové nalili do nádrže Lady inkoust z tiskárny místo části benzinu a zkusili jezdit

/

Že auto na takové palivo nepojede? Mýlíte se, při kombinaci s benzinem to dokáže, ovšem očekávání barevného kouře linoucího se následně z výfuků naplněna nebyla, alespoň ne takto.

Profesionální pokusná stanice z Ruska vedená holohlavým Vladem odpověděla na další existenční otázku automobilového průmyslu. Nový experiment lidí kolem kanálu Garage 54 na Youtube otevřel kapitolu často diskutovaného tématu následků tankování nevhodných či znečištěných pohonných hmot.

Sám nejvýše postavený experimentátor zahájil amatérskou studii jízdy na inkoust naplněním plastové lahve benzínem přímo z testovací Lady. Do načerpaného paliva přidal barevnou tiskařkou tekutinu a zamíchanou směs spojil hadičkou přímo s karburátorem sovětského sedanu bídné kondice. Rázný Rus si nechtěl poškodit sériovou nádrž vozu, proto vymyslel alternativní řešení s nutností vypít koupenou Coca-Colu. Nicméně první provizorní plán nebyl dost dobrý, proto bylo potřeba přitvrdit.

Vlad nalil barevnou tekutinu přímo do sání a čekal. Pohonná jednotka si překvapivě poradila i s náplní do tiskárny, starý agregát by zřejmě dokázal zpracovat cokoliv tekutého s alespoň nějakou výhřevností. Vytáčení starého motoru produkovalo stále jen modrobílý kouř, přestože autor experimentu chtěl ověřit nejen schopnost fungování motoru, ale toužil vidět také barevnou parádu linoucí se z úzké koncovky pod zadním nárazníkem.

Zbarvený dým se nakonec vyvalil z výfuku, bohužel úspěch se nedostavil po nasátí inkoustu, nýbrž po vložení zapálené dýmovnice do oválného vyústění vedení zplodin. Vlad s kolegy si takto lišácky pomohli, protože původní záměr se ukázal jako neproveditelný. Tiskařská látka je totiž složená z vody a rozpustná v benzínu, tím pádem vysoká teplota spalovacího procesu válců zničí jakékoliv barevné segmenty natankovaného mixu. Z konce výfuku opět vyjde jen obvyklá modrobílá směs páry a běžných spalin. Náplň tiskárny se tedy vůbec nijak neprojevila, ale auto aspoň jezdilo.


Rusové nalili do nádrže Lady inkoust z tiskárny místo části benzinu a zkusili jezdit - 1 - Zkouska jizdy na tiskarsky inkoust 01Rusové nalili do nádrže Lady inkoust z tiskárny místo části benzinu a zkusili jezdit - 2 - Zkouska jizdy na tiskarsky inkoust 02Rusové nalili do nádrže Lady inkoust z tiskárny místo části benzinu a zkusili jezdit - 3 - Zkouska jizdy na tiskarsky inkoust 03Rusové nalili do nádrže Lady inkoust z tiskárny místo části benzinu a zkusili jezdit - 4 - Zkouska jizdy na tiskarsky inkoust 04Rusové nalili do nádrže Lady inkoust z tiskárny místo části benzinu a zkusili jezdit - 5 - Zkouska jizdy na tiskarsky inkoust 05Rusové nalili do nádrže Lady inkoust z tiskárny místo části benzinu a zkusili jezdit - 6 - Zkouska jizdy na tiskarsky inkoust 06Rusové nalili do nádrže Lady inkoust z tiskárny místo části benzinu a zkusili jezdit - 7 - Zkouska jizdy na tiskarsky inkoust 07Rusové nalili do nádrže Lady inkoust z tiskárny místo části benzinu a zkusili jezdit - 8 - Zkouska jizdy na tiskarsky inkoust 08Rusové nalili do nádrže Lady inkoust z tiskárny místo části benzinu a zkusili jezdit - 9 - Zkouska jizdy na tiskarsky inkoust 09Rusové nalili do nádrže Lady inkoust z tiskárny místo části benzinu a zkusili jezdit - 10 - Zkouska jizdy na tiskarsky inkoust 10Rusové nalili do nádrže Lady inkoust z tiskárny místo části benzinu a zkusili jezdit - 11 - Zkouska jizdy na tiskarsky inkoust 11Rusové nalili do nádrže Lady inkoust z tiskárny místo části benzinu a zkusili jezdit - 12 - Zkouska jizdy na tiskarsky inkoust 12Rusové nalili do nádrže Lady inkoust z tiskárny místo části benzinu a zkusili jezdit - 13 - Zkouska jizdy na tiskarsky inkoust 13Rusové nalili do nádrže Lady inkoust z tiskárny místo části benzinu a zkusili jezdit - 14 - Zkouska jizdy na tiskarsky inkoust 14
Použitý inkoust neměl žádný podstatný vliv na chod motor Lady, bohužel ani pozitivní. Barevný kouř z výfuku vznikl jinak

Zdroj: Garage 54@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše