Seat Leon ST 2014: unikly první fotky kombi s 587 l v kufru

Po včerejším avízu se nedalo čekat, že by Seat tuhle novinku udržel pod pokličkou. A také neudržel, máme první fotky i informace.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Seat Leon ST 2014: unikly první fotky kombi s 587 l v kufru

20.7.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Seat Leon ST 2014: unikly první fotky kombi s 587 l v kufru

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Po včerejším avízu se nedalo čekat, že by Seat tuhle novinku udržel pod pokličkou. A také neudržel, máme první fotky i informace.

Tip: Přečtěte si již podrobnější oficiální představení španělského kombíku s dalšími fotkami a daty.

Snad nebudeme přehánět, když řekneme, že třetí generace Seatu Leon loni rozepsala novou kapitolu dějin španělské automobilky. I když na tom má zásluhu více faktorů, je to právě hlavně všeobecná líbivost tohoto modelu, jenž se stará o fakt, že navzdory propadajícím se evropským trhům coby klíčovému odbytišti Seatu patří tato značka mezi několik málo takových, které dokážou výrazně růst. Navíc je třeba dodat, že se firmě daří nejen na menších, ale i na velkých evropských trzích jako je ten britský nebo německý, kde každé procento růstu znamená pořádnou porci prodaných aut navíc.

Není tedy divu, že Seat chce kout železo, dokud je žhavé. Na trh už vlétl s třídvéřovým Leonem SC a už od prvních měsíců roku bylo jasné, že nebude posledním v řadě. Pokud SC bylo prvním skutečným třídvířkem v historii nabídky Leonu, pak kombi ST mělo být první kombíkem. Původně se hovořilo o premiéře této verze ve Frankfurtu, na kterou nejspíše skutečně dojde, včera ale Seat avizoval premiéru něčeho nového a prostorného pro nejbližší dny. Nebyli jsme si jisti, o co půjde, sázeli jsme ale na Leon ST. Teď už můžeme říci, že jsme se nemýlili.

Jak to v poslední době bývá asi tak u 90 procent automobilových novinek, ani tahle nezůstane skryta zrakům publika až do plánované premiéry. Nevíme zatím, co všechno chtěl Seat začátkem pracovního týdne odhalit, podařilo se nám ale získat tři fotografie, které vůz ukazují zvenčí a vyobrazují i jeho zavazadelník. Informace máme k dispozici pouze kusé, to podstatné ale dohromady složíme i z nich.

Pokud jde o vzhled, tady Seat příliš nepřekvapil. Ve srovnání s třídvířkem vozu „obrátil” poslední sloupek, jinak jej v podstatě jen protáhl a vsadil i na skoro rovnou spodní linii zadních bočních oken. Od pohledu je těžké říci, zda si vůz vysloužil alespoň nová koncová světla, vypadají ale každopádně velmi podobně jako ta už viděná na dříve představených verzích. Asi nikoho neurazíme, když řekneme, že ST je ze všech dosud představených variant Leon nejdecentnější, ale to se tak nějak dalo očekávat. Přesto si na kombík ponechává docela slušný šmrnc.

Že jde o „nejvíce lifestylové” kombi ze všech dosud odhalených kombíků stojících na platformě MQB, naznačuje i jeden z mála konkrétních údajů, který bezpečně známe. Jde o objem zavazadelníku ve výši 587 litrů, který je ve srovnání s Octavií III Combi (610 litrů) a Golfem VII Variant (605 litrů) o něco málo menší. I tak jde ale o pořádnou porci prostoru, do které, jak naznačí také přiložený obrázek, „narvete” i co nepotřebujete...

V případě techniky můžeme dále říci jen tolik, že nabídky motorizací zůstane věrná dalším verzím - za základ poslouží provedení 1,2 TSI s 85 koňmi, vrcholem bude verze 1,8 TSI se 184 koňmi. Mezi nimi se pak najde místo i pro nějaké ty jedna-čtyřky a pár dieselů. Zatím nemáme žádnou informaci o tom, že by vůz měl být rovnou od začátku prodeje k mání i s pohonem všech kol, jak se původně tradovalo, to ale neznamená, že se toto provedení neobjeví v nabídce později.

Další informace a fotky se jistě objeví s blížícím se datem oficiální premiéry. Jakmile je budeme mít k dispozici, určitě si je nenecháme pro sebe...

Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2013.


Seat Leon ST 2014: unikly první fotky kombi s 587 l v kufru - 1 - Seat Leon ST 2014 kombi unik 01Seat Leon ST 2014: unikly první fotky kombi s 587 l v kufru - 2 - Seat Leon ST 2014 kombi unik 02Seat Leon ST 2014: unikly první fotky kombi s 587 l v kufru - 3 - Seat Leon ST 2014 kombi unik 03Seat Leon ST 2014: unikly první fotky kombi s 587 l v kufru - 4 - Seat Leon ST 2014 kombi unik 04Seat Leon ST 2014: unikly první fotky kombi s 587 l v kufru - 5 - Seat Leon ST 2014 kombi unik 05
Tohle je nový Seat Leon ST, jak se vám zamlouvá?

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.