Šéf AMG prozradil další detaily k hypersportu Mercedesu, kdy máme co čekat?

Nejrychlejší Mercedes všech dob bude skutečně poháněn hybridním ústrojím z Formule 1 a uvidíme ho již příští rok ve Frankfurtu. Neponese jméno R50.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Šéf AMG prozradil další detaily k hypersportu Mercedesu, kdy máme co čekat?

1.12.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Šéf AMG prozradil další detaily k hypersportu Mercedesu, kdy máme co čekat?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nejrychlejší Mercedes všech dob bude skutečně poháněn hybridním ústrojím z Formule 1 a uvidíme ho již příští rok ve Frankfurtu. Neponese jméno R50.

Přesně před týdnem jsme zmínili, že chystaný hypersport Mercedesu je již prakticky vyprodaný. Nové informace tento stav sice nevyvracejí, zároveň jej ale poněkud upřesňují. Tobias Moers, šéf AMG, tedy divize, která bude za stavbu vozu zodpovědná, uvedl, že favorizuje přístup „kdo dříve přijde, ten dříve mele“. Automobilka však dosud nepotvrdila, že se tohoto principu podrží nebo zda nepoužije strategii Ferrari, dle které „mele ten, kdo více platí“. Může to nakonec do značné míry záležet i na tom, zda těch, kteří budou chtít „mlít”, bude více než počet aut, která Mercedes hodlá vyrobit.

V druhém směru je celkem jasno - postaveno bude 200 až 300 exemplářů, bez ohledu na poptávku. Pokud by někdo čekal, že by se Mercedes mohl nechat přemluvit k navýšení výroby tak, jak to udělal Ford u modelu GT, asi bude zklamán. Tento scénář automobilka vylučuje, míra exkluzivity stroje bude jasně daná předem. Konkrétní číslo bychom se přitom měli dozvědět nejpozději v září 2017 na autosalonu ve Frankfurtu, kde bude novinka představena.

Ačkoliv vůz, který automobilka poprvé potvrdila letos v Paříži, dorazí v době oslav padesátiletého výročí divize z Affalterbachu, podle Moerse neponese spekulovaný název R50. AMG se ale zatím nerozhodlo, jak vlastně chystaný speciál pojmenuje. Informace o hybridním pohonném ústrojí převzatém z monopostu Formule 1 (motor může použít větší zdvihový objem než 1,6 litru kvůli životnosti) však již reálné jsou, přičemž díky kombinaci zhruba 1 500 koní a 1 300 kg hypersport nabídne „raketovou” dynamiku.

Zmíněná čísla ale berme spíše jako odhad než jako potvrzení věcí budoucích. Šéf AMG totiž dále dodává, že „rozhodnutí stvořit hypersport AMG bylo učiněno v říjnu 2015, jsme tak stále v rané fázi vývoje“. Do projektu jsou zapojení nejen technici z Affalterbachu, ale také lidé z Mercedesu i zázemí samotné stáje F1 sídlící v britském Brixworthu.

Momentálně jsou prováděny pokročilé simulace, s prvními reálnými prototypů prý nemáme počítat dříve než v závěru příštího roku. Ve Frankfurtu se tedy ukáže pouze design stroje, pak teprve bude dokončen jeho technický vývoj. První vozy dorazí k zákazníkům až v roce 2019. Evropské ceny mají odstartovat na dvou milionech Eur (cca 54,1 milionů korun) bez daní.

Moers přitom dodává, že finální termíny se mohou ještě lehce změnit s ohledem na to, jak budou probíhat další vývojové fáze, i tak ale po dnešku o hypersportu Mercedesu víme zase o dost více.


Šéf AMG prozradil další detaily k hypersportu Mercedesu, kdy máme co čekat? - 1 - mercedes amg hypercar oficialne nove 01Šéf AMG prozradil další detaily k hypersportu Mercedesu, kdy máme co čekat? - 2 - mercedes amg hypercar oficialne nove 02Šéf AMG prozradil další detaily k hypersportu Mercedesu, kdy máme co čekat? - 3 - mercedes amg hypercar oficialne nove 03Šéf AMG prozradil další detaily k hypersportu Mercedesu, kdy máme co čekat? - 4 - mercedes amg hypercar oficialne nove 04Šéf AMG prozradil další detaily k hypersportu Mercedesu, kdy máme co čekat? - 5 - mercedes amg hypercar oficialne nove 05

Šéf AMG prozradil další detaily k hypersportu Mercedesu, kdy máme co čekat? - 6 - Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo 01Šéf AMG prozradil další detaily k hypersportu Mercedesu, kdy máme co čekat? - 7 - Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo 02Šéf AMG prozradil další detaily k hypersportu Mercedesu, kdy máme co čekat? - 8 - Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo 03Šéf AMG prozradil další detaily k hypersportu Mercedesu, kdy máme co čekat? - 9 - Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo 04Šéf AMG prozradil další detaily k hypersportu Mercedesu, kdy máme co čekat? - 10 - Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo 05Šéf AMG prozradil další detaily k hypersportu Mercedesu, kdy máme co čekat? - 11 - Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo 06
Novinka momentálně nemá ani název, ani definitivní technické parametry, přesto se začíná rýsovat. Jako vize pro hru Gran Turismo ale vypadat nebude

Zdroj: GT Spirit

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše