Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Škoda Fabia, Roomster, Yeti a Citigo 2014: do nového roku s širší nabídkou
26.4.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Korekce výbav je u Škody pomalu na denním pořádku. Ta nejnovější přináší modelům Fabia a Roomster třeba ESP, Citigo se může těšit na nová sedadla.
Pamatujete na televizní pořad „Ano, šéfe!“? Pro vedení automobilek byl očividně velkou inspirací, tedy minimálně v případě jídelních lístků, které se Zdeněk Pohlreich snažil okleštit na maximální možné minimum. K obdobným krokům totiž začínají přistupovat i výrobci aut, neboť zákazník byl ve všemožných slevových akcích a různých cenových zvýhodněních zmaten natolik, že raději nakonec ze showroomu odešel s nepořízenou, než aby si ve složité nabídce snažil udělat jasno. Díky tomu si Ford Focus můžeme pořídit jen ve dvou výbavách, k nimž lze vcelku snadno dokoupit výbavové pakety. A od června by svou nabídku pro rok 2014 měla v duchu hesla „Simply Clever“ zjednodušit i mladoboleslavská Škoda, i když tak jednoduché jako u modrého oválu to nebude.
Sjednocení se týká především modelů Fabia a Roomster, které již ve všech výbavách budou jako součást standardu nabízet elektronickou stabilizaci ESP, ceny přitom zůstávají stejné jako doposud. Mimo to by k vyšší bezpečnosti měl přispívat nový prvek v podobě přídavného panoramatického zrcátka, jímž je možné kontrolovat děti na zadních sedadlech, aniž by řidič či řidička museli hnout hlavou. Pro úsporná provedení Fabia a Roomster GreenLine pak byla nově vyhrazena 15palcová kola Rotare namísto dosavadních Antares. Emise CO2 Škody Fabia GreenLine by tak měly poklesnout na rekordních 88 g/km, což se rovná nějakým 3,8 litrům na sto kilometrů.
Tím ale sjednocování končí a začíná spíše rozšiřování stávající nabídky. Pro akční modely Fabia Fresh je tak možné dokoupit černý optický paket zahrnující čelní halogeny a mlhovky, který byl doposud určen pouze verzím RS a Monte Carlo. Mimo to se rozrůstá nabídka barev, a to o nemetalické odstíny Steel (šedá určená jen pro RS a Monte Carlo) a Sky (modrá) a metalickou modrou Race.
Ani to ale neznamená konec novinek, neboť změny evidujeme i ve výbavě modelu Rapid (elektrické ovládání oken z místa řidiče) a u SUV Yeti, kde dvoulitrový turbodiesel o výkonu 125 kW/170 koní můžete v kombinaci s pohonem všech kol volit nově i s automatem DSG.
Další obměna výbavy se dotýká Škody Citigo, kde je třeba rozlišovat mezi tří a pětidveřovou verzí. Na druhé straně se však jedná jen o položku sedadel, díky čemuž byste se mohli zorientovat snadno. Od června totiž platí, že třídvířko dostane sedadlo řidiče s pamětí Easy Entry, které se po vystoupení zadních pasažérů vrátí do původní polohy. U pětidveřové verze pak pro změnu dostanete sedadlo spolujezdce se sklopným opěradlem, které umožňuje naložení až 1,75 metru dlouhých předmětů. Mimo to pak Citigo nabídne ještě mezipodlahu v zavazadlovém prostoru a inovací prošel i multimediální systém Move and Fun. To by ale pro tohle pololetí mělo být opravdu vše.





Škoda od června opětovně změní nabídku u svých pěti modelů. Fabia se dočká nových barev a stejně jako Roomster nabídne ESP v základu, Rapid dostane ovládání zadních oken u řidiče, Yeti poháněné dieselem o výkonu 170 koní půjde spřáhnout s automatem DSG a Citigo dorazí s novými sedadly
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Porsche si nechalo patentovat nový jízdní režim, který působí jako aprílový žert, je ale míněn smrtelně vážně
před 8 hodinami
Nejsilnější a nejrychlejší VW Golf GTI má svou cenu, „lidová” je asi tak jako cifry na kabelkách od Diora
31.10.2025
Nová Honda Prelude nakonec umí být i rychlá, ale jen pokud v ní vypnete funkci, která měla „fejkovat” její sportovnost
28.10.2025
Nejnovější články
VW dal u své novinky lidem možnost vybrat si mezi elektrickým a také spalovacím pohonem. 80 procent vzalo to, co si nepřál
před hodinou
Zakladatel AMG musel nechat 60krát nabourat své nové auto, aby mohl poslat do prodeje pouhých 100 kusů
před 2 hodinami
Čína má od nového roku skončit s podporou elektromobilů a nechat je na pospas trhu. To by se začaly dít věci
před 4 hodinami
Poslední šance Saabu na záchranu před krachem přišla už moc pozdě. Vznikla v hrstce kusů, jedna teď může být vaše jako velká rarita
před 5 hodinami
VW i Porsche už tam jsou, Audi je následuje. Za tři roky přišlo o 75 procent svých zisků a míří do ztráty, prodeje dál klesají
před 7 hodinami
Živá témata na fóru
- Rychlodotazy 11.02. 11:55 - řidičBOB
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 11.01. 21:57 - Truck Daškam
- Za kolik jezdíte s benzínem? 11.01. 21:25 - abgx1
- Pneu koutek 11.01. 20:55 - abgx1
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 11.01. 13:18 - pavproch
- ojeté auto kolem 300tis, s místem na lyže uvnitř 10.30. 15:55 - delphin
- Další zajímavá autovidea 10.29. 18:44 - Brus
- Onboard videa 10.29. 12:24 - Truck Daškam
