Škoda Fabia, Roomster, Yeti a Citigo 2014: do nového roku s širší nabídkou

Korekce výbav je u Škody pomalu na denním pořádku. Ta nejnovější přináší modelům Fabia a Roomster třeba ESP, Citigo se může těšit na nová sedadla.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Fabia, Roomster, Yeti a Citigo 2014: do nového roku s širší nabídkou

26.4.2013 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Škoda Fabia, Roomster, Yeti a Citigo 2014: do nového roku s širší nabídkou

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Korekce výbav je u Škody pomalu na denním pořádku. Ta nejnovější přináší modelům Fabia a Roomster třeba ESP, Citigo se může těšit na nová sedadla.

Pamatujete na televizní pořad „Ano, šéfe!“? Pro vedení automobilek byl očividně velkou inspirací, tedy minimálně v případě jídelních lístků, které se Zdeněk Pohlreich snažil okleštit na maximální možné minimum. K obdobným krokům totiž začínají přistupovat i výrobci aut, neboť zákazník byl ve všemožných slevových akcích a různých cenových zvýhodněních zmaten natolik, že raději nakonec ze showroomu odešel s nepořízenou, než aby si ve složité nabídce snažil udělat jasno. Díky tomu si Ford Focus můžeme pořídit jen ve dvou výbavách, k nimž lze vcelku snadno dokoupit výbavové pakety. A od června by svou nabídku pro rok 2014 měla v duchu hesla „Simply Clever“ zjednodušit i mladoboleslavská Škoda, i když tak jednoduché jako u modrého oválu to nebude.

Sjednocení se týká především modelů Fabia a Roomster, které již ve všech výbavách budou jako součást standardu nabízet elektronickou stabilizaci ESP, ceny přitom zůstávají stejné jako doposud. Mimo to by k vyšší bezpečnosti měl přispívat nový prvek v podobě přídavného panoramatického zrcátka, jímž je možné kontrolovat děti na zadních sedadlech, aniž by řidič či řidička museli hnout hlavou. Pro úsporná provedení Fabia a Roomster GreenLine pak byla nově vyhrazena 15palcová kola Rotare namísto dosavadních Antares. Emise CO2 Škody Fabia GreenLine by tak měly poklesnout na rekordních 88 g/km, což se rovná nějakým 3,8 litrům na sto kilometrů.

Tím ale sjednocování končí a začíná spíše rozšiřování stávající nabídky. Pro akční modely Fabia Fresh je tak možné dokoupit černý optický paket zahrnující čelní halogeny a mlhovky, který byl doposud určen pouze verzím RS a Monte Carlo. Mimo to se rozrůstá nabídka barev, a to o nemetalické odstíny Steel (šedá určená jen pro RS a Monte Carlo) a Sky (modrá) a metalickou modrou Race.

Ani to ale neznamená konec novinek, neboť změny evidujeme i ve výbavě modelu Rapid (elektrické ovládání oken z místa řidiče) a u SUV Yeti, kde dvoulitrový turbodiesel o výkonu 125 kW/170 koní můžete v kombinaci s pohonem všech kol volit nově i s automatem DSG.

Další obměna výbavy se dotýká Škody Citigo, kde je třeba rozlišovat mezi tří a pětidveřovou verzí. Na druhé straně se však jedná jen o položku sedadel, díky čemuž byste se mohli zorientovat snadno. Od června totiž platí, že třídvířko dostane sedadlo řidiče s pamětí Easy Entry, které se po vystoupení zadních pasažérů vrátí do původní polohy. U pětidveřové verze pak pro změnu dostanete sedadlo spolujezdce se sklopným opěradlem, které umožňuje naložení až 1,75 metru dlouhých předmětů. Mimo to pak Citigo nabídne ještě mezipodlahu v zavazadlovém prostoru a inovací prošel i multimediální systém Move and Fun. To by ale pro tohle pololetí mělo být opravdu vše.


Škoda Fabia, Roomster, Yeti a Citigo 2014: do nového roku s širší nabídkou - 1 - Skoda Fabia blue race 2013Škoda Fabia, Roomster, Yeti a Citigo 2014: do nového roku s širší nabídkou - 2 - Skoda Roomster FreshŠkoda Fabia, Roomster, Yeti a Citigo 2014: do nového roku s širší nabídkou - 3 - Skoda Rapid FreshŠkoda Fabia, Roomster, Yeti a Citigo 2014: do nového roku s širší nabídkou - 4 - Skoda akce 2013 leden Yeti Superb 01Škoda Fabia, Roomster, Yeti a Citigo 2014: do nového roku s širší nabídkou - 5 - Skoda Citigo 5dverove 29
Škoda od června opětovně změní nabídku u svých pěti modelů. Fabia se dočká nových barev a stejně jako Roomster nabídne ESP v základu, Rapid dostane ovládání zadních oken u řidiče, Yeti poháněné dieselem o výkonu 170 koní půjde spřáhnout s automatem DSG a Citigo dorazí s novými sedadly

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.