Škoda Rapid Spaceback: unikla finální podoba kombi

Znovu přes online-konfigurátor se na svět předčasně dostala podoba ještě praktičtějšího provedení Škody Rapid. Tohle je Spaceback.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Rapid Spaceback: unikla finální podoba kombi

5.6.2013 | Petr Miler | 27 příspěvků

Škoda Rapid Spaceback: unikla finální podoba kombi

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Znovu přes online-konfigurátor se na svět předčasně dostala podoba ještě praktičtějšího provedení Škody Rapid. Tohle je Spaceback.

Zdá se, že škodovce není přáno, aby neměla předčasně odhalenou alespoň jednu z mnoha svých chystaných novinek. Právě dnes oficiálně představila novou Octavii RS, jejíž první obrázky se ven dostaly už na konci loňského roku. Předchozí únik tím upadl v zapomnění, hned o pár hodin později ale přichází další - znovu přes úplně to samé místo, internetový konfigurátor automobilky byla odhalena podoba další chystané novinky, Rapidu Spaceback.

Není žádným tajemstvím, že automobilka tohle auto chystá, však už bylo mnohokrát přistiženo při testech v Evropě i na českých silnicích. Jakýsi český VW Gran Lavida zkrátka posune ještě dále už tak pozoruhodnou praktičnost liftbacku Rapidu a v srdcích méně majetných chalupářů zřejmě alespoň dočasně vytlačí ze špičky žebříčku priorit Fabii Combi.

Právě za ni, přesněji řečeno za její předchozí generaci se Rapid Spaceback dosud na silnicích maskoval. Přiložené vizualizace z konfigurátoru, na které znovu náhodou narazil jeden z našich čtenářů, jej ukazují tak, jak je v Boleslavi stvořili. Je tedy definitivně zřejmé, že než menší Octavií Combi bude auto spíše jakýmsi dostupnějším Audi A3 Sportback, neboť s dispozicemi zádě to rozhodně nepřehání. Z Octavie III si půjčuje leda část zalomení sloupku D, jinak jde o svébytné řešení, které se v detailech nejvíce podobá standardnímu Rapidu.

O technice a dalších podrobnostech asi nemá smysl spekulovat, ty budou pravděpodobně stejné nebo velmi podobné jako u výchozí karosářské verze. Takže si v klidu prohlédněte, co Škoda představí zřejmě na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu, my se zatím pokusíme zjistit více.

Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2013.


Škoda Rapid Spaceback: unikla finální podoba kombi - 1 - Skoda Rapid Spaceback kombi unik konfigurator 01Škoda Rapid Spaceback: unikla finální podoba kombi - 2 - Skoda Rapid Spaceback kombi unik konfigurator 02Škoda Rapid Spaceback: unikla finální podoba kombi - 3 - Skoda Rapid Spaceback kombi unik konfigurator 03Škoda Rapid Spaceback: unikla finální podoba kombi - 4 - Skoda Rapid Spaceback kombi unik konfigurator 04
Tohle je Rapid Spaceback tak, jak za pár měsíců vyrazí na silnice, o autenticitě těchto ilustrací po zkušenostech nemáme pochyb

Petr Miler

Diskuze 27 příspěvků