SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy

Po zmatcích s názvem chce Nomad expandovat i mimo Rusko. Dostal proto přepracovaný 2,3litrový motor a ESP ve standardní výbavě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy

20.2.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Po zmatcích s názvem chce Nomad expandovat i mimo Rusko. Dostal proto přepracovaný 2,3litrový motor a ESP ve standardní výbavě.

Vypadá to, že korejská automobilka SsangYong se nám rozhodla pěkně motat hlavu. V průběhu loňského roku totiž nejprve ohlásila příchod modelu Nomad, ten však vzápětí překřtila na New Actyon. Pod kapotou pak tato novinka měla nabízet dieselový motor, jehož 155 koní by směřovalo na přední nebo všechna čtyři kola. Nově ovšem vychází najevo, že nakonec dostal přednost návrh první.

Momentálně tedy z kazašského závodu značky vyjíždějí modely s názvem Nomad, které pod kapotou hostí 2,3litrový benzinový čtyřválec původem od Mercedesu. Ten sice i nadále produkuje 150 koní (jež jsou přenášena na všechna čtyři kola), kvůli splnění emisních norem Euro V však doznal značného přepracování. Nově tak může být nabízen i v zemích západní Evropy.

Jeho příchod ovšem asi nebude příliš pravděpodobný, neboť v daných státech již operuje Korando, a to dieselový motor má, díky čemuž nabízí o poznání nižší spotřebu. Nomad totiž ve spojení s pětistupňovým manuálem jezdí za 10 l/100 km, šestistupňový automat pak žíznivost ještě navyšuje o dalšího 1,3 litru.

Výčet standardních prvků přesto naznačuje, že Korejci to s Nomadem v Evropě zkusit opravdu chtějí - ve výbavě totiž přibylo potřebné ESP. Mimo to pak můžete počítat se střešním oknem, automatickou klimatizací, tempomatem, koženým čalouněním, vyhřívanými i chlazenými sedadly nebo audio systémem s USB.

Po stránce exteriérové je pak možné vybírat z pěti barev (šedá Cyber Gray, černá Space Black, červená Indian Red, stříbrná Fine Silver a bílá Grand White), přičemž ceny startují přibližně na 470 tisících korun za verzi s manuálem.


SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy - 1 - SsangYong Nomad nove foto 01SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy - 2 - SsangYong Nomad nove foto 02SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy - 3 - SsangYong Nomad nove foto 03SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy - 4 - SsangYong Nomad nove foto 04SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy - 5 - SsangYong Nomad nove foto 05SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy - 6 - SsangYong Nomad nove foto 06SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy - 7 - SsangYong Nomad nove foto 07SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy - 8 - SsangYong Nomad nove foto 08SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy - 9 - SsangYong Nomad nove foto 09SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy - 10 - SsangYong Nomad nove foto 10SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy - 11 - SsangYong Nomad nove foto 11SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy - 12 - SsangYong Nomad nove foto 12SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy - 13 - SsangYong Nomad nove foto 13SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy - 14 - SsangYong Nomad nove foto 14SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy - 15 - SsangYong Nomad nove foto 15SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy - 16 - SsangYong Nomad nove foto 16SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy - 17 - SsangYong Nomad nove foto 17SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy - 18 - SsangYong Nomad nove foto 18SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy - 19 - SsangYong Nomad nove foto 19SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy - 20 - SsangYong Nomad nove foto 20SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy - 21 - SsangYong Nomad nove foto 21SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy - 22 - SsangYong Nomad nove foto 22SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy - 23 - SsangYong Nomad nove foto 23SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy - 24 - SsangYong Nomad nove foto 24SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy - 25 - SsangYong Nomad nove foto 25SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy - 26 - SsangYong Nomad nove foto 26SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy - 27 - SsangYong Nomad nove foto 27SsangYong Nomad nakonec plní emisní normy, může i do Evropy - 28 - SsangYong Nomad nove foto 28
SsangYong Nomad to chce zkusit i na trzích západní Evropy. Motor od Mercedesu tak byl přepracován a plní emisní normy Euro V, zatímco ve standardní výbavě nechybí ESP

Zdroj: Autoblog Spanish

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.