Subaru WRX STi 2015: nové STi odhaleno únikem, v modro-zlaté

Ani nové STi do chvíle své plánované premiéry pod pokličkou nevydrželo. Podobně jako WRX má dostat jen dva pedály, manuál snad zůstane.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Subaru WRX STi 2015: nové STi odhaleno únikem, v modro-zlaté

8.1.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Subaru WRX STi 2015: nové STi odhaleno únikem, v modro-zlaté

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ani nové STi do chvíle své plánované premiéry pod pokličkou nevydrželo. Podobně jako WRX má dostat jen dva pedály, manuál snad zůstane.

Jak jsme již avizovali dříve, Subaru představí sportovní vrchol své nabídky, model WRX STi, již za pár dní na detroitském autosalonu. Už nyní vám o něm ale můžeme říci více, tedy přesněji vám více ukázat. Uniklé fotky zachycují japonskou novinku ze všech stran a i když nejsou překvapivé, naplnění očekávaného zde nestojí za rýpání - nové STi má oproti WRX tradičně agresivnější vzhled, obří zadní křídlo, klasický modrý lak a zlatá kola. Nejsme si však úplně jisti, nakolik bude právě toto provedení blízké standardu.

Co bude pod kapotou nového STi, stále přesně nevíme. Dřívější informace naznačovaly, že by nové STi mělo opět mít motor 2,5 H4 turbo s přímým vstřikováním, zřejmě opět s výkonem okolo 300 koní, papírová čísla spotřeby však dost možná o kousek klesnou. Předpokládat lze snížení hmotnosti, úpravy podvozku a další drobné modifikace, které by měly zlepšit jízdní vlastnosti a ovladatelnost tohoto stroje.

Další informací už fanoušci možná nebudou zcela nadšeni, ale naštěstí to zatím je jen spekulace: STi by mohla dostat dvouspojkovou převodovku ovládanou pádly pod volantem. Pokud se tak stane, doufejme, že Japonci zvolí podobný postup, jako u modelu WRX, který kromě CVT nabízí i starý dobrý manuál o šesti stupních.

Obrázky, které najdete níže, jsou sice původem oficiální, nicméně na pořádnou fotogalerii si podobně jako na detailní informace o tomto netrpělivě očekávaném stroji budeme muset počkat na autosalon NAIAS v Detroitu, jehož brány se otevřou v pondělí 13. ledna. Snad nám ale Subaru řekne více o ještě o pár dnů dříve.


Subaru WRX STi 2015: nové STi odhaleno únikem, v modro-zlaté - 1 - 2015 subaru wrx sti unik 01Subaru WRX STi 2015: nové STi odhaleno únikem, v modro-zlaté - 2 - 2015 subaru wrx sti unik 02Subaru WRX STi 2015: nové STi odhaleno únikem, v modro-zlaté - 3 - 2015 subaru wrx sti unik 03Subaru WRX STi 2015: nové STi odhaleno únikem, v modro-zlaté - 4 - 2015 subaru wrx sti unik 04Subaru WRX STi 2015: nové STi odhaleno únikem, v modro-zlaté - 5 - 2015 subaru wrx sti unik 05Subaru WRX STi 2015: nové STi odhaleno únikem, v modro-zlaté - 6 - 2015 subaru wrx sti unik 06Subaru WRX STi 2015: nové STi odhaleno únikem, v modro-zlaté - 7 - 2015 subaru wrx sti unik 07Subaru WRX STi 2015: nové STi odhaleno únikem, v modro-zlaté - 8 - 2015 subaru wrx sti unik 08
Subaru WRX STi 2015, které uvidíme za pár dnů v Detroitu, bude nejspíš vypadat právě takto.

Zdroj: Autoblog Spanish

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.