Subaru WRX 2014 půjde do prodeje na jaře, verze STI bude následovat záhy

Japonská novinka má zatím potvrzené australské zahájení prodeje. Evropa by však mohla přijít na řadu ve stejnou dobu, už kvůli Ženevě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Subaru WRX 2014 půjde do prodeje na jaře, verze STI bude následovat záhy

4.10.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Subaru WRX 2014 půjde do prodeje na jaře, verze STI bude následovat záhy

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Japonská novinka má zatím potvrzené australské zahájení prodeje. Evropa by však mohla přijít na řadu ve stejnou dobu, už kvůli Ženevě.

O premiéře japonského sedanu na listopadovém autosalonu v Los Angeles jsme již informovali, dosud však nebylo jasné, kdy nové Subaru WRX zamíří do prodeje. V rámci Evropy to sice nemůžeme potvrdit ani nadále, u protinožců je však celá záležitost spojena s dvacátým výročím uvedení vozu na tamní trh. K tomu došlo v březnu 1994, čímž je časový rámec jasně dán. Oficiálně to ostatně potvrdil šéf tamního zastoupení Nick Senior, podle něhož se novinka objeví v showroomech nejpozději do konce prvního kvartále 2014.

V Austrálii samozřejmě používají volant na pravé straně, stejně jako v Japonsku. Je tak dost možné, že tamní trh bude mít před Evropou lehčí náskok. Vůbec bychom se ovšem nedivili, kdyby Subaru prodej svého vrcholného modelu na Starém kontinentu ohlásilo rovněž v březnu, a to na autosalonu v Ženevě. Široká pozornost upřená na švýcarskou motor show mu totiž jen nahrává do karet, neboť podle Seniora má vůz ohromit (a přitáhnout ke značce) novou krev.

Neznamená to ovšem, že by nové WRX zapomnělo na stávající klientelu Subaru. „Řekl bych, že skutečným DNA vozu se za celý ten čas staly jízdní vlastnosti. Měl jsem již příležitost jej řídit a myslím, že dosavadní fanoušky nezklame. Kvůli změnám, které jsme provedli, však zaujme i nové zákazníky. Každý si totiž byl jist tím, že přitažlivost modelu WRX je třeba rozšířit - a s produkční novinkou se nám povedlo trefit hřebíček na hlavičku.“

Dané změny, které kromě kvalitnější kabiny a vyšší základní výbavy zahrnují i větší výkon (2,5litrový přeplňovaný čtyřválec má produkovat přes 265 koní), však budou na druhé straně vyváženy vyšší cenovkou. V tomto směru však Senior nic nekonkretizuje, neboť do zahájení prodeje stále ještě zbývá nějakého půl roku. Zároveň ovšem dodává, že i po příchodu Subaru WRX bude dost prostoru na výkonnější a ještě dražší STI.

Vlajková loď řady by měla nabídnout více než 305 koní, přičemž se prý objeví jen pár měsíců po zahájení prodeje verze WRX. Až dosud přitom mezi oběma modely byla vždy zhruba rok a půl pauza, ta nyní má být zkrácena na minimum. Během příštího roku bychom tedy mohli být svědky zahájení prodeje obou verzí, jsme si jisti, že nejen v Austrálii.


Subaru WRX 2014 půjde do prodeje na jaře, verze STI bude následovat záhy - 1 - Subaru WRX 2014 spy foto 01Subaru WRX 2014 půjde do prodeje na jaře, verze STI bude následovat záhy - 2 - Subaru WRX 2014 spy foto 02Subaru WRX 2014 půjde do prodeje na jaře, verze STI bude následovat záhy - 3 - Subaru WRX 2014 spy foto 03Subaru WRX 2014 půjde do prodeje na jaře, verze STI bude následovat záhy - 4 - Subaru WRX 2014 spy foto 04Subaru WRX 2014 půjde do prodeje na jaře, verze STI bude následovat záhy - 5 - Subaru WRX 2014 spy foto 06
Přítomnost německých registračních značek na zakamuflovaných prototypech Subaru WRX naznačuje, že evropské zahájení prodeje by mohlo proběhnout ve stejnou dobu jako to australské

Zdroj: Motoring

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše