SUV Alfy Romeo odhaleno na první fotce, se sedanem sdílí více než jen techniku

Šéfdesignér koncernu FCA zvěčnil svého předchůdce v zavazadelníku chystaného SUV. To kapacitou příliš nezaujme, stylem pak nepřekvapí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

SUV Alfy Romeo odhaleno na první fotce, se sedanem sdílí více než jen techniku

5.1.2016 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

SUV Alfy Romeo odhaleno na první fotce, se sedanem sdílí více než jen techniku

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Šéfdesignér koncernu FCA zvěčnil svého předchůdce v zavazadelníku chystaného SUV. To kapacitou příliš nezaujme, stylem pak nepřekvapí.

Mnohý by si mohl myslet, že Alfa Romeo nám leží pořádně v žaludku. Nicméně opak je pravdou, značce po letech strádání přejeme opravdu úspěch. Nicméně Italové nám pokaždé dokážou, že se zmůžou každoročně maximálně na jedno příjemné překvapení. Po zbytek času pak v letních měsících tančí a v zimních spí. I proto nová Giulia stále ještě není v prodeji a během příštích pár měsíců ani nebude. Od příchodu prvního firemního SUV nás pak dělí ještě delší doba, i když šéfdesignér koncernu FCA Ralph Gilles na prvním snímku odhalil, že vůz je již prakticky hotový.

Samozřejmě postavit výstavní exemplář, který si střihne několik výstupů na autosalonech, je věcí jednou, a rozjet sériovou výrobu věcí druhou. Je proto sporné, kdy se prvního SUV značky označeného prozatím pouze firemním kódem Tipo 949 vůbec dočkáme. Poslední informace hovořily o roku 2017, nicméně šéf koncernu Fiat Chrysler Automobiles Sergio Marchionne dosud nezveřejnil inovovanou strategii. Ta navíc nemusí být definitivní, neboť plány Italové mění častěji než ponožky.

Momentálně je tedy jisté pouze tolik, že SUV bude postaveno na stejné platformě Giorgio jako již odhalený sedan Giulia. Mimo to budou sdíleny také pohonné jednotky, v jejichž případě základní část portfolia zformují benzinové a dieselové čtyřválce. Vrchol pak bude okupován třílitrovým turbodieselem V6 a 2,9litrovou benzinovou šestiválcovou jednotkou s kořeny u Ferrari, díky níž se Giulia QV stala nejrychlejším sedanem ve své třídě na Severní smyčce.

Vyjma techniky budou obě novinky Alfy Romeo velmi spřízněné také uvnitř, jak ostatně první foto dokazuje. Viditelný je totiž sportovně střižený přístrojový štít, jemuž společnost dělá rozměrný středový displej. Samotná struktura středové konzole ovšem vypadá masivněji, což není až tak překvapivé, neboť designéři dozajista chtěli přenést venkovní proporce také dovnitř. Jisti si ovšem nejsme zavazadelníkem, který se nezdá být příliš objemným.

Zmínit již můžeme jen tolik, že na Gillesově fotce je se samotným SUV zachycen také Lorenzo Ramaciotti, který stál po 17 let v čele karosárny Pininfarina a z jehož pera pochází Alfy 4C i Giulia. A nejspíše také nové SUV, neboť Gilles převzal jeho pozici teprve v dubnu loňského roku. Tedy ve chvíli, kdy již vzhled druhé novinky postavené na platformě Giorgio musel být dávno hotový a odsouhlasený.


SUV Alfy Romeo odhaleno na první fotce, se sedanem sdílí více než jen techniku - 1 - Alfa Romeo SUV prvni foto interieru 01SUV Alfy Romeo odhaleno na první fotce, se sedanem sdílí více než jen techniku - 2 - Alfa Romeo SUV prvni foto interieru 02
Šéfdesignér koncernu FCA Ralph Gilles odhalil interiér chystaného SUV na první fotce společně se svým předchůdcem Lorenzem Ramaciottim

SUV Alfy Romeo odhaleno na první fotce, se sedanem sdílí více než jen techniku - 3 - Alfa Romeo SUV dalsi novy render 01SUV Alfy Romeo odhaleno na první fotce, se sedanem sdílí více než jen techniku - 4 - Alfa Romeo SUV dalsi novy render 02SUV Alfy Romeo odhaleno na první fotce, se sedanem sdílí více než jen techniku - 5 - Alfa Romeo SUV dalsi novy render 03SUV Alfy Romeo odhaleno na první fotce, se sedanem sdílí více než jen techniku - 6 - Alfa Romeo SUV dalsi novy render 04SUV Alfy Romeo odhaleno na první fotce, se sedanem sdílí více než jen techniku - 7 - Alfa Romeo SUV dalsi novy render 05SUV Alfy Romeo odhaleno na první fotce, se sedanem sdílí více než jen techniku - 8 - Alfa Romeo SUV dalsi novy render 06
Zvenčí jsme si italskou novinku mohli prozatím prohlédnout pouze na neoficiálních ilustracích

Petr Prokopec

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.