Alfa Romeo Giulia: unikla kompletní data motorů, QV možná dostane „jen” 500 koní

Italský sedan se má stát spásou značky, přičemž k mání bude s přeplňovanými čtyřválci a šestiválci, manuálem i dvěma automaty nebo pohonem 4x4.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Alfa Romeo Giulia: unikla kompletní data motorů, QV možná dostane „jen” 500 koní

16.11.2015 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Alfa Romeo Giulia: unikla kompletní data motorů, QV možná dostane „jen” 500 koní

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Italský sedan se má stát spásou značky, přičemž k mání bude s přeplňovanými čtyřválci a šestiválci, manuálem i dvěma automaty nebo pohonem 4x4.

Letošní rok nebude pro italskou automobilku zrovna jednoduchým, neboť prodeje ve srovnání s loňskem klesají. Od ledna do konce září totiž bylo registrováno 43 506 vozů, tedy o 1 824 kusů méně než ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku. Alfa Romeo samozřejmě čeká na nový sedan Giulia, který by jí měl výrazným způsobem pomoci k černým číslům. Je však otázkou, kdy vlastně dorazí, neboť poslední informace naznačovaly citelné zpoždění.

Vrcholná verze Quadrifoglio Verde by se tak měla objevit až polovině příštího roku, zatímco základní modely by dorazily až na jeho konci. Tedy šest měsíců po původním termínu. Ani příští rok se tedy nejspíše nebudou bořit prodejní rekordy, přičemž je otázkou, kdy a zda vůbec se Italům povede překonat výsledek z roku 2001, kdy zaregistrováno bylo 205 431 vozů.

Možnému naplnění černého scénáře ale nebudeme předcházet. Místo toho se podíváme na detailní přehled motorů, se kterým celá řada počítá a který doplňuje dříve uniklé informace.

Základem se tedy stane 2,2litrový turbodiesel o 150 koních, který bude možné spřáhnout s manuálem i automatem a pohonem zadních kol. Mimo to ovšem bude možné pořídit tento motor i se 180 či 210 koňmi a pohonem 4x4.

Vonnější výpary jsou spojené s přeplňovaným dvoulitrovým čtyřválcem, který produkuje 200, 250 nebo 280 koní. Tento výkon pak ve všech případech přenáší osmistupňový automat, a to na zadní nebo všechna čtyři kola. Mimo to by měla dorazit i verze tohoto motoru naladěná na 330 koní a dieselový šestiválec o výkonu 340 koní, tyto agregáty však zatím ve výčtu chybí, tudíž se s nimi minimálně pro chvíli, kdy vůz přijde na trh, zřejmě nepočítá.

Vrcholem nabídky se stane už několikrát probírané provedení QV, které dostalo do vínku 2,9litrový šestiválec. Podle nových informací přitom bude spřažen nejen s manuálem a sedmistupňovou dvouspojkovou skříní, ale rovněž s konvenčním automatem. Trochu zarážející jsou ovšem uváděné výkony, v jejichž případě se počítá s 500 koňmi, respektive se 490 koňmi.

Zatímco nižší výkon nejspíše souvisí s možnostmi osmistupňové převodovky ZF, u verzí s manuálem a dvouspojkou je daná hodnota nižší než doposud uváděných 510 koní. Můžeme zkusit vše zdůvodnit uváděním výkonu v „amerických koních” (hp), jenže v takovém případě by těch evropských (PS) bylo 507, což také nesedí. Že by tedy zpoždění nebylo jediným problémem této Alfy? Uvidíme, jaká nakonec bude realita a zda vůbec bude možné se zcela sériovým vozem zajet udávaný čas na Ringu...


Alfa Romeo Giulia: unikla kompletní data motorů, QV možná dostane „jen” 500 koní - 1 - Alfa Romeo Giulia motory
Motory pro Alfu Romeo Giulia budou pokrývat pásmo od 150 do 500 koní, tedy zřejmě o trochu menší, než bylo původně oznámeno

Alfa Romeo Giulia: unikla kompletní data motorů, QV možná dostane „jen” 500 koní - 2 - Alfa Romeo Giulia QV pokuta policie 01
Mimochodem, tohle vypadá na první pokutu pro Guilii QV...

Alfa Romeo Giulia: unikla kompletní data motorů, QV možná dostane „jen” 500 koní - 3 - Alfa Romeo Giulia QV nove oficialni foto 01Alfa Romeo Giulia: unikla kompletní data motorů, QV možná dostane „jen” 500 koní - 4 - Alfa Romeo Giulia QV nove oficialni foto 02Alfa Romeo Giulia: unikla kompletní data motorů, QV možná dostane „jen” 500 koní - 5 - Alfa Romeo Giulia QV nove oficialni foto 03Alfa Romeo Giulia: unikla kompletní data motorů, QV možná dostane „jen” 500 koní - 6 - Alfa Romeo Giulia QV nove oficialni foto 04Alfa Romeo Giulia: unikla kompletní data motorů, QV možná dostane „jen” 500 koní - 7 - Alfa Romeo Giulia QV nove oficialni foto 05Alfa Romeo Giulia: unikla kompletní data motorů, QV možná dostane „jen” 500 koní - 8 - Alfa Romeo Giulia QV nove oficialni foto 06Alfa Romeo Giulia: unikla kompletní data motorů, QV možná dostane „jen” 500 koní - 9 - Alfa Romeo Giulia QV nove oficialni foto 07Alfa Romeo Giulia: unikla kompletní data motorů, QV možná dostane „jen” 500 koní - 10 - Alfa Romeo Giulia QV nove oficialni foto 08Alfa Romeo Giulia: unikla kompletní data motorů, QV možná dostane „jen” 500 koní - 11 - Alfa Romeo Giulia QV nove oficialni foto 09Alfa Romeo Giulia: unikla kompletní data motorů, QV možná dostane „jen” 500 koní - 12 - Alfa Romeo Giulia QV nove oficialni foto 10Alfa Romeo Giulia: unikla kompletní data motorů, QV možná dostane „jen” 500 koní - 13 - Alfa Romeo Giulia QV nove oficialni foto 11
Verze QV bude v prodeji jako první, nikoliv však ještě letos, nýbrž až v polovině příštího roku

Zdroj: Alfa Romeo Project 952

Petr Prokopec

Diskuze 4 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.