Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku

Italská automobilka nemá dokončený vývoj, své novinky tak začne prodávat později, než odhlásila. Kvůli čínskému trhu navíc chystá další nový plán.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku

5.11.2015 | Petr Prokopec | 17 příspěvků

Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Italská automobilka nemá dokončený vývoj, své novinky tak začne prodávat později, než odhlásila. Kvůli čínskému trhu navíc chystá další nový plán.

Alfě Romeo při jejím současném zmrtvýchvstání sice fandíme, zároveň však již hezkou řádku měsíců varujeme před přílišným optimismem. Ten se snaží vlít do žil fanoušků značky šéf koncernu FCA Sergio Marchionne, pro kterého je snaha o resuscitaci značky evidentně životním posláním. I proto ostatně spřádá jeden plán za druhým, prozatím žádný však nezafungoval natolik, abychom mohli hovořit o definitivním úniku před propadlištěm dějin. A nejinak je tomu i v případě toho stávajícího, podle nějž by Italové měli od roku 2018 prodávat na 400 tisíc exemplářů ročně.

Pokud chcete v tuto chvíli argumentovat nejen neochvějnou vírou, ale také příchodem nových modelů, máme pro vás bohužel smutné informace. Hned dva nezávislé zdroje totiž serveru Automotive News Europe potvrdili, že zahájení prodeje Alfy Romeo Giulia Quadrifoglio Verde bude zpožděno o šest měsíců. Namísto konce letošního roku se tedy „Zelený čtyřlístek“ objeví u prodejců až někdy v polovině toho příštího. Na základní verze sedanu, které měly dorazit v březnu, si pak budeme muset počkat do konce roku 2016.

Kromě Alfy Romeo Giulia se ovšem zpoždění týká rovněž prvního firemního SUV, které bude sdílet stejnou platformu Giorgio. V jeho případě hodlají Italové otálet dokonce ještě déle, namísto jara 2016 se totiž ukáže až na počátku roku 2017. Podle zmiňovaných zdrojů přitom za vším vězí finální práce na bezpečnostních systémech a jízdní charakteristice. Ukazuje se tedy, že oněch dva a půl roku, během kterých byla Giulia vyvinuta, bylo přeci jen příliš krátkou dobou.

Vyjma toho musí Marchionne vyřešit další problém, který se týká zpomalení růstu v Číně. Z plánovaných 400 tisíc exemplářů měla totiž velká porce skončit právě na největším automobilovém trhu světa. Aktuální vývoj ovšem přiměl Alfu k přehodnocení strategie, díky které se dočkáme i jiného sledu chystaných novinek. S novým obchodním plánem nás má automobilka seznámit nejpozději na konci ledna, nicméně cíl v podobě 400 000 registrací ročně zůstává. Stejně jako onen rok 2018.

Marchionne v tomto ohledu pouze dodává, že namísto Číny se o větší prodeje budou muset postarat evropské a americké trhy. A právě proto dochází k jinému načasování chystaných nových modelů, které tak nemají vyhovět hlavně asijskému vkusu, ale Starému a Novému kontinentu. Zároveň i v jejich případě se dočkáme jistého zdržení, neboť dosud se počítalo s jejich uvedením do roku 2018. Nyní však bude projekt znovuzrození značky dokončen v roce 2019 či 2020.

Na základě těchto posunů se mění i odhady analytiků, z nichž mnozí ještě pár měsíců nazad naznačovali, že kýžené mety by Alfa Romeo skutečně mohla dosáhnout. Nyní se ale počítá s tím, že Giulia by po úplném uvedení na trh mohla dosáhnout 50 tisíc registrací ročně, spřízněné SUV pak zhruba třiadvaceti tisíc. Celkově by pak značka mohla prodávat 230 000 aut, vše ale bude záviset na příchodu dalších šesti novinek.

Střízlivější odhady dokonce naznačují, že Italové by nemuseli dosáhnout ani dvousettisícové mety. Tím by nejspíše značka dosáhla kritického bodu, po kterém by asi již následoval pád do propasti. Investoři by totiž dozajista neuvolnili dalších pět miliard Eur (cca 135,45 miliard korun), které padly na revitalizaci nyní. Další vývoj tedy nebude jen zajímavý, ale pro samotnou Alfu Romeo více než klíčový.


Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 1 - Alfa Romeo Giulia QV nove oficialni foto 01Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 2 - Alfa Romeo Giulia QV nove oficialni foto 02Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 3 - Alfa Romeo Giulia QV nove oficialni foto 03Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 4 - Alfa Romeo Giulia QV nove oficialni foto 04Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 5 - Alfa Romeo Giulia QV nove oficialni foto 05Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 6 - Alfa Romeo Giulia QV nove oficialni foto 06Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 7 - Alfa Romeo Giulia QV nove oficialni foto 07Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 8 - Alfa Romeo Giulia QV nove oficialni foto 08Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 9 - Alfa Romeo Giulia QV nove oficialni foto 09Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 10 - Alfa Romeo Giulia QV nove oficialni foto 10Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 11 - Alfa Romeo Giulia QV nove oficialni foto 11
Novou Alfu Romeo Giulia QV si sice již můžete objednat...

Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 12 - Alfa Romeo Giulia 2016 oficialni 17Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 13 - Alfa Romeo Giulia 2016 oficialni dalsi 03Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 14 - Alfa Romeo Giulia 2016 oficialni dalsi 01Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 15 - Alfa Romeo Giulia 2016 oficialni dalsi 02Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 16 - Alfa Romeo Giulia 2016 oficialni dalsi 04Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 17 - Alfa Romeo Giulia 2016 oficialni dalsi 05Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 18 - Alfa Romeo Giulia 2016 oficialni 18Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 19 - Alfa Romeo Giulia 2016 oficialni 18aPlány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 20 - Alfa Romeo Giulia 2016 oficialni dalsi 06Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 21 - Alfa Romeo Giulia 2016 oficialni dalsi 07Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 22 - Alfa Romeo Giulia 2016 oficialni dalsi 08Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 23 - Alfa Romeo Giulia 2016 oficialni dalsi 09Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 24 - Alfa Romeo Giulia 2016 oficialni dalsi 10Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 25 - Alfa Romeo Giulia 2016 oficialni dalsi 11Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 26 - Alfa Romeo Giulia 2016 oficialni dalsi 12
Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 27 - Alfa Romeo Giulia QV interier nove foto 01Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 28 - Alfa Romeo Giulia QV interier nove foto 02Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 29 - Alfa Romeo Giulia QV interier nove foto 03Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 30 - Alfa Romeo Giulia QV interier nove foto 04Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 31 - Alfa Romeo Giulia QV interier nove foto 05Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 32 - Alfa Romeo Giulia QV interier nove foto 06
Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 33 - Alfa Romeo Giulia QV interier nove foto 07Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 34 - Alfa Romeo Giulia QV interier nove foto 08Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 35 - Alfa Romeo Giulia QV interier nove foto 09Plány Alfy Romeo se opět rozpadají, Giulia i první SUV se opozdí o půl roku - 36 - Alfa Romeo Giulia QV interier nove foto 10
...na dodání vozu ovšem budete nemalou chvíli čekat

Zdroj: Auto News

Petr Prokopec

Diskuze 17 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.