Čas Alfy Romeo Giulia z Ringu je „levá“, vůz se vážně o půlrok opozdí

Italové mají problém s podvozkem, který je tvrdý jako skála. Vůz se tak chová nervózně, na Severní smyčku tak musel vyrazit značně upravený.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Čas Alfy Romeo Giulia z Ringu je „levá“, vůz se vážně o půlrok opozdí

24.11.2015 | Petr Prokopec | 14 příspěvků

Čas Alfy Romeo Giulia z Ringu je „levá“, vůz se vážně o půlrok opozdí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Italové mají problém s podvozkem, který je tvrdý jako skála. Vůz se tak chová nervózně, na Severní smyčku tak musel vyrazit značně upravený.

Pro italskou automobilku nebyla poslední léta zrovna obdobím blahobytu. O to větší tlak byl kladen na bedra nové Alfy Giulia, která byla vyvinuta během rekordních třiceti měsíců. Jak se ovšem na počátku tohoto měsíce ukázalo, práce kvapná je skutečně málo platná. Plány značky se totiž začaly rozpadat, tedy alespoň na základě spekulací, jež zmiňovaly pozdní příchod sedanu, SUV i následujících šesti novinek. Že nejde jen o čiré fabulace, to nyní potvrdil další zdroj. Pokud jste tedy plánovali návštěvu showroomu italské značky, nechte si prozatím zajít chuť.

Podle nových informací by za veškerým zpožděním měly vězet problémy spojené s novou platformou Giorgio. Technici automobilky totiž ani pět měsíců po oficiálním odhalení nedosáhli optimální rovnováhy mezi kvalitou jízdy, jaká je očekávána ve většině zemí, a přilnavostí. „Podvozek je tvrdý jako skála a příliš nervózní. Zvláště chlapi ze Spojených států k nim (inženýrům) byli hodně kritičtí,“ řekl nejmenovaný zdroj z automobilky kolegům z australského Motoringu.

Tím ovšem trable spojené s italskými nadějemi nekončí, otazníky nyní visí nad rekordním časem dosaženým na Severní smyčce Nürburgringu. Až podezřele dobrý čas totiž nebyl dosažen zrovna se sériovým silničním autem. Jistě, žádná pravidla pro jeho tyto časy neexistují, pakliže si ale kupujete auto, které se chlubí nějakým výkonem, očekáváte, že jej dosáhlo právě ve vám prodávané podobě. A to se tady prý nestalo. „Dokonce i když dosáhli času na Ringu, byl vůz velmi nervózní, a to bylo na prořezávaných závodních slickách a navíc s vozem, který je o více než 100 kilogramů lehčí než produkční verze,“ dodává výše zmiňovaný technik Alfy.


Čas Alfy Romeo Giulia z Ringu je „levá“, vůz se vážně o půlrok opozdí - 1 - Alfa Romeo Giulia QV Frankfurt 2015 zive 25
Tahle tabulka Alfy je trochu virtuální realita

Dá se tedy předpokládat, že sériový model nakonec rychlejší než Němci nebude, tedy alespoň co se týče základního provedení Quadrifoglio Verde. Je ovšem možné, že Italové přijdou se zpětnou legalizací svého času v podobě speciální edice, která bude lehčí, výkonnější, dostane zvláštní pneumatiky a samozřejmě bude také dražší. Otázkou ale kde, kdy bychom tuto verzi měli čekat, neboť standardní Giulia QV nakonec má dorazit až v půlce příštího roku, nikoliv na konci tohoto.

Na základní provedení sedanu si budeme muset počkat přibližně rok, vůbec první SUV automobilky by se pak mělo objevit až někdy ve druhém čtvrtletí roku 2017. Tedy devět měsíců po původním termínu. Z toho důvodu asi nepřekvapí, že zpoždění bude mít dalších šest novinek, které měly být představeny během příštích tří let. Nově se ovšem počítá s obdobím od současnosti až do konce této dekády.

Pozměněné detailní plány by Alfa Romeo měl publikovat nejpozději do konce ledna 2016, podle šéfa koncernu FCA Sergia Marchionneho ale prozatím dochází jen ke změně termínů. Jinak ovšem vše zůstává v platnosti, potvrzena tedy byla jak celková investice do znovuzrození značky ve výši pěti miliard Eur (cca 135,15 mld. Kč), tak i cíl prodávat v roce 2018 čtyři sta tisíc exemplářů ročně. Jestli to tak dopadne, ukáže čas. A ten si můžete pro tuto chvíli krátit třeba hrátkami s oficiálními „konfigurátorem” nové Giulie.

Čas Alfy Romeo Giulia z Ringu je „levá“, vůz se vážně o půlrok opozdí - 2 - Alfa Romeo Giulia QV Frankfurt 2015 zive 01Čas Alfy Romeo Giulia z Ringu je „levá“, vůz se vážně o půlrok opozdí - 3 - Alfa Romeo Giulia QV Frankfurt 2015 zive 02Čas Alfy Romeo Giulia z Ringu je „levá“, vůz se vážně o půlrok opozdí - 4 - Alfa Romeo Giulia QV Frankfurt 2015 zive 03Čas Alfy Romeo Giulia z Ringu je „levá“, vůz se vážně o půlrok opozdí - 5 - Alfa Romeo Giulia QV Frankfurt 2015 zive 04Čas Alfy Romeo Giulia z Ringu je „levá“, vůz se vážně o půlrok opozdí - 6 - Alfa Romeo Giulia QV Frankfurt 2015 zive 05Čas Alfy Romeo Giulia z Ringu je „levá“, vůz se vážně o půlrok opozdí - 7 - Alfa Romeo Giulia QV Frankfurt 2015 zive 06Čas Alfy Romeo Giulia z Ringu je „levá“, vůz se vážně o půlrok opozdí - 8 - Alfa Romeo Giulia QV Frankfurt 2015 zive 07Čas Alfy Romeo Giulia z Ringu je „levá“, vůz se vážně o půlrok opozdí - 9 - Alfa Romeo Giulia QV Frankfurt 2015 zive 08Čas Alfy Romeo Giulia z Ringu je „levá“, vůz se vážně o půlrok opozdí - 10 - Alfa Romeo Giulia QV Frankfurt 2015 zive 09Čas Alfy Romeo Giulia z Ringu je „levá“, vůz se vážně o půlrok opozdí - 11 - Alfa Romeo Giulia QV Frankfurt 2015 zive 10Čas Alfy Romeo Giulia z Ringu je „levá“, vůz se vážně o půlrok opozdí - 12 - Alfa Romeo Giulia QV Frankfurt 2015 zive 11Čas Alfy Romeo Giulia z Ringu je „levá“, vůz se vážně o půlrok opozdí - 13 - Alfa Romeo Giulia QV Frankfurt 2015 zive 12Čas Alfy Romeo Giulia z Ringu je „levá“, vůz se vážně o půlrok opozdí - 14 - Alfa Romeo Giulia QV Frankfurt 2015 zive 13Čas Alfy Romeo Giulia z Ringu je „levá“, vůz se vážně o půlrok opozdí - 15 - Alfa Romeo Giulia QV Frankfurt 2015 zive 14Čas Alfy Romeo Giulia z Ringu je „levá“, vůz se vážně o půlrok opozdí - 16 - Alfa Romeo Giulia QV Frankfurt 2015 zive 15Čas Alfy Romeo Giulia z Ringu je „levá“, vůz se vážně o půlrok opozdí - 17 - Alfa Romeo Giulia QV Frankfurt 2015 zive 16Čas Alfy Romeo Giulia z Ringu je „levá“, vůz se vážně o půlrok opozdí - 18 - Alfa Romeo Giulia QV Frankfurt 2015 zive 17Čas Alfy Romeo Giulia z Ringu je „levá“, vůz se vážně o půlrok opozdí - 19 - Alfa Romeo Giulia QV Frankfurt 2015 zive 18Čas Alfy Romeo Giulia z Ringu je „levá“, vůz se vážně o půlrok opozdí - 20 - Alfa Romeo Giulia QV Frankfurt 2015 zive 19Čas Alfy Romeo Giulia z Ringu je „levá“, vůz se vážně o půlrok opozdí - 21 - Alfa Romeo Giulia QV Frankfurt 2015 zive 20Čas Alfy Romeo Giulia z Ringu je „levá“, vůz se vážně o půlrok opozdí - 22 - Alfa Romeo Giulia QV Frankfurt 2015 zive 21Čas Alfy Romeo Giulia z Ringu je „levá“, vůz se vážně o půlrok opozdí - 23 - Alfa Romeo Giulia QV Frankfurt 2015 zive 21aČas Alfy Romeo Giulia z Ringu je „levá“, vůz se vážně o půlrok opozdí - 24 - Alfa Romeo Giulia QV Frankfurt 2015 zive 22Čas Alfy Romeo Giulia z Ringu je „levá“, vůz se vážně o půlrok opozdí - 25 - Alfa Romeo Giulia QV Frankfurt 2015 zive 24
Alfa Romeo Giulia QV nakonec dorazí až v půlce příštího roku

Zdroj: Motoring

Petr Prokopec

Diskuze 14 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.