Suzuki Baleno RS: lidový hot hatch má 112 koní a méně než tunu

(+ videa) Nové Baleno dostalo agresivnější vhled, se kterým dorazila bohatá standardní výbava. Navzdory tomu zůstává hmotnost pod tunou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Suzuki Baleno RS: lidový hot hatch má 112 koní a méně než tunu

4.2.2016 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Suzuki Baleno RS: lidový hot hatch má 112 koní a méně než tunu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ videa) Nové Baleno dostalo agresivnější vhled, se kterým dorazila bohatá standardní výbava. Navzdory tomu zůstává hmotnost pod tunou.

Japonská automobilka se v loňském roce pochlubila novým Suzuki Baleno, které by od letošního jara mělo být k dostání také v evropských showroomech. Prozatím se počítá se třemi motory, přičemž nejvýkonnějším je litrový tříválec Boosterjet naladěný na 112 koní a 170 Nm točivého momentu. Touto pohonnou jednotkou je vybaven i koncept Baleno RS, který byl odhalen na indickém Auto Expo. Suzuki ovšem dodává, že produkční verze je již za dveřmi, přičemž indičtí fanoušci ostřejších hatchbacků po ní budou moci sáhnout ve druhé polovině letošního roku.

Přeplňovaný tříválec bude součástí nejvýše postavené výbavy, která po stránce venkovního designu počítá s agresivněji stylizovanými nárazníky, unikátním výpletem čelní masky či specifickými litými koly. Dorazil také střešní spoiler či větrné deflektory na horních okrajích oken. Uvnitř je pak možné počítat s předními sportovními sedadly s kontrastními švy či chromovými doplňky a sadou hliníkových pedálů. Multimediální systém SmartPlay pak nabízí kompatibilitu s Apple CarPlay.

Díky všem těmto modifikacím narostla hmotnost vozu ve srovnání s nejhůře vybaveným základem o 85 kg na celkových 950 kilo, pročež je otázkou, jaké jízdní dynamiky se nakonec dočkáme. Konkrétní data Suzuki nezveřejnilo, nicméně standardní varianta osazená 1,2litrovým atmosférickým motorem o výkonu 90 koní zvládne díky nízké hmotnosti zrychlit z klidu na stovku za přibližně 8 sekund a dosáhne nejvyšší rychlosti 201 km/h.

Provedení RS by navzdory většímu počtu kilogramů mělo být rychlejší. Pokud tak Suzuki nemalý potenciál doplní příznivou cenou, mohli bychom dostat velmi lákavou alternativu na poli malých ostrých hatchbacků. I když na tak nízkou sumu, jenž se podle spekulací má na indickém trhu pohybovat okolo 255 tisíc korun, nejspíše můžeme zapomenout.


Suzuki Baleno RS: lidový hot hatch má 112 koní a méně než tunu - 1 - Suzuki Baleno RS prvni foto 05Suzuki Baleno RS: lidový hot hatch má 112 koní a méně než tunu - 2 - Suzuki Baleno RS prvni foto 06Suzuki Baleno RS: lidový hot hatch má 112 koní a méně než tunu - 3 - Suzuki Baleno RS prvni foto 02Suzuki Baleno RS: lidový hot hatch má 112 koní a méně než tunu - 4 - Suzuki Baleno RS prvni foto 03
Suzuki Baleno RS se zatím ukázalo jen ve formě konceptu, sériové provedení se 112 koňmi však má dorazit ve druhé půli roku

Petr Prokopec

Diskuze 6 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše