Nové Suzuki Baleno v detailech, na mušku si bere VW Polo a Ford Fiesta

(+ videa) Japonský čtyřmetrový hatchback pobere do zavazadelníku 355 litrů. Pod kapotou počítá s přeplňovaným tříválcem či mikro-hybridem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové Suzuki Baleno v detailech, na mušku si bere VW Polo a Ford Fiesta

15.9.2015 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Nové Suzuki Baleno v detailech, na mušku si bere VW Polo a Ford Fiesta

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ videa) Japonský čtyřmetrový hatchback pobere do zavazadelníku 355 litrů. Pod kapotou počítá s přeplňovaným tříválcem či mikro-hybridem.

Volkswagen Polo a Ford Fiesta by se měly začít obávat, neboť japonská automobilka na autosalonu ve Frankfurtu odhalila nové Suzuki Baleno. To se pyšní hlavně značnou praktičností, neboť přichází se zavazadlovým prostorem o objemu 355 litrů. Evropskou konkurenci tak překonává nemalou měrou, přestože v rámci rozměrů zaujme na silnici prakticky stejnou plochu. Je 3 995 milimetrů dlouhé, 1 745 mm široké a 1 470 mm vysoké.

V motorovém prostoru lze počítat prozatím s trojicí agregátů, přičemž základem je 1,2litrový atmosférický motor Dualjet. Ten dává k dobru 90 koní a 120 Nm, o jejichž přenos se standardně stará pětistupňový manuál. Vůz v t0to kombinaci emituje 101 gramů emisí CO2 na kilometr. Mimo to ovšem můžete sáhnout rovněž po automatické převodovce CVT.

Dále se v nabídce objeví nový přeplňovaný litrový tříválec Boosterjet, který byl naladěn na 112 koní a 170 Nm. Také zde je standardem pětistupňový manuál, dopřát si ovšem můžete také regulerní automat. K dispozici je pak ještě mikro-hybridní varianta 1,2litrového motoru zvaná SHVS, která počítá s integrovaným startérem/generátorem.

Podstatou tohoto systému je uskladnění brzdné energie, která může být následně využita při akceleraci. Jelikož přitom technologie asistuje rovněž systému start-stop, neměli bychom se divit poklesu emisí CO2 na 93 g/km. Tím však máme zmínky o motorech vyčerpány, zrychlení z klidu na stovku či nejvyšší rychlost značka k dispozici nedala.

Jízdní dynamika by ovšem nemusela být zcela nezajímavá, neboť díky zcela nové platformě, kterou dostane do vínku i chystané malé SUV, nové Baleno váží necelých 900 kilogramů. Tedy mnohem méně než v úvodu zmiňovaná evropská konkurence. V rámci podvozku pak vpředu užívá vzpěry MacPherson, zatímco vzadu najdeme torzní příčku.

Ve výbavě se pak objeví základní LCD displej, výše postavené úrovně výbavy však již počítají se sedmipalcovou dotykovou obrazovkou a multimediálním systémem, který podporuje rozhraní Apple CarPlay. Chybět nebude ani adaptivní tempomat, zahájení prodeje je naplánována na jaro 2016. Ceny přitom mají být nižší než u Fordu Fiesta.

Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2015, máme pro vás i galerii živých fotek přímo z dějiště IAA.


Nové Suzuki Baleno v detailech, na mušku si bere VW Polo a Ford Fiesta - 1 - Suzuki Baleno 2016 prvni oficialni sada 01Nové Suzuki Baleno v detailech, na mušku si bere VW Polo a Ford Fiesta - 2 - Suzuki Baleno 2016 prvni oficialni sada 02Nové Suzuki Baleno v detailech, na mušku si bere VW Polo a Ford Fiesta - 3 - Suzuki Baleno 2016 prvni oficialni sada 03Nové Suzuki Baleno v detailech, na mušku si bere VW Polo a Ford Fiesta - 4 - Suzuki Baleno 2016 prvni oficialni sada 04Nové Suzuki Baleno v detailech, na mušku si bere VW Polo a Ford Fiesta - 5 - Suzuki Baleno 2016 prvni oficialni sada 05Nové Suzuki Baleno v detailech, na mušku si bere VW Polo a Ford Fiesta - 6 - Suzuki Baleno 2016 prvni oficialni sada 06Nové Suzuki Baleno v detailech, na mušku si bere VW Polo a Ford Fiesta - 7 - Suzuki Baleno 2016 prvni oficialni sada 07Nové Suzuki Baleno v detailech, na mušku si bere VW Polo a Ford Fiesta - 8 - Suzuki Baleno 2016 prvni oficialni sada 08Nové Suzuki Baleno v detailech, na mušku si bere VW Polo a Ford Fiesta - 9 - Suzuki Baleno 2016 prvni oficialni sada 09Nové Suzuki Baleno v detailech, na mušku si bere VW Polo a Ford Fiesta - 10 - Suzuki Baleno 2016 prvni oficialni sada 10Nové Suzuki Baleno v detailech, na mušku si bere VW Polo a Ford Fiesta - 11 - Suzuki Baleno 2016 prvni oficialni sada 11Nové Suzuki Baleno v detailech, na mušku si bere VW Polo a Ford Fiesta - 12 - Suzuki Baleno 2016 prvni oficialni sada 12Nové Suzuki Baleno v detailech, na mušku si bere VW Polo a Ford Fiesta - 13 - Suzuki Baleno 2016 prvni oficialni sada 13Nové Suzuki Baleno v detailech, na mušku si bere VW Polo a Ford Fiesta - 14 - Suzuki Baleno 2016 prvni oficialni sada 14Nové Suzuki Baleno v detailech, na mušku si bere VW Polo a Ford Fiesta - 15 - Suzuki Baleno 2016 prvni oficialni sada 15Nové Suzuki Baleno v detailech, na mušku si bere VW Polo a Ford Fiesta - 16 - Suzuki Baleno 2016 prvni oficialni sada 16Nové Suzuki Baleno v detailech, na mušku si bere VW Polo a Ford Fiesta - 17 - Suzuki Baleno 2016 prvni oficialni sada 17Nové Suzuki Baleno v detailech, na mušku si bere VW Polo a Ford Fiesta - 18 - Suzuki Baleno 2016 prvni oficialni sada 18
Suzuki Baleno slibuje větší praktičnost než Ford Fiesta, přitom má být k mání za nižší cenu

Petr Prokopec

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše