Touring Superleggera Disco Volante: přepracovaná Alfa míří do Ženevy v zelené

(+ video) Italský létající talíř se vrací na místo činu. Opět u toho bude 450 koní, protentokráte je však ukryje zelená karoserie se zlatými doplňky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Touring Superleggera Disco Volante: přepracovaná Alfa míří do Ženevy v zelené

3.3.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Touring Superleggera Disco Volante: přepracovaná Alfa míří do Ženevy v zelené

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Italský létající talíř se vrací na místo činu. Opět u toho bude 450 koní, protentokráte je však ukryje zelená karoserie se zlatými doplňky.

Pokud patříte mezi fanoušky britského motoristického pořadu Top Gear, pak jste dozajista v minulém díle zaznamenali recenzi Jeremyho Clarksona opěvující Disco Volante (a pokud ne, najdete ji přiloženou níže). Patrně si vzpomenete, že jde o výrazně přepracovanou Alfu Romeo 8C, na které se vyřádila italská karosárna Touring Superleggera. Ta se se v minulosti podepsala třeba pod Aston Martin DB5 nebo Lamborghini 350 GT, my ji však mnohem více známe díky její snaze udělat z dvoudveřového Bentley Continental GT mnohem praktičtější třídveřový Shooting Brake.

V případě Alfy se ovšem jedná o mnohem „sobečtější” auto, které se soustředí takřka výhradně jen na řidiče. Ten si přitom může vychutnávat nejen individuální styling, ale rovněž 4,7litrový motor V8, který byl z dárcovského vozu převzat beze změn. To jsou ovšem informace, kterou jsme vám přinesli již během předloňské premiéry vozu na autosalonu v Ženevě. Nyní se pachatel rozhodl, že se na místo činu vrátí.

Pro letošek tak budete moci stánek karosárny Touring Superleggera navštívit rovněž, oproti rudému krasavci se však nově na výstavišti Palexpo ukáže provedení oháknuté do britské závodní zelené. Tomuto odstínu pak sekundují zlaté detaily, které vůz nezdobí pouze zvenčí, ale také uvnitř. Zde jim přitom společnost dělá nové čalounění, které vhodně kombinuje hnědou a béžovou s karbonovými dekory.

Je samozřejmě jen na vás rozhodnout, jaký odstín se vám líbí více. Stejně jako je otázkou osobního vkusu, zda je pohlednější tato kreace či původní Alfa Romeo 8C (karosárna Touring Superleggera přitom dostala oficiální požehnání k přestavbě). Seriózně se jimi však mohou zabývat jen ti nejbohatší, neboť jak zazní v přiloženém videu, bez daní vůz vychází na nějakých 600 000 GBP (cca 19,8 mil. Kč).

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2014.


Touring Superleggera Disco Volante: přepracovaná Alfa míří do Ženevy v zelené - 1 - Touring Superleggera Disco Volante Zeneva 2014 01Touring Superleggera Disco Volante: přepracovaná Alfa míří do Ženevy v zelené - 2 - Touring Superleggera Disco Volante Zeneva 2014 02Touring Superleggera Disco Volante: přepracovaná Alfa míří do Ženevy v zelené - 3 - Touring Superleggera Disco Volante Zeneva 2014 03Touring Superleggera Disco Volante: přepracovaná Alfa míří do Ženevy v zelené - 4 - Touring Superleggera Disco Volante Zeneva 2014 04Touring Superleggera Disco Volante: přepracovaná Alfa míří do Ženevy v zelené - 5 - Touring Superleggera Disco Volante Zeneva 2014 05Touring Superleggera Disco Volante: přepracovaná Alfa míří do Ženevy v zelené - 6 - Touring Superleggera Disco Volante Zeneva 2014 06Touring Superleggera Disco Volante: přepracovaná Alfa míří do Ženevy v zelené - 7 - Touring Superleggera Disco Volante Zeneva 2014 07Touring Superleggera Disco Volante: přepracovaná Alfa míří do Ženevy v zelené - 8 - Touring Superleggera Disco Volante Zeneva 2014 08Touring Superleggera Disco Volante: přepracovaná Alfa míří do Ženevy v zelené - 9 - Touring Superleggera Disco Volante Zeneva 2014 09Touring Superleggera Disco Volante: přepracovaná Alfa míří do Ženevy v zelené - 10 - Touring Superleggera Disco Volante Zeneva 2014 10Touring Superleggera Disco Volante: přepracovaná Alfa míří do Ženevy v zelené - 11 - Touring Superleggera Disco Volante Zeneva 2014 11Touring Superleggera Disco Volante: přepracovaná Alfa míří do Ženevy v zelené - 12 - Touring Superleggera Disco Volante Zeneva 2014 12
Kdo má rád zelenou, ten si tentokrát - dosti netradičně - přijde na své i na stánku italské firmy Touring Superleggera

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.