Touring Superleggera Disco Volante: technické detaily, nové fotky a první video

Mezi neobvyklé ženevské premiéry se zařadilo i pár italských sporťáků. Jedním z nich je nové Disco Volante, o kterém vám nyní můžeme říci více.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Touring Superleggera Disco Volante: technické detaily, nové fotky a první video

12.3.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Touring Superleggera Disco Volante: technické detaily, nové fotky a první video

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Mezi neobvyklé ženevské premiéry se zařadilo i pár italských sporťáků. Jedním z nich je nové Disco Volante, o kterém vám nyní můžeme říci více.

Na ženevském autosalonu se to naštěstí ani letos nehýří jen spoustou konfekčních aut „říznutých” trochou výjimečných, ale beztak konfekčních sporťáků. K vidění je i několik docela zajímavých specialit, převážně z Itálie. Takový Bertone Nuccio je jistě zajímavé auto, výrobě je ale na hony vzdáleno. Italdesign Brivido má i přes svou krásu k produkci blíže, přesto je to koncept. Ale nové Disco Volante 2012 od Trouring Superleggera si můžete klidně koupit, i když... K tomu se ještě dostaneme.

Co je podstatné, tento vůz jsme vám poprvé lépe představili přesně před týdnem, tedy ještě před začátkem „Ženevy”. Možná právě proto o něm tehdy výrobce neřekl vše a odhalení dalších detailů si nechal na samotný autosalon. A právě tyto podrobnosti najdete až nyní v přiloženém přehledu.

Zajímavých faktů se v něm najde hned několik, třeba informace o zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,2 sekundy a maximální rychlosti 292 km/h. Bohužel hmotnost, o které jsme minulý týden spekulovali, mezi nimi není, zbylé očekávané údaje ale odpovídají realitě - vůz kompletně přebírá mechaniku Alfy 8C Competizione a nechává ji nedotčenou.

Tím se zároveň dostáváme ke slabšímu článku nabídky „Touringu”. Výroba novodobého Disco Volante není nikterak omezena a Italové jich stvoří tolik, kolik bude třeba. Budou na to potřebovat neupřesněnou sumu peněz, 8 měsíců neboli 4 000 hodin ruční práce a... jednu Alfu 8C. Tu si zkrátka musíte dodat sami, což vzhledem k její striktně omezené výrobě zřejmě nebude snadné. Ale toto auto je stejně jen pro pár vyvolených a ti si nějakou 8C jistě seženou.

Abychom neoperovali jen s čísly, přidáváme také pár nových oficiálních fotografií a jedno video. Nebo spíše to, co z něj po počítačovém zpracování (pokud ne rovnou vytvoření) zbylo.

Tip: Projděte si všechny žhavé automobilové novinky v našem speciálu k ženevskému autosalonu 2012

Základní technické parametry Disco Volante 2012

Rozměry

Délka: 4 613 mm
Šířka: 2 020 mm
Výška: 1 335 mm
Rozvor náprav: 2 696 mm
Rozchod kol vpřed/vzadu: 1 591/1 589 mm
Objem zavazadlového prostoru: cca 200 l
Objem palivové nádrže: 88 l

Motor

Vidlicový osmiválec, úhel rozevření válců 90°
Zdvihový objem: 4 691 cm3
Nejvyšší výkon: 335,6 kW (450 koní) při 7 000 ot./min
Nejvyšší točivý moment: 470 Nm při 4 750 ot./min

Přenos výkonu

Šestistupňová sekvenční převodovka s řazením pádly pod volantem a s automatickým režimem
Pohon zadních kol, samosvorný diferenciál

Kola a pneumatiky

20" hliníková kovaná kola
Pneumatiky Pirelli PZero Rosso
265/35 ZR20 vpředu
285/35 ZR20 vzadu

Dynamika

Maximální rychlost: 292 km/h
Zrychlení 0-100 km/h: 4,2 s

Nové oficiální fotografie Disco Volante 2012


Touring Superleggera Disco Volante: technické detaily, nové fotky a první video - 1 - Touring Superleggera Disco Volante nove 01Touring Superleggera Disco Volante: technické detaily, nové fotky a první video - 2 - Touring Superleggera Disco Volante nove 02Touring Superleggera Disco Volante: technické detaily, nové fotky a první video - 3 - Touring Superleggera Disco Volante nove 03Touring Superleggera Disco Volante: technické detaily, nové fotky a první video - 4 - Touring Superleggera Disco Volante nove 04Touring Superleggera Disco Volante: technické detaily, nové fotky a první video - 5 - Touring Superleggera Disco Volante nove 05Touring Superleggera Disco Volante: technické detaily, nové fotky a první video - 6 - Touring Superleggera Disco Volante nove 06Touring Superleggera Disco Volante: technické detaily, nové fotky a první video - 7 - Touring Superleggera Disco Volante nove 07Touring Superleggera Disco Volante: technické detaily, nové fotky a první video - 8 - Touring Superleggera Disco Volante nove 08

Touring Superleggera Disco Volante: technické detaily, nové fotky a první video - 9 - Touring Superleggera Disco Volante nove 09Touring Superleggera Disco Volante: technické detaily, nové fotky a první video - 10 - Touring Superleggera Disco Volante nove 10
Pár dobových snímků původního Disco Volante snad také přijde vhod

První oficiální video s tímto vozem

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše