V Evropě se prodává čínský soupeř Škody Kamiq, poráží ji jejími vlastními zbraněmi

Škoda si do značné míry zakládá na tom, že její auta nabízí unikátní kombinaci vlastností - za relativně nízké ceny jde o velké vozy s objemným kufrem. Není sama.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

V Evropě se prodává čínský soupeř Škody Kamiq, poráží ji jejími vlastními zbraněmi

25.1.2020 | Petr Prokopec

V Evropě se prodává čínský soupeř Škody Kamiq, poráží ji jejími vlastními zbraněmi

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Škoda si do značné míry zakládá na tom, že její auta nabízí unikátní kombinaci vlastností - za relativně nízké ceny jde o velké vozy s objemným kufrem. Není sama.

Poslední měsíce připomíná dění v Evropě invazi čínských SUV. Tyto vozy našly v Rusku svůj nový domov a jen vyčkávají, až budou moci vzít ztečí také Evropu. Vybírat rozhodně bude z čeho, široká je již dosavadní nabídka, do níže spadá i Brilliance V3.

Jde o menší SUV a přímou konkurence pro Škodu Kamiq. Český zástupce se zatím v Rusku neprodává, nakonec by tam ve své současné podobě neměl šanci uspět. Kamiq v jediné verzi startuje pod hranicí 400 tisíc Kč, což jsou na vůz osazený litrovým tříválcem o výkonu 95 koní opravdu nemalé peníze. Zvláště když v případě výbavy můžete počítat jen s 16palcovými ocelovými koly, manuální klimatizací či látkovým čalouněním. Čínský zástupce totiž nepřekvapivě nabízí více za méně.

Začít můžeme u rozměrů, kde se v rámci délky počítá s 4 200 milimetry. K tomu Brilliance V3 narostlo na 1 790 mm v rámci šířky a 1 600 v případě délky. Rozvor pak činí 2 570 mm, což vůči českému zástupci představuje nemalý osmicentimetrový rozdíl do mínusu. Kamiq tedy vzadu nabídne místo i pro dospělé, zatímco čínské SUV je vhodné i pro rodiny s dětmi. Ty ale potěší zavazadelníkem, neboť se 455 litry v základu překonává Škodu přímo na jejím písečku o 55 litrů.

Brilliance tedy není vpředu jen díky ceně či v očích některých také vzhledem, bodovat dokáže i svou praktičností. A nezaostává vlastně ani jízdní dynamikou, ačkoliv momentálně jedinou jednotkou, po které lze v Rusku sáhnout, je atmosférický 1,5litrový benzinový čtyřválec. Ten byl naladěn na 107 koní, které pětistupňový manuál přenáší dopředu. Po pohonu všech kol sáhnout nemůžete ani za příplatek, pětistupňový automat však k dispozici je. Brilliance má navíc k dispozici ještě přeplňovanou jedna-pětku se 150 koňmi, její cena a dostupnost mimo Čínu ale zatím nebyla upřesněna.

Hodně navrch má pak čínská konkurence v případě výbavy. Základem je úroveň Comfort, jejíž součástí jsou 17palcová litá kola, klimatizace, audio systém, parkovací senzory či umělá kůže. To všechno dostanete od 839 tisíc rublů (asi 306 tisíc Kč), tedy skoro o 100 tisíc levněji než Škodu. A pokud je vám zmíněná výbava málo, můžete si připlatit 40 tisíc rublů (asi 14 tisíc Kč) za maximální úroveň Deluxe, kde již nechybí automatické parkování, zpětná kamera či multimédia se 7palcovou obrazovkou. Na dalších 40 000 RUB pak vychází onen automat. Jde o zajímavou nabídku, a to je třeba říci, že na poměry čínských SUV je vůz Brilliance jedním z těch dražších.


V Evropě se prodává čínský soupeř Škody Kamiq, poráží ji jejími vlastními zbraněmi - 1 - Brilliance V3 2019 prvni sada 05V Evropě se prodává čínský soupeř Škody Kamiq, poráží ji jejími vlastními zbraněmi - 2 - Brilliance V3 2019 prvni sada 06V Evropě se prodává čínský soupeř Škody Kamiq, poráží ji jejími vlastními zbraněmi - 3 - Brilliance V3 2019 prvni sada 07V Evropě se prodává čínský soupeř Škody Kamiq, poráží ji jejími vlastními zbraněmi - 4 - Brilliance V3 2019 prvni sada 08V Evropě se prodává čínský soupeř Škody Kamiq, poráží ji jejími vlastními zbraněmi - 5 - Brilliance V3 2019 prvni sada 09V Evropě se prodává čínský soupeř Škody Kamiq, poráží ji jejími vlastními zbraněmi - 6 - Brilliance V3 2019 prvni sada 10V Evropě se prodává čínský soupeř Škody Kamiq, poráží ji jejími vlastními zbraněmi - 7 - Brilliance V3 2019 prvni sada 11V Evropě se prodává čínský soupeř Škody Kamiq, poráží ji jejími vlastními zbraněmi - 8 - Brilliance V3 2019 prvni sada 12V Evropě se prodává čínský soupeř Škody Kamiq, poráží ji jejími vlastními zbraněmi - 9 - Brilliance V3 2019 prvni sada 13V Evropě se prodává čínský soupeř Škody Kamiq, poráží ji jejími vlastními zbraněmi - 10 - Brilliance V3 2019 prvni sada 14V Evropě se prodává čínský soupeř Škody Kamiq, poráží ji jejími vlastními zbraněmi - 11 - Brilliance V3 2019 prvni sada 15V Evropě se prodává čínský soupeř Škody Kamiq, poráží ji jejími vlastními zbraněmi - 12 - Brilliance V3 2019 prvni sada 16V Evropě se prodává čínský soupeř Škody Kamiq, poráží ji jejími vlastními zbraněmi - 13 - Brilliance V3 2019 prvni sada 17V Evropě se prodává čínský soupeř Škody Kamiq, poráží ji jejími vlastními zbraněmi - 14 - Brilliance V3 2019 prvni sada 18V Evropě se prodává čínský soupeř Škody Kamiq, poráží ji jejími vlastními zbraněmi - 15 - Brilliance V3 2019 prvni sada 19V Evropě se prodává čínský soupeř Škody Kamiq, poráží ji jejími vlastními zbraněmi - 16 - Brilliance V3 2019 prvni sada 20
Brilliance V3 vypadá pohledně, nejvíce ale zaujme velikostí, výbavou a cenou

Zdroj: Brilliance

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše