Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Volkswagen chystá na 20 elektrických aut, lákají ho čínské dotace
30.10.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
VW v Číně zatím mnoho elektřiny v nabídce nemá, to se však má změnit se dvěma desítkami nových aut. Některá z nich asi uvidíme i v Evropě.
Volkswagen je na docela dobré cestě stát se světovou jedničkou mezi výrobci automobilů, přesto na poli elektromobilů není zas tak moc vidět. Pravda, také nemá moc čím se chlubit, e-up! s teoretickým dojezdem 130 - 160 kilometrů u nás stojí přes 600 tisíc korun a e-Golf má podle reálnějších amerických norem dojezd jen 134 km.
Přesto však nějakou nabídku má, ale v Číně, kde je vládní podpora elektromobilů skutečně masivní a nejen finanční, nenabízí v podstatě nic. Pravda, ani v Číně se elektromobilům zas tak moc nedaří, za rok 2013 tam tvořily jen 0,3 promile veškerých prodejů nových aut. I tak je to ale pro elektroauta docela lukrativní trh, zejména pro ty menší, a to zejména kvůli státní podpoře.
Wolfsburg vloni sliboval přes tucet elektromobilů a plug-in hybridů na trhu, zatím je však nevidíme. Jak uvedl šéf čínské divize VW Jochem Heizmann, to se má změnit: Volkswagen své plány nyní rozšířil na dvacet aut všech čtyřech svých největších značek, a to od minivozů po SUV, a konečně má v hledáčku také Čínu. Právě tam je v nabídce elektromobilů před ním dokonce i Tesla.
Novinky by měly přijít na svět "v blízké budoucnosti", počítejme tak s obdobím do konce dekády. Dost z nich by se údajně mělo vyrábět v Číně, minimálně plug-in hybridy ale podle našeho názoru budou k mání i v Evropě. Na otázku, proč tomu tak bude, odpoví emisní limity EU pro rok 2020, pro jejichž splnění se bude každý gram CO2 dolů - na papíře, samozřejmě - velmi hodit.














Volkswagen e-Golf je zatím jedním z mála elektroaut v nabídce VW, třebaže značka slibuje více elektřiny v nabídce
Zdroj: Reuters
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
VW unikly fotky hotového nového Pola a... Fajn, ale co takové auto řeší?
včera
„Bugatti pro chudé” je podle Hagerty nejrychleji akcelerujícím silničním autem světa, i když stojí míň než průměrné Porsche 911
23.3.2026
Moderní nesmysly v autech neberou konce, Číňané začali prodávat auto s otevíráním dveří gesty
21.3.2026
Nejčtenější články
Elone, jsi v tom sám, vzkazují do Ameriky německé značky po vyřazení výbavy, která z BMW 7 dělala tuhle ošklivku
24.2.2026
Elektrický průšvih Volva graduje. Víc než 40 tisícům autům musí kvůli požárům vyměnit baterky za miliardy
25.2.2026
Nastal čas koupit si Alfu Romeo, dámy a pánové, ještě nikdy to nedávalo větší smysl
25.2.2026
Ryčící novinka bez turba předvádějící svůj zvuk v tunelu je něco, co v roce 2026 nečekáte, tím víc to chcete slyšet
25.2.2026
Mercedes konečně chápe, že sázka jen na elektřinu je sebevražda, pořád mu ale chybí udělat poslední krok
25.2.2026
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
