Volkswagen Golf VII R-Line 2013: skutečné R je v nedohlednu, R-Line na světě

(+ živé foto) Kdo netouží po výkonech GTI nebo modelu R, ale zcela sériový Golf také nemusí, bude moci opět zvolit paket R-Line.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Volkswagen Golf VII R-Line 2013: skutečné R je v nedohlednu, R-Line na světě

5.3.2013 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Volkswagen Golf VII R-Line 2013: skutečné R je v nedohlednu, R-Line na světě

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ živé foto) Kdo netouží po výkonech GTI nebo modelu R, ale zcela sériový Golf také nemusí, bude moci opět zvolit paket R-Line.

Německý koncern Volkswagen to v Ženevě takříkajíc rve pod tlakem. Má zde Lamborghini Veneno, Italdesign Parcour, Porsche 991 GT3, Bentley Continental Flying Spur, Audi RS6, Golf VII Variant, Octavii Combi III a několik dalších aut, o kterých si ještě něco řekneme, teď je však správný čas na představení sportovního paketu R-Line pro nový Golf sedmé generace.

Jak je ve VW obvyklé, ona „linie R“ není skutečným měřítkem sportovních ambicí inkriminovaného modelu, ale pouze optickým pojítkem s nejvýkonnějšími vozy konkrétní typové řady. A protože skutečný Golf R VII prozatím ještě neexistuje, vytváří Wolfsburg ve své oficiální tiskové zprávě imaginární pojítko s novým GTI.

Rozpoznat Golf s paketem R-Line, či už jako tří nebo pětidveřový hatchback anebo třeba Variant, snad nebude nijak těžké. Ve srovnání s GTI postrádá rudou linii v přední masce, přecházející plynule do světel a jinak vypadá také nárazník či jiné detaily. „Optické“ erko dostalo charakteristická osmnáctipalcová kola s pneumatikami o rozměru 225/40 R18 a bodykit obsahující hlubší spoiler pod předním nárazníkem, nástavce prahů, přepracovaný difuzor, matně zbarvenou, zdvojenou koncovku výfuku a nenápadně prodlouženou střechu s dodatečnou odtrhovou hranou.

Volkswagen se v Ženevě pochlubil vozem vybaveným dvoulitrovým dieselem TDI, spojený s pohonem všech kol 4Motion, výkon 150 koní a točivý moment 320 newtonmetrů však zůstaly na svých hodnotách. Zapoměnl však říci, kdy přesně bude R-Line k mání a kolik za něj bude účtovat. Pokud uvedené upřesní, ozveme se opět.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013, máme pro vás i galerii živých fotografiích přímo ze Ženevy.


Volkswagen Golf VII R-Line 2013: skutečné R je v nedohlednu, R-Line na světě - 1 - VW Golf VII Variant R-Line zive 01Volkswagen Golf VII R-Line 2013: skutečné R je v nedohlednu, R-Line na světě - 2 - VW Golf VII Variant R-Line zive 02Volkswagen Golf VII R-Line 2013: skutečné R je v nedohlednu, R-Line na světě - 3 - VW Golf VII Variant R-Line zive 03Volkswagen Golf VII R-Line 2013: skutečné R je v nedohlednu, R-Line na světě - 4 - VW Golf VII Variant R-Line zive 04Volkswagen Golf VII R-Line 2013: skutečné R je v nedohlednu, R-Line na světě - 5 - VW Golf VII Variant R-Line zive 05Volkswagen Golf VII R-Line 2013: skutečné R je v nedohlednu, R-Line na světě - 6 - VW Golf VII Variant R-Line zive 06Volkswagen Golf VII R-Line 2013: skutečné R je v nedohlednu, R-Line na světě - 7 - VW Golf VII Variant R-Line zive 07
Golf VII s paketem R-Line živě v Ženevě, zde jako kombík

Volkswagen Golf VII R-Line 2013: skutečné R je v nedohlednu, R-Line na světě - 8 - Volkswagen Golf VII R-Line 2013 01Volkswagen Golf VII R-Line 2013: skutečné R je v nedohlednu, R-Line na světě - 9 - Volkswagen Golf VII R-Line 2013 02Volkswagen Golf VII R-Line 2013: skutečné R je v nedohlednu, R-Line na světě - 10 - Volkswagen Golf VII R-Line 2013 03Volkswagen Golf VII R-Line 2013: skutečné R je v nedohlednu, R-Line na světě - 11 - Volkswagen Golf VII R-Line 2013 04
Vizuálně bude možné paket R-Line od modelu GTI docela snadno odlišit

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek