VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc

Další varianta elektrického konceptu má 306 koní, dojezd 500 km a stovkou umí pod 6 sekund. Čtyři cestující ozáří hromada LEDek.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc

18.4.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Další varianta elektrického konceptu má 306 koní, dojezd 500 km a stovkou umí pod 6 sekund. Čtyři cestující ozáří hromada LEDek.

Loni v Paříži Volkswagen vykročil na cestu lemovanou elektrickým vedením. Tehdy to mohlo působit jako manévr na odlákání pozornosti od dieselového skandálu, je ale zřejmé, že s elektrifikací to VW myslí vážně. Už nám ukázali hatchback a minivan, nyní pro změnu přišla řada na SUV či crossover, chcete-li. Ten se pod názvem I.D. Crozz ukázal na autosalonu v Šanghaji, přičemž stejně jako předchozí varianty staví na modulární platformě MEB.

Stejný základ má také Škoda Vision E alias Kodiaq Coupe, přičemž stejně jako ji i SUV-kupé od Volkswagenu pohání dvojice elektromotorů. První s výkonem 102 koní roztáčí kola přední, druhý produkující 204 k má na starost zadní nápravu. Celkově přitom soustava dává 306 koní, s nimiž má zvládat 500kilometrový dojezd. Máme zde tedy úplně ty samé parametry jako u mladoboleslavského vozu.

Volkswagen byl ovšem ve své tiskové zprávě sdílnější, představit si tedy můžeme o trochu více technických parametrů. Zrychlení z klidu na stovku tak zabere méně než 6 sekund, lithium-iontové baterie přitom mají kapacitu 83 kWh. Kvůli takřka ideálnímu rozložení hmotnosti mezi nápravy v poměru 48:52 došlo k jejich zasazení do podlahy mezi nápravami, z čehož má profitovat také ovladatelnost.

Přesná hmotnost I.D. Crozz zmíněna nebyla. Stejně jako zatím není jisté, kolik času zabere dobíjení. Pokud ovšem sáhnete po rychlodobíjecí stanici o kapacitě 150 kW, lze s 80% nabitím akumulátorů počítat za 30 minut - i tato data jsou přitom shodná s českým SUV, takže u něj to bude stejné.

To se ostatně týká také autonomního řízení, byť zde již nějaké odchylky najdeme. Škoda spoléhá spíše na pevně umístěné laserové a radarové senzory, zatímco I.D. Crozz dostal čtyři výsuvné laserové senzory, které se vysouvají z prosklené střechy. V souladu s aktivací autopilota přitom dojde ke změně podsvícení v kabině, mimo to je zasunut sloupek řízení.

Od techniky se můžeme přesunout ke vzhledu, který s produkční realitou nemá příliš mnoho společného - či si to alespoň myslíme. Máme zde totiž posuvné zadní dveře nebo výrazně sníženou střešní linii a nafouklé blatníky. VW přitom užil co nejkratších převisů, aby tak maximalizoval vnitřní prostor. Ač je tedy koncept kratší než Tiguan, uvnitř nabídne více místa.

Čelní LEDky jsou propojeny s autonomním řízením, zároveň počítají s adaptivní technikou. Diody pak najdeme také u koncových lamp, které zasahují do boků. Mimo to nechybí ani v interiéru, kde se s nimi počítá hlavně v oblasti panoramatické střechy. VW je přitom užil hlavně proto, aby byl v kabině vždy dostatek světla, což má zjednodušit ovládání pomocí gest.

Klasická tlačítka de facto nenajdete, místo toho slouží k ovládání panely zasazené do dveří. Dále tu máme 10,2palcový centrální displej, jemuž společnost dělá 5,8palcový digitální přístrojový štít. Dorazil i rozšířený head-up displej, tím nám ale tisková zpráva končí. Dodat tak jen můžeme, že první sériový elektromobil VW dorazí v roce 2020, přičemž koncepty se pouze inspiruje.


VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc - 1 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 01VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc - 2 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 02VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc - 3 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 03VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc - 4 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 04VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc - 5 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 05VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc - 6 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 06VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc - 7 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 07VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc - 8 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 08VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc - 9 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 09VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc - 10 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 10VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc - 11 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 11VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc - 12 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 12VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc - 13 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 13VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc - 14 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 14VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc - 15 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 15VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc - 16 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 16VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc - 17 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 17VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc - 18 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 18VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc - 19 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 19VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc - 20 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 20VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc - 21 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 21VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc - 22 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 22VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc - 23 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 23VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc - 24 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 24VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc - 25 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 25VW I.D. Crozz je německá verze Kodiaqu Coupe, řekla toho na sebe víc - 26 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 26
Volkswagen I.D. Crozz dostal do vínku prakticky tutéž techniku jako česká Škoda Vision E

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.