VW Polo WRC Street: ostré Polo R v předsériové podobě

Volkswagen připravuje sériovou verzi modelu Polo R. Jeho předzvěstí je koncept WRC Street představený na tuningovém festivalu u Wörthersee.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW Polo WRC Street: ostré Polo R v předsériové podobě

17.5.2012 | Miro Mihálik | 1 příspěvek

VW Polo WRC Street: ostré Polo R v předsériové podobě

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Volkswagen připravuje sériovou verzi modelu Polo R. Jeho předzvěstí je koncept WRC Street představený na tuningovém festivalu u Wörthersee.

Škoda a především Seat se svými vozy určenými pro 31. ročník setkání u jezera Wörthersee již pochlubili, i když pořád čekáme na fotky dvou modelů Citigo mladoboleslavské značky. Tato akce ale primárně patří Volkswagenu, a tak se pochopitelně čekalo, s čím dorazí hlavní aktér a modla návštěvníků. Zde je první kousek.

Volkswagen vstupuje do nejvyšší kategorie mistrovství světa rallye třídy WRC s modelem Polo, což už nějakou chvíli víme a dokonce jsme prototyp vozu mohli vidět v akci. Zároveň ale připravuje do výroby nejvýkonnější sériové provedení s již tradičním přídomkem R, což už také bylo potvrzeno. Nyní se konečně můžeme konkrétněji podívat na to, jak bude vypadat a co nabídne - zatím ve formě konceptu Polo WRC Street.

Co se týče technických parametrů, Němci byli na slovo docela skoupí. Víme jen tolik, že přední kola pohání dvoulitrové turbo s přímým vstřikováním TSI s výkonem 220 koní a karoserii zdobí několik povinných cviků, jako jsou přední nárazník s výrazným nasáváním a lízátkem, velká kola ukrývající modré třmeny, do spoileru prodloužená střecha, zdvojená koncovka výfuku a náznak difuzoru. Na karoserii v bílém laku nechybí ani modro-šedivé odstíny, které se staly poznávacím znamením oddělení motorsportu VW.

V této chvíli ještě nevíme, jestli sériové provedení dostane stejnou vizáž jako tento koncept, dá se to ale očekávat. Však závodní Polo R WRC chce soutěžit již v příští sezóně, a to nepůjde bez sériového, formálně řečeno homologačního předobrazu. Automobilka už tedy nemá na ladění finálního vozu mnoho času a nedá se očekávat, že by dnes přicházela s konceptem, který od něj má daleko. Zvlášť když vypadá tak, jak vypadá.

Volkswagen kromě civilního stroje WRC nezapomněl u Wörthersee ukázat ani ostrou, soutěžní verzi. Tu podle pravidel pohání přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,6 litru, který z marketingových důvodů rovněž nosí označení TSI. Jeho parametry jsou navzdory menší kubatuře někde jinde. Polo R WRC má 300 koní a stovku pomocí tří diferenciálů, sekvenční převodovky a zručného pilota pokoří za 4,1 s. Ale to už je přece jen jiný příběh...


VW Polo WRC Street: ostré Polo R v předsériové podobě - 1 - VW Polo R WRC Street 01VW Polo WRC Street: ostré Polo R v předsériové podobě - 2 - VW Polo R WRC Street 02VW Polo WRC Street: ostré Polo R v předsériové podobě - 3 - VW Polo R WRC Street 03VW Polo WRC Street: ostré Polo R v předsériové podobě - 4 - VW Polo R WRC Street 04VW Polo WRC Street: ostré Polo R v předsériové podobě - 5 - VW Polo R WRC Street 04_1VW Polo WRC Street: ostré Polo R v předsériové podobě - 6 - VW Polo R WRC Street 05
Sériové Polo R se vyrobí pouze v limitované sérii a svým výkonem překoná Golf GTI

VW Polo WRC Street: ostré Polo R v předsériové podobě - 7 - VW Polo R WRC 01VW Polo WRC Street: ostré Polo R v předsériové podobě - 8 - VW Polo R WRC 02VW Polo WRC Street: ostré Polo R v předsériové podobě - 9 - VW Polo R WRC 03VW Polo WRC Street: ostré Polo R v předsériové podobě - 10 - VW Polo R WRC 04VW Polo WRC Street: ostré Polo R v předsériové podobě - 11 - VW Polo R WRC 05VW Polo WRC Street: ostré Polo R v předsériové podobě - 12 - VW Polo R WRC 06VW Polo WRC Street: ostré Polo R v předsériové podobě - 13 - VW Polo R WRC 07VW Polo WRC Street: ostré Polo R v předsériové podobě - 14 - VW Polo R WRC 08VW Polo WRC Street: ostré Polo R v předsériové podobě - 15 - VW Polo R WRC 09VW Polo WRC Street: ostré Polo R v předsériové podobě - 16 - VW Polo R WRC 10
Soutěžený stroj mnoho společného s produkčním VW Polo R mít nebude, jeho šestnáctistovka vyprodukuje 300 koní

Miro Mihálik

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše