VW street up!: silniční drsňák staví na tužším podvozku a 16palcových kolech

Nová verze dostala o 15 milimetrů snížený sportovní podvozek nebo unikátní vzhledové prvky vně i uvnitř. Paráda navíc zadarmo není, up! podražil o 100 tisíc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW street up!: silniční drsňák staví na tužším podvozku a 16palcových kolech

29.10.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

VW street up!: silniční drsňák staví na tužším podvozku a 16palcových kolech

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nová verze dostala o 15 milimetrů snížený sportovní podvozek nebo unikátní vzhledové prvky vně i uvnitř. Paráda navíc zadarmo není, up! podražil o 100 tisíc.

Německá automobilka odhalila novou verzi modelu up!. Ta se oproti běžné produkci liší hlavně modifikacemi exteriéru a širší výbavou v kabině, po stránce mechanické však máme i nadále tu čest se základní koncernovou technikou. Zvolit tak můžete jen a pouze litrový benzinový tříválec, který může produkovat 60 nebo 75 koní. Mimo to je k dispozici ještě provedení spalující zemní plyn, u nějž lze počítat se 68 koňmi, i to je však zcela sériový motor.

Nový je ovšem vzhled karoserie, která může být vyvedena v bílém, šedém nebo černém laku. S ním pak přicházejí kontrastní pruhy, které zdobí kapotu motoru, střechu a také dveře. Mimo to jsou tu loga „street“ odkazují na název nové edice, 16palcová litá kola nebo chromové obroučky předních mlhovek a lemy oken. Zmínit můžeme ještě přitvrzený a o 15 milimetrů snížený podvozek, tím však s vnějškem končíme.

Zamířit tak můžeme do interiéru, kde najdeme unikátní čalounění se žlutými kontrastními švy. Standardem je pak klimatizace, rádio RCD 215 nebo unikátní hlavice řadicí páky, opomenuto nebylo ani zatmavení bočních oken a specifické koberečky. Zvolit samozřejmě můžete i celou řadu příplatků, mezi kterými nechybí třeba sportovní paket zahrnující 17palcová litá kola.

V sousedním Německu pak má Volkswagen street up! již své ceny, přičemž za třídvířko se slabším motorem v bílé barvě dáte 13 575 Eur (cca 373 350 Kč). To oproti základnímu modelu představuje nárůst o sto tisíc korun, v ČR by tedy daná specifikace mohla být k mání od nějakých 420 tisíc korun. Ovšem pouze v pětidveřovém balení, třídveřový up! se zde neprodává.

Je samozřejmě otázkou, zda provedení street up! vůbec do českých luhů a hájů dorazí, i když pravdou je, že takovou úroveň již konfigurátor eviduje. Je však bez pruhů, v základu nabízí 15palcová kola a pořídit již můžete pouze se silnějším motorem a automatem. Na druhou stranu však startuje na sumě 244 900 Kč.


VW street up!: silniční drsňák staví na tužším podvozku a 16palcových kolech - 1 - VW street up! prvni foto 01VW street up!: silniční drsňák staví na tužším podvozku a 16palcových kolech - 2 - VW street up! prvni foto 02VW street up!: silniční drsňák staví na tužším podvozku a 16palcových kolech - 3 - VW street up! prvni foto 03VW street up!: silniční drsňák staví na tužším podvozku a 16palcových kolech - 4 - VW street up! prvni foto 04
Volkswagen street up! se pyšní hlavně vizuálními doplňky

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše