VW v USA odhalil Passat s výrazně jiným vzhledem. U nás takové drama nečekejme

Pravda, je to drama na poměry velmi konzervativního modelu velmi konzervativní značky, ale i tak je teď Passat s pouhým faceliftem pro USA docela šik. V Evropě se změní mírněji.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW v USA odhalil Passat s výrazně jiným vzhledem. U nás takové drama nečekejme

14.1.2019 | Petr Prokopec

VW v USA odhalil Passat s výrazně jiným vzhledem. U nás takové drama nečekejme

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pravda, je to drama na poměry velmi konzervativního modelu velmi konzervativní značky, ale i tak je teď Passat s pouhým faceliftem pro USA docela šik. V Evropě se změní mírněji.

Není žádným tajemstvím, že letos dorazí na trh modernizovaný Volkswagen Passat. S odhalením faceliftu jsme dosud spojovali březnový autosalon v Ženevě, nakonec se však dočkáme o poznání dříve, a sice ještě tento měsíc. Konkrétně pak dnes v odpoledních či večerních hodinách. Německá novinka bude totiž debutovat na detroitské motor show, s ohledem na místo premiéry je ale jasné, že nepůjde o evropské provedení - na to si skutečně budeme muset počkat až do onoho března.

Aktuálně tedy zůstaneme u americké verze, jenž se dočkala citelně odlišné a konečně také atraktivní vizáže, která má navíc blíže lokalitě, ve které je nabízena. Sedan totiž zdobí daleko větší množství chromu, než tomu bylo doposud. Souběžně s tímto materiálem navíc dorazila zvětšena a nově stylizovaná čelní maska, které dělají společnost přeprofilované světlomety. Výsledek vypadá výrazně hodnotněji i atraktivněji, zvláště díky paketu R-Line, který ještě dále přihazuje agresivnější čelní blatník nebo naznačené výdechy na blatnících.

Při bočním pohledu pak neobjevíme pouze stylová dvoubarevná litá kola, ale možná i překvapivě změny na koncovém sloupku. Nové je totiž vybrání posledního zadního okna, které již není tak zalomené po vzoru BMW. Místo toho tu máme více prosklení a styl, jaký v zámoří používá třeba Honda či Toyota. V rámci zádě pak dorazily ještě užší koncové lampy, zatímco zmiňovaný paket R-Line dále přihodil černě lakovaný spoiler a černé elementy v okolí modifikovaných koncovek výfuku.

Přesunout se můžeme do interiéru, kde největší změnou je inovovaná palubní deska. Ta se dočkala nových výdechů klimatizace, na které navazuje dekorace vedoucí napříč celou šířkou vozu. Díky tomu mohl Volkswagen eliminovat rozsáhlé plastové plochy předchůdce a posunout alespoň vizuálně Passat do vyšších sfér. Tím ale změny nekončí, dále lze zmínit přepracovaný přístrojový štít a moderní multimédia. Logicky pak lze vsadit i na příchod nového čalounění a dekoračních prvků.

V rámci motorového prostoru se dost možná objeví pouze přeplňovaný benzinový dvoulitrový čtyřválec, jehož 176 koní a 280 Nm točivého momentu bude šestistupňový automat přenášet pouze na přední kola. Passat byl přitom dříve v zámoří k dispozici ještě s atmosférickým 3,6litrovým motorem VR6, který nabízel 283 koní a 349 Nm, nicméně tato varianta loni z nabídky zmizela. A je zatím otázkou, jestli Volkswagen tuto pohonnou jednotku vrátí do prodeje.

Na bližší podrobnosti bude třeba ještě pár hodin vyčkat. Aktuálně tak jen dodáme, že Passat nemá ve Státech zrovna bezproblémový život. Loni totiž bylo prodáno pouze 41 401 vozů, což je nejhorší výsledek od roku 2011. Na druhou stranu, v té době byly registrace poloviční a v letech 2009 a 2010 dokonce jen čtvrtinové. Úplně na dně tedy Passat není, úplně na vrcholu rovněž ne. Značce by ale mohla napomoci skutečnost, že General Motors a Ford tento segment opouští.

Dodejme, že facelift Passatu pro Evropu bude citelně mírnější, jak nejlépe připomenou už dříve publikované fotky prakticky nemaskovaného prototypu níže. Zda je to tak dobře nebo špatně, už musíte posoudit sami.


VW v USA odhalil Passat s výrazně jiným vzhledem. U nás takové drama nečekejme - 1 - VW Passat 2019 facelift americka verze 01VW v USA odhalil Passat s výrazně jiným vzhledem. U nás takové drama nečekejme - 2 - VW Passat 2019 facelift americka verze 02VW v USA odhalil Passat s výrazně jiným vzhledem. U nás takové drama nečekejme - 3 - VW Passat 2019 facelift americka verze 03VW v USA odhalil Passat s výrazně jiným vzhledem. U nás takové drama nečekejme - 4 - VW Passat 2019 facelift americka verze 04VW v USA odhalil Passat s výrazně jiným vzhledem. U nás takové drama nečekejme - 5 - VW Passat 2019 facelift americka verze 05VW v USA odhalil Passat s výrazně jiným vzhledem. U nás takové drama nečekejme - 6 - VW Passat 2019 facelift americka verze 06VW v USA odhalil Passat s výrazně jiným vzhledem. U nás takové drama nečekejme - 7 - VW Passat 2019 facelift americka verze 07VW v USA odhalil Passat s výrazně jiným vzhledem. U nás takové drama nečekejme - 8 - VW Passat 2019 facelift americka verze 08VW v USA odhalil Passat s výrazně jiným vzhledem. U nás takové drama nečekejme - 9 - VW Passat 2019 facelift americka verze 09
Americká verze Volkswagenu Passat se dočkala více chromu či jinak zalomeného zadního bočního okna, vypadá o dost jinak a troufneme si říci, že i lépe

VW v USA odhalil Passat s výrazně jiným vzhledem. U nás takové drama nečekejme - 10 - VW Passat 2019 facelift spy foto bez kamuflaze 01VW v USA odhalil Passat s výrazně jiným vzhledem. U nás takové drama nečekejme - 11 - VW Passat 2019 facelift spy foto bez kamuflaze 02VW v USA odhalil Passat s výrazně jiným vzhledem. U nás takové drama nečekejme - 12 - VW Passat 2019 facelift spy foto bez kamuflaze 03VW v USA odhalil Passat s výrazně jiným vzhledem. U nás takové drama nečekejme - 13 - VW Passat 2019 facelift spy foto bez kamuflaze 04VW v USA odhalil Passat s výrazně jiným vzhledem. U nás takové drama nečekejme - 14 - VW Passat 2019 facelift spy foto bez kamuflaze 05VW v USA odhalil Passat s výrazně jiným vzhledem. U nás takové drama nečekejme - 15 - VW Passat 2019 facelift spy foto bez kamuflaze 06VW v USA odhalil Passat s výrazně jiným vzhledem. U nás takové drama nečekejme - 16 - VW Passat 2019 facelift spy foto bez kamuflaze 07VW v USA odhalil Passat s výrazně jiným vzhledem. U nás takové drama nečekejme - 17 - VW Passat 2019 facelift spy foto bez kamuflaze 08
Evropské provedení vozu se s faceliftem změní citelně mírněji

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše