Vyzkoušeli jsme nejsilnější Škodu Kodiaq 2,0 TDI, takhle zrychlí z 0 na 200 km/h

(+ video) Úplně nový model Kodiaq je největší letošní novinkou Škody. Vyrazili jsme jej vyzkoušet do teplých krajin a víme, co v něm skutečně vězí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Jízdní dojmy a další testy

Vyzkoušeli jsme nejsilnější Škodu Kodiaq 2,0 TDI, takhle zrychlí z 0 na 200 km/h

15.11.2016 | Autoforum.cz | 27 příspěvků

Vyzkoušeli jsme nejsilnější Škodu Kodiaq 2,0 TDI, takhle zrychlí z 0 na 200 km/h

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Úplně nový model Kodiaq je největší letošní novinkou Škody. Vyrazili jsme jej vyzkoušet do teplých krajin a víme, co v něm skutečně vězí.

Nestává se příliš často, aby česká automobilka vyrukovala s úplně novým modelem, letos ale máme to štěstí. Na sklonku léta se po mnoha částečných odhaleních plně představilo nové SUV Kodiaq a od té doby se nám ještě párkrát připomnělo. Nejvýrazněji ve chvílích, kdy byly odhaleny ceny všech verzí a kdy vůz vstoupil do sériové výroby.

I přes odhalení cen a zahájení produkce bude ještě pár pátků trvat, než se novinka dostane do rukou prvních zákazníků. My jsme ale mohli první sériově vyrobené kusy vyzkoušet právě dnes v klimaticky trochu pohostinnějším prostředí španělské Mallorky a pochopitelně si získané dojmy nenecháme pro sebe.

A zkoumat je co, neboť Kodiaq začal bodovat ještě dříve, než pořádně vyjel na silnice. V anketě o nejlepší auta roku v Německu už získal pódium mezi SUV a dobře se zapsal i u českých zákazníků - Škoda hlásí, že i bez možnosti vůz vyzkoušet již eviduje na 1 000 objednávek. A to s ohledem na okolnosti včetně cen vozu docela obdivuhodné číslo.


Vyzkoušeli jsme nejsilnější Škodu Kodiaq 2,0 TDI, takhle zrychlí z 0 na 200 km/h - 1 - Skoda Kodiaq 2017 prvni test preview 01Vyzkoušeli jsme nejsilnější Škodu Kodiaq 2,0 TDI, takhle zrychlí z 0 na 200 km/h - 2 - Skoda Kodiaq 2017 prvni test preview 02Vyzkoušeli jsme nejsilnější Škodu Kodiaq 2,0 TDI, takhle zrychlí z 0 na 200 km/h - 3 - Skoda Kodiaq 2017 prvni test preview 03Vyzkoušeli jsme nejsilnější Škodu Kodiaq 2,0 TDI, takhle zrychlí z 0 na 200 km/h - 4 - Skoda Kodiaq 2017 prvni test preview 04Vyzkoušeli jsme nejsilnější Škodu Kodiaq 2,0 TDI, takhle zrychlí z 0 na 200 km/h - 5 - Skoda Kodiaq 2017 prvni test preview 05Vyzkoušeli jsme nejsilnější Škodu Kodiaq 2,0 TDI, takhle zrychlí z 0 na 200 km/h - 6 - Skoda Kodiaq 2017 prvni test preview 06
Toto je námi testovaná Škoda Kodiaq v prostředí podzimní Mallorky

Protože největší zájem je - jak už to u drahých škodovek bývá - o dobře vybavené a výkonné verze, sáhli jsme pro první recenzi po dnes špičkovém provedení s motorem 2,0 TDI o výkonu 140 kW (190 koní), pohonem 4x4 a automatickou převodovkou DSG v nejvyšší dostupné výbavě s rozličnými příplatky. Pokud by Kodiaq neměl být „něco” v tomto provedení, pak v jakém ano?

Jestli něčím takovým je nebo není, vám povíme zítra, až veškeré materiály připravíme v patřičné kvalitě. Z těch už zpracovaných vám ale něco málo můžeme ukázat už nyní - dynamiku nejvýkonnějšího Kodiaqu v nabídce.

U auta tohoto typu to možná ten není nejdůležitější aspekt, ale kdo od auta neočekává, že „pojede”? Kodiaq v tomto směru nemá lehkou pozici - 190 koní dnes nejvýkonnější verze není zase tolik a hmotnost okolo 1,75 tuny s pohonem 4x4 dynamice nepřidají. Přesto se vůz dokáže pohybovat celkem nenuceně. A i když mu dosažení rychlosti 200 km/h trvá, není to nic, za co by se tak velké SUV muselo stydět.

Podívejte se na to sami a pokud z jakéhokoli důvodu budete chtít vědět víc, zastavte se i zítra na Autoforum.cz. Povíme vám všechno, co se nám při prvních jízdách s Kodiaqem podařilo zjistit...

Autoforum.cz

Diskuze 27 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše