Subaru a základy konstrukce jeho aut pod lupou

(5 x video) Japonská automobilka Subaru natočila pár krátkých filmů představujících nejdůležitější konstrukční konstanty jejich automobilů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Technika

Subaru a základy konstrukce jeho aut pod lupou

23.7.2012 | Miro Mihálik | 7 příspěvků

Subaru a základy konstrukce jeho aut pod lupou

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(5 x video) Japonská automobilka Subaru natočila pár krátkých filmů představujících nejdůležitější konstrukční konstanty jejich automobilů.

Držet se mimo mainstream, snažit se nepodléhat módním trendům, nepodbízet se a lpět na svých tradičních hodnotách, to je dnes v automobilovém průmyslu mimo segment supersportů spíše cesta do záhuby než k úspěchu a ziskům. Koncernu Fuji Heavy Industries a jeho značce Subaru se však setrvávat mimo hlavní proud stále daří a když už na nějaké kompromisy vedle svých zásad přistoupí, pořád patří k těm méně ortodoxním. Pokud se náhodou ptáte, platí to třeba pro dieselový boxer nebo také Subaru BRZ, jediný model s pohonem zadních kol v nabídce.

Majitelé klíčků od těchto vozů obvykle filozofii postavenou na originální konstrukci znají. Ve většině případů to totiž nejsou jen obyčejní konzumenti. Subaru vyhledávají cíleně a jsou ochotni odpouštět jim i některé chyby s jejich osobitostí spojené.

Abychom ale nemluvili pouze v náznacích nebo teoretické rovině, poměrně přesnou definici vozů značky Subaru a popis jejich technologií vytvořila samotná automobilka v sérii videosnímků zachytávajících oblasti, na kterých si FHI zakládá. Co člověk musí při jejich sledování překousnout, je poněkud infantilní doprovod mima v úvodu a na závěr každé kapitoly, obecně ale krátké filmy stojí za to.

Rozebírají minulé i současné motory s protiběžnými písty, symetrický pohon všech kol, nízké těžiště, jízdní vlastnosti anebo třeba koncept bezpečnostních struktur karoserie. Co bude poněkud techničtěji orientovaným čtenářům chybět, je trochu bližší rozborka jednotlivých typů pohonů 4WD, které se mezi jednotlivými vozy i v rámci jedné modelové řady mohou lišit. K tomu jsme ale již něco psali, takže se stačí podívat do našeho archivu. Jako méně náročný úvodní pohled na to, co je to vlastně Subaru, ale videa určitě poslouží, ačkoli bychom asi měli upozornit, že znalost angličtiny bude při sledování značnou výhodou.

Zdroj: Motor Authority

Miro Mihálik

Diskuze 7 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše