Bentley Bentayga od Startechu vypadá jako bojové vozidlo pěchoty

Britské SUV je po úpravě širší a stojí na velkých kovaných kolech. Především je ale tmavě zelené s černými doplňky, což mu dává vážně zvláštní příchuť.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tuning

Bentley Bentayga od Startechu vypadá jako bojové vozidlo pěchoty

31.1.2017 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Bentley Bentayga od Startechu vypadá jako bojové vozidlo pěchoty

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Britské SUV je po úpravě širší a stojí na velkých kovaných kolech. Především je ale tmavě zelené s černými doplňky, což mu dává vážně zvláštní příchuť.

Bentley Bentayga se velice rychle stala jedním z nejúspěšnějších modelů firmy a není divu, že toto SUV najdeme v programech řady tuningových firem. Naposledy jsme si mohli představit dílo společnosti DMC, která z šestilitrového motoru W12 dokázala vykřesat navíc takřka 100 koní. Nyní pro změnu zamíříme ke Startechu, dceřiné firmě Brabusu, jejíž kreace je jako zrozená do války. A to nejen kvůli speciálnímu zelenému laku zvanému Verdant Green.

Paleta barev Startechu je samozřejmě mnohem širší, tento specifický odstín si ovšem vyžádal zákazník z Portugalska. Ten sáhl po celém programu, který zahrnuje nejen překopání exteriéru, ale také pár mechanických modifikací. Jednou z nich je snížení podvozku o 20 milimetrů, které spočívá v instalaci nových předních a zadních pružin. Mimo to je k mání ještě sportovní výfukový systém.

Nakolik druhá novinka ovlivnila výkon, to bohužel již není známo. Oficiálně lze tak nadále počítat s 608 koňmi a 900 Nm točivého momentu. Více si ovšem můžeme říci o novém bodykitu, který je složen z 18 částí a britské SUV patřičně rozšiřuje. Samozřejmé jsou odlišné a agresivnější nárazníky, mohutnější boční prahy či zadní spoilery. Kromě toho dorazila i odlišná maska či boční výdechy.

V případě exempláře určeného portugalskému zákazníkovi byla použita karbonová vlákna, Startech ovšem nabízí i levnější variantu z obyčejných plastů. K tomu jsou v nabídce černě lakovaná 23palcová kovaná kola Monostar S, se kterými jsou spojeny podložky rozšiřující rozchod kol na každé straně o třicet milimetrů.

Ceny nejsou nízké, neboť celá přestavba vyšla na 51 110 Eur (cca 1 381 500 Kč). Jde navíc o sumu bez daně z přidané hodnoty. Zahrnuje třeba ona kovaná kola (2 750 Eur/74 500 Kč), přední (10 350 Eur/280 000 Kč) a zadní nárazník (12 400 Eur/335 500 Kč) nebo rozšiřující bodykit (8 500 Eur/230 000 Kč). Který z dalších majitelů tohoto SUV ale naní


Bentley Bentayga od Startechu vypadá jako bojové vozidlo pěchoty - 1 - Bentley Bentayga Startech 2017 prvni foto 01Bentley Bentayga od Startechu vypadá jako bojové vozidlo pěchoty - 2 - Bentley Bentayga Startech 2017 prvni foto 02Bentley Bentayga od Startechu vypadá jako bojové vozidlo pěchoty - 3 - Bentley Bentayga Startech 2017 prvni foto 03Bentley Bentayga od Startechu vypadá jako bojové vozidlo pěchoty - 4 - Bentley Bentayga Startech 2017 prvni foto 04Bentley Bentayga od Startechu vypadá jako bojové vozidlo pěchoty - 5 - Bentley Bentayga Startech 2017 prvni foto 05Bentley Bentayga od Startechu vypadá jako bojové vozidlo pěchoty - 6 - Bentley Bentayga Startech 2017 prvni foto 06Bentley Bentayga od Startechu vypadá jako bojové vozidlo pěchoty - 7 - Bentley Bentayga Startech 2017 prvni foto 07Bentley Bentayga od Startechu vypadá jako bojové vozidlo pěchoty - 8 - Bentley Bentayga Startech 2017 prvni foto 08
Bentley Bentayga v úpravě firmy Startech konečně vypadá jako ministr války

Petr Prokopec

Diskuze 4 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše