Bentley Bentayga Gigante je nejopulentnější způsob, jak jet 310 km/h

Německá firma DMC udělala z už tak nejvýkonnějšího, nejrychlejšího a nejluxusnějšího SUV ještě víc, a to ve všech zmíněných ohledech.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tuning

Bentley Bentayga Gigante je nejopulentnější způsob, jak jet 310 km/h

18.1.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Bentley Bentayga Gigante je nejopulentnější způsob, jak jet 310 km/h

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Německá firma DMC udělala z už tak nejvýkonnějšího, nejrychlejšího a nejluxusnějšího SUV ještě víc, a to ve všech zmíněných ohledech.

Bentley Bentayga je vše, jen ne slabé a pomalé auto. Pod kapotou má špičkový nový dvanáctiválec dává 608 koní a sprint na čtvrtmíli tak zvládne v neskutečném kalupu, čtyři sta metrů dá pod 12 sekund s cílovou rychlostí 187 km/h. Nezastaví se u toho, i v praxi překoná rychlost 300 km/h, což jsou všechno parametry hodné sporťáků - u 2,5tunové SUV jsou skoro neuvěřitelné. Není tedy divu, že Bentayga jde na dračku, i když je neskutečně drahé.

Žádné jiné SUV dnes nenabízí víc, i nejvíc je ale pro některé málo. Platí to přinejmenším o německé tuningové firmě DMC, která vyvinula pro Bentaygu vyvinula nový software řídicí jednotky. K tomu přidala nové výfukové ústrojí, načež tu máme nárůst výkonu na 700 koní, točivý moment pak vzrostl z 900 na 1 050 Nm.

Nakolik tato modifikace proměnila sprint na stovku či již zmiňovanou čtvrtmíli, to zatím není známo. Nicméně DMC říká, že maximální rychlost se posunula ze sériových 301 na 310 km/h. Tím se Bentayga definitivně dostává do první ligy supersportů a na první místo v opulentnosti takové jízdy. Však si to představte, upalovat 310 v takovém monstru, obklopeni luxusem...

Finální podoba Bentaygy po zásahu tunerů dostala označení Gigante. Za tím přitom nestojí jen navýšení výkonu, ale také vizuální úpravy. DMC při konverzi pracovalo hlavně s karbonem, ze kterého je čelní kapota či zadní spoiler. Mimo to se uhlíková vlákna nastěhovala také do kabiny, vyroben je z nich volant. Společnost mu přitom dělá zcela nové čalounění z italské kůže zdobené zakázkovými švy. Ty jsou nejen na palubní desce či sedadlech, najdeme je i na koberečcích.

Dále můžeme zmínit ještě kovaná kola, která DMC pro Bentley Bentayga nabízí až ve 24palcovém provedení. Mohou mít leštěný či zatmavený povrch, dvaadvacítky používají pneumatiky o rozměru 285/25. Jízdu v terénu tak raději s tímto profilem neplánujte. O cenách se úpravce nezmiňuje, láci ale vážně nečekejte...


Bentley Bentayga Gigante je nejopulentnější způsob, jak jet 310 km/h - 1 - Bentley Bentayga DMC 2017 prvni foto 01Bentley Bentayga Gigante je nejopulentnější způsob, jak jet 310 km/h - 2 - Bentley Bentayga DMC 2017 prvni foto 02Bentley Bentayga Gigante je nejopulentnější způsob, jak jet 310 km/h - 3 - Bentley Bentayga DMC 2017 prvni foto 03Bentley Bentayga Gigante je nejopulentnější způsob, jak jet 310 km/h - 4 - Bentley Bentayga DMC 2017 prvni foto 04Bentley Bentayga Gigante je nejopulentnější způsob, jak jet 310 km/h - 5 - Bentley Bentayga DMC 2017 prvni foto 05Bentley Bentayga Gigante je nejopulentnější způsob, jak jet 310 km/h - 6 - Bentley Bentayga DMC 2017 prvni foto 06Bentley Bentayga Gigante je nejopulentnější způsob, jak jet 310 km/h - 7 - Bentley Bentayga DMC 2017 prvni foto 07
Bentley Bentayga dostalo od firmy DMC do vínku karbonové doplňky, až 24palcová kovaná kola a 700 koní pod kapotou

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.