Bentley hlásí rekordní prodeje, proč asi. A Lamborghini je na tom podobně

Exkluzivní britská značka prodává už přes 11 tisíc nových aut ročně a chystá se dále růst. Italové jsou na tom hůře, i oni ale mají jedno železo v ohni.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Bentley hlásí rekordní prodeje, proč asi. A Lamborghini je na tom podobně

13.1.2017 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Bentley hlásí rekordní prodeje, proč asi. A Lamborghini je na tom podobně

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Exkluzivní britská značka prodává už přes 11 tisíc nových aut ročně a chystá se dále růst. Italové jsou na tom hůře, i oni ale mají jedno železo v ohni.

Prodejům koncernu Volkswagen jsme již věnovali samostatný článek. Ten se soustředil na hlavní značky, pročež jsme přislíbili, že k Bentley či Lamborghini se ještě vrátíme. Ještě než však přijde řeč na tyto výrobce, nesmíme zapomenout ani na posledního v řadě, a sice Bugatti. To tiskové zprávy týkající se prodejů nezveřejňuje, protentokrát to ovšem nepotřebujeme. Veyron se loni již nevyráběl, Chiron pak byl dodán pouze jediný.

Bugatti tedy statistiky VW Group rozhodně nespasí. To se ostatně týká také Bentley, byť v tomto případě již nebudeme mluvit o menším než malém množství. Britská automobilka loni dodala 11 023 nových aut, což představuje meziroční nárůst o 9 procent. Největším odbytištěm se přitom stala Amerika, kde skončilo 2 792 aut, tedy nepatrně méně než předloni, kdy zde bylo dodáno 2 864 kusů.

Pokles zaznamenala značka také v asijsko-pacifickém regionu, kde skončilo 423 vozů namísto předloňských 455. A nejinak bylo také v Japonsku a Jižní Koreji (606 versus 740 kusů) nebo Číně (1 595 versus 1 615 kusů). Vše ale kompenzovala Evropa, kde registrace narostly o podstatných 56 procent na 2 676 vozidel. Z toho 1 692 exemplářů bylo dodáno na britský trh.

Bentley uvádí, že za celkový růst prodejů vděčí hlavně svému prvnímu SUV Bentayga, bezpečně nejdražšímu SUV světa. To dorazilo na mezinárodní trhy ve třetím kvartálu loňského roku a okamžitě zvedlo pololetní registrace na rekordní výši. Můžeme tedy předpokládat, že letos dosáhne britská automobilka nového vrcholu, neboť prodeje Bentaygy budou již v plném běhu. Navíc došlo také k představení dieselové verze.

Přesunout se můžeme k Lamborghini, které má taktéž co do činění s rekordními registracemi. Značka loni dodala 3 457 aut, tedy o 7 % více než v roce 2015. Šlo navíc již o šestý rok v řadě, kdy byla překonána hranice 3 400 exemplářů. Z této porce přitom 2 353 kusů připadá na Huracán, zbývajících 1 104 aut pak na Aventador.

Italové za poslední dvě dekády dosáhli opravdu razantního růstu, ještě v roce 1999 prodávali jen pár set kusů ročně. Navíc mohou počítat s novými výšinami, neboť přespříští rok dorazí SUV Urus. To by dle předchozího prohlášení automobilky mělo zvednout registrace na dvojnásobnou úroveň.


Bentley hlásí rekordní prodeje, proč asi. A Lamborghini je na tom podobně - 1 - Prodeje 2016 Bentley a Lamborghini 03Bentley hlásí rekordní prodeje, proč asi. A Lamborghini je na tom podobně - 2 - Prodeje 2016 Bentley a Lamborghini 04Bentley hlásí rekordní prodeje, proč asi. A Lamborghini je na tom podobně - 3 - Prodeje 2016 Bentley a Lamborghini 05Bentley hlásí rekordní prodeje, proč asi. A Lamborghini je na tom podobně - 4 - Prodeje 2016 Bentley a Lamborghini 01Bentley hlásí rekordní prodeje, proč asi. A Lamborghini je na tom podobně - 5 - Prodeje 2016 Bentley a Lamborghini 02Bentley hlásí rekordní prodeje, proč asi. A Lamborghini je na tom podobně - 6 - Prodeje 2016 Bentley a Lamborghini 06
Bentley loni rostlo hlavně díky SUV Bentayga

Bentley hlásí rekordní prodeje, proč asi. A Lamborghini je na tom podobně - 7 - Prodeje 2016 Bentley a Lamborghini 07Bentley hlásí rekordní prodeje, proč asi. A Lamborghini je na tom podobně - 8 - Prodeje 2016 Bentley a Lamborghini 08Bentley hlásí rekordní prodeje, proč asi. A Lamborghini je na tom podobně - 9 - Prodeje 2016 Bentley a Lamborghini 09Bentley hlásí rekordní prodeje, proč asi. A Lamborghini je na tom podobně - 10 - Prodeje 2016 Bentley a Lamborghini 10Bentley hlásí rekordní prodeje, proč asi. A Lamborghini je na tom podobně - 11 - Prodeje 2016 Bentley a Lamborghini 11Bentley hlásí rekordní prodeje, proč asi. A Lamborghini je na tom podobně - 12 - Prodeje 2016 Bentley a Lamborghini 12
Lamborghini se prozatím mohlo spolehnout pouze na dvě modelové linie, Huracán a Aventador, přesto je na vrcholu

Petr Prokopec

Diskuze 5 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.