Firma staví levné kopie Lamborghini na bázi rodinných aut, vypadají překvapivě věrně

Jasně, stačí chvilka zkoumání detailů a poznáte, že nejde o skutečné Lamborghini. Ovšem na to, že za základ posloužilo rodinné auto s motorem vpředu, je výsledek skoro obdivuhodný.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tuning

Firma staví levné kopie Lamborghini na bázi rodinných aut, vypadají překvapivě věrně

11.7.2021 | Mirek Mazal

Firma staví levné kopie Lamborghini na bázi rodinných aut, vypadají překvapivě věrně

/

Foto: Dream Customs India

Jasně, stačí chvilka zkoumání detailů a poznáte, že nejde o skutečné Lamborghini. Ovšem na to, že za základ posloužilo rodinné auto s motorem vpředu, je výsledek skoro obdivuhodný.

Lidé se do staveb replik exkluzivních aut, která si v jejich originální podobě nemohou dovolit, pouští docela často. Na jednu stranu nám vrtá hlavou, proč se nespokojí s vozem, na který skutečně mají a pouští se do potěmkinovských staveb, kdy jim v rukou beztak zůstane původní stroj v jiném hávu. Na druhou stranu to ale nechceme šmahem odsoudit - pokud je něčím životním snem jezdit ve výjimečném supersportu, toto bývá často jediná cesta, jak se jeho splnění alespoň přiblížit.

Aventadory, tedy nástupce Murciélaga od italského Lamborghini je v případě podobných ambiciózních konstrukcí častým objektem zájmu. Jedna z dříve probíraných kopií se může směle řadit mezi nejotřesnější repliky všech dob, dnes vám ale ukážeme něco citelně povedenějšího. Nejde o podomácku vyrobený stroj, ale profesionální práci indické firmy Dream Customs India, která se na stavbu podobných replik specializuje a nabízí je zákazníkům jako jiné katalogové úpravy. Jednou z nich je stavba Lamborghini Aventador dokonce ve špičkové verzi SVJ a i když ji založila na z podstaty nevhodné Hondě Civic, dosáhla překvapivě dobrého výsledku.

Nebojte, nepřišli jsme o zrak ani vkus, úplně jiná koncepce japonského vozu nižší střední třídy je pro stavbu repliky supersportovního vozu pochopitelně limitující. Motor je na špatné straně vozu, stejně tak primárně hnaná kola, a tak se některé základní linie se tedy originálu citelně vzdalují - podběhy jsou ale příliš velké, střecha končí výše nad zemí a kryt motoru klesá moc prudce k zádi kopie. Přesto existují úhly, ze kterých byste na první pohled neřekli, že toto není Aventador. Třeba zepředu.

Sedí i řada detailů. Žlutá barva odpovídá vzoru, přední a zadní lampy jsou též blízké originálu a nechybí dokonce ani dveře s vertikálním systémem otvírání. Uvnitř je to vždy horší a i tento interiér (viditelný pouze na videu) má k dokonalosti daleko, přesto je třeba říci, že díky snaze italský originál alespoň napodobit specifický alespoň do dálky nekřičí: „Honda!”

Minimálně o velké snaze přiblížit rodinný Civic sportovnímu Aventadoru nemůže být pochyb, výsledek skutečně vypadá překvapivě dobře. Auto sice nepojede jako Lambo, pojede jako Honda, ale to třeba při „poskakování” po městě bude mít i své výhody. Oproti originálu je tahle stavba o hodně levnější, za 2 000 000 indických rupií (asi 580 tisíc Kč) si skutečné Lambo nekoupíte. Jestli ovšem má smysl dát tolik peněz za pořád jen převlečenou Hondu nižší hodnoty, je jinou otázkou. Dream Customs India na každý pád nabízí řadu podobných přestaveb a Aventador zvládne vykřesat i z většího Accordu. Minimálně za kreativitu a flexibilitu patří firmě uznání.


Firma staví levné kopie Lamborghini na bázi rodinných aut, vypadají překvapivě věrně - 1 - Lamborghini Aventador SVJ replika Dream Customs India 01Firma staví levné kopie Lamborghini na bázi rodinných aut, vypadají překvapivě věrně - 2 - Lamborghini Aventador SVJ replika Dream Customs India 02Firma staví levné kopie Lamborghini na bázi rodinných aut, vypadají překvapivě věrně - 3 - Lamborghini Aventador SVJ replika Dream Customs India 03Firma staví levné kopie Lamborghini na bázi rodinných aut, vypadají překvapivě věrně - 4 - Lamborghini Aventador SVJ replika Dream Customs India 04Firma staví levné kopie Lamborghini na bázi rodinných aut, vypadají překvapivě věrně - 5 - Lamborghini Aventador SVJ replika Dream Customs India 05Firma staví levné kopie Lamborghini na bázi rodinných aut, vypadají překvapivě věrně - 6 - Lamborghini Aventador SVJ replika Dream Customs India 06Firma staví levné kopie Lamborghini na bázi rodinných aut, vypadají překvapivě věrně - 7 - Lamborghini Aventador SVJ replika Dream Customs India 07
Lamborghini Aventador od Dream Customs India není Lamborghini, je to Honda. Z řady pohledů je to znát, s ohledem na nevhodnost základu bychom ale výsledek označili za překvapivě dobrý. Foto: Dream Customs India

Zdroj: Dream Customs India

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše