Toto je nejotřesnější replika na světě. Polák chtěl mít Aventador, teď to prodává

Tento vůz působí spíše jako mutant z nějakého hororu. Nebohé Porsche 944 bylo zprzněno, aby vznikla tato stěží popsatelná zrůda hrající si na Lambo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Toto je nejotřesnější replika na světě. Polák chtěl mít Aventador, teď to prodává

23.6.2016 | Marek Bednář | 14 příspěvků

Toto je nejotřesnější replika na světě. Polák chtěl mít Aventador, teď to prodává

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Tento vůz působí spíše jako mutant z nějakého hororu. Nebohé Porsche 944 bylo zprzněno, aby vznikla tato stěží popsatelná zrůda hrající si na Lambo.

Některé repliky jsou docela povedené, jiné jsou naopak dost děsivé. To, co máme před sebou dnes, je ale skoro jako z hororu, ve kterém hrají hlavní roli mutanti. Zrovna tenhle je očividně zkroucený nesmírnou bolestí, jak se šílený vědec snažil chirurgicky zkombinovat opici a papouška. A přitom ještě prohodil levé oko za pravé.

Vskutku, pokud se na tohle auto podíváte zepředu, nejde poznat ani to, co to původně bylo, ani to, co to má být. To poslední, co tenhle vůz zepředu připomíná, je Lamborghini Aventador. Jenže právě tohle auto mělo vzniknout. Na důkaz toho instalovat polský doktor Frankenstein na vozy insignie italské značky a kdyby vám podobnost nebyla jasná, přiloží i fotku skutečného Lamba na papíře z tiskárny s docházejícím inkoustem.

Pravda, když vůz obejdete, zezadu je v něm italský stroj vidět trochu víc, ale člověk se těžko brání záchvatu smíchu. O vtip tu ale vážně nejde a pokud, tak o špatný, který si vzal za oběť jedno auto, které je zajímavé samo o sobě.

Základem bylo Porsche 944, tedy vůz s řadovým čtyřválcem, ale hlavně - s docela dlouhou přední kapotou. Proč autor repliky zvolil zrovna tohle auto jako základ, netušíme, i otřepaný Pontiac Fiero by byl lepší základ, protože má motor uprostřed. 944 na tom není s jízdními vlastnostmi o tolik lépe.

„Není to přestavba Opelu či Nissanu, ale Porsche, je to auto pro pravé fanoušky sporťáků, je potřeba se na něj podívat osobně,” píše autor stavby v inzerátu, ve kterém ho chce prodat. Ale nikoliv z láhev rumu, za 24 900 zlotých, téměř 154 tisíc korun. Kdyby to bylo Porsche 944 ve slušném stavu za tuhle cenu, nemusel by to být špatný kup, ale že si tuhle obludu někdo koupí, byť za desetinu ceny, dost pochybujeme. Nebo už pro něj jedete?


Toto je nejotřesnější replika na světě. Polák chtěl mít Aventador, teď to prodává - 1 - ohyzdna replika lamborghini aventador pl 01Toto je nejotřesnější replika na světě. Polák chtěl mít Aventador, teď to prodává - 2 - ohyzdna replika lamborghini aventador pl 01aToto je nejotřesnější replika na světě. Polák chtěl mít Aventador, teď to prodává - 3 - ohyzdna replika lamborghini aventador pl 02Toto je nejotřesnější replika na světě. Polák chtěl mít Aventador, teď to prodává - 4 - ohyzdna replika lamborghini aventador pl 03Toto je nejotřesnější replika na světě. Polák chtěl mít Aventador, teď to prodává - 5 - ohyzdna replika lamborghini aventador pl 04Toto je nejotřesnější replika na světě. Polák chtěl mít Aventador, teď to prodává - 6 - ohyzdna replika lamborghini aventador pl 05Toto je nejotřesnější replika na světě. Polák chtěl mít Aventador, teď to prodává - 7 - ohyzdna replika lamborghini aventador pl 06Toto je nejotřesnější replika na světě. Polák chtěl mít Aventador, teď to prodává - 8 - ohyzdna replika lamborghini aventador pl 07
Opravdu má autor pocit, že si tohle auto někdo koupí?

Toto je nejotřesnější replika na světě. Polák chtěl mít Aventador, teď to prodává - 9 - Lamborghini Aventador LP700-4 oficialni 02Toto je nejotřesnější replika na světě. Polák chtěl mít Aventador, teď to prodává - 10 - Lamborghini Aventador LP700-4 oficialni 05Toto je nejotřesnější replika na světě. Polák chtěl mít Aventador, teď to prodává - 11 - Lamborghini Aventador LP700-4 oficialni 23
Ale ne, od skutečného Aventadoru je polský vůz prakticky k nerozeznání...

Zdroj: Otomoto

Marek Bednář

Diskuze 14 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.