Home > Rubriky a sekce > Tuning > Článek
Lexus LS F Sport od Five Axis: luxusní limuzína v hávu rváče
26.10.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
O jednu z oficiálních úprav vlajkové lodi koncernu Toyota pro výstavu SEMA 2012 se postaral specialista na výrobu koncepčních studií, firma Five Axis.
Kalifornská společnost Five Axis se specializuje na výrobu koncepčních automobilů nejen pro Toyotu, ale sem tam staví něco také pro Hondu. Z jejich dílen pochází desítky známých aut, jako třeba studie Scion FR-S, která byla předchůdcem GT 86, dále LF-Ch (předobraz Lexusu CT 200h) či LF-LC, který by měl naznačovat směr vývoje nástupce supersportu LFA.
Nejen tím je ale zakladatel Five Axis a bývalý závodník Troy Sumitomo živ a kromě toho se věnuje návrhům, vývoji a výrobě tuningových komponentů pro sériové automobily, které pak porůznu prezentuje po autosalonech a mezi jinými i na výstavě SEMA v Las Vegas. Stejným způsobem se letos ukáže s přestavěným Lexusem LS F Sport.
Protože jde o firmu blízkou automobilce, modifikovaný LS nastříkaný titanově stříbrným odstínem prezentuje přímo americké zastoupení značky Lexus a patrně jej i postaví na svou expozici. Auto dostalo spoustu nových panelů, včetně jiných nárazníků s výrazně hranatějšími spoilery, přepracované přední blatníky i víko zavazadlového prostoru.
Obě nápravy odpružené vzduchem byly pomocí úpravy nazvané AirRunner TC-5 poslány o kousek blíž k asfaltu a k posílení dramatického designu návrháři použili dvaadvacetipalcová kola s pneumatikami Yokohama Advan Sport o rozměru 255/30 ZR22 vpředu a 295/25 ZR22 vzadu. Jiné výkony ani změny v interiéru Lexus neavizoval, což neznamená, že neexistují.
Více automobilka doplní až příští úterý, 30. října, kdy SEMA startuje. Tehdy by mělo být jasné i to, zda se podobná úprava dostane do prodeje, v tomto případě si ale můžeme být skoro jisti, že ano. Takže si počkáme hlavně na cenu.



Po stylistickém tornádu Five Axis bychom tento Lexus LS konzervativním asi nenazvali, rozhodně je ale teď nepřehlédnutelný
Zdroj: Worldcarfans
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nástupce tragicky zesnulého Kena Blocka se pochlubil novou brutalitou točící 9 500 otáček i s turbem, natočil s ním další Gymkhanu
před 11 hodinami
Srovnání hned tří moderních Porsche bez turba vám zapěje fascinující „vosí árii”, chybu neuděláte ani s jedním z nich
včera
Porsche si nechalo patentovat nový jízdní režim, který působí jako aprílový žert, je ale míněn smrtelně vážně
2.11.2025
Nové na MotoForum.cz
- GP Portugalska: Všechno je připraveno pro Pedra Acostu 17:04
- V Moto2 je rozdíl mezi lídrem a druhým pouhých 9 bodů 16:00
- Grand Prix se vrací do Evropy včera 09:57
- Joe Roberts mimo hru v Portimãu a Valencii, Xabi Zurutuza jako náhrada včera 08:00
- Miguel Oliveira: Poslední domácí závod v MotoGP? 3.11.2025
Nejnovější články
Nechvalně proslulý německý tuner se vyřádil na novém BMW M5, ale asi to vzal za špatný konec. Teď vypadá jako Honda Civic
před 2 hodinami
VW chce rozhýbat prodeje elektrických modelů tím, že je lidem dovolí vrátit do 100 dnů od koupě. To nemusí dobře dopadnout
před 4 hodinami
BMW M končí s verzemi Competition. Zdánlivě logický krok je dalším nepochopením emotivní stránky věci
před 5 hodinami
Stellantis nezná meze, do nabídky vrací i motor 7,0 V8 s až 1 014 koňmi, navíc levně
před 7 hodinami
K mání je dodnes úplně nová Mazda z ledna 1990. Je to stroj času přímo do chvil hned po sametové revoluci
před 8 hodinami
Živá témata na fóru
- Řidiči, co to mají v ruce... 11.05. 19:35 - abgx1
- Lampárna (stěžovatelna) 11.05. 18:56 - Stepan
- Rychlodotazy 11.05. 18:48 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 11.05. 16:12 - bojler
- BMW Divize 11.05. 10:19 - pavproch
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 11.04. 18:24 - Stepan
- Dříve M135i, nyní ///M2 11.04. 14:02 - Snowman000
- 1.0tsi 85kw 11.04. 10:51 - Carnby
