Lexus LFA s paketem Nürburgring rozdrtil Nordschleife za 7:14

Dosavadní rekord Severní smyčky Nürburgringu mezi sériově vyráběnými auty podle všeho padl. Lexus LFA prý Nordschleife pokořil za pouhých 7 minut a 14 sekund.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lexus LFA s paketem Nürburgring rozdrtil Nordschleife za 7:14

2.9.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Lexus LFA s paketem Nürburgring rozdrtil Nordschleife za 7:14

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dosavadní rekord Severní smyčky Nürburgringu mezi sériově vyráběnými auty podle všeho padl. Lexus LFA prý Nordschleife pokořil za pouhých 7 minut a 14 sekund.

Zdá se, že Toyota má za sebou velmi dobrý týden, alespoň co se sportovních výkonů týče. Nejprve se svým elektrickým závoďákem zničila dosavadní rekord Nordschleife mezi elektromobily, když její zatím smysluplně nepojmenovaný vůz v pondělí pokořil nejnáročnější okruh světa za velmi slušných 7 minut a 47,79 sekundy. Tím o více než minutu smázl předchozí rekordní zápis Peugeotu. Dílčí úspěch, také úspěch, ale co si budeme namlouvat, mnohem více sledované jsou výkony nejrychlejších produkčních supersportů, které se za poslední roky začaly až nebezpečně blížit hranici sedmi minut. A ani v této společnosti se Toyota zjevně neztrácí.

Rekord na tomto poli dosud drželo Porsche 911 GT2 RS, které loni zaznamenalo čas 7 minut a 18 sekund. Nejvíce se mu v mezičase přiblížil inovovaný Chevrolet Corvette ZR1 2012, který si letos připsal výkon 7 minut a 19,63 sekundy. Pro některé je králem Smyčky právě ZR1, neboť jen z tohoto výkonu existuje věrohodný videozáznam, na tyto půtky ale mohou příznivci Porsche a Chevroletu po dnešku zapomenout, neboť rybník jim podle všeho vypálil někdo úplně jiný - Lexus LFA v provedení Nürburgring Edition nebo též Nürburgring Package.

Zatím to není oficiální, je to ale velmi pravděpodobné. O rozšíření této informace se postaral známý britský novinář Chris Harris, který na svém kanálu na Twitteru (i my jej máme) zveřejnil zprávu: „Akira Iida byl tím mužem, kdo s LFA zajel 7:14. Skvělý čas.” Z další „retweetů” mezi Harrisem a kanálem evropského zastoupení Lexusu pak vyplynulo, že je opravdu řeč o tom, co všichni tušíme - o času vozu na Severní smyčce Nürburgringu.

Mělo jít o LFA s tzv. paketem Nürburgring, který čas výchozího LFA posunul vpřed na první pohled až neuvěřitelným způsobem. U výchozího modelu svítí čas 7:38 a provedení Nürburgring mu přidává jen 10 koní navíc, pár aerodynamických doplňků a rychlejší reakce automatické převodovky. Co je ale v tomto případě zřejmě klíčové, vůz dostal i pneumatiky s vyšší přilnavostí, které na Nordschleife uberou z času i kolem 15 sekund. O 24 sekund lepší čas tedy nakonec až tak neuvěřitelně nezní, navíc nezapomeňte - podle nedávného videa LFA s tímto paketem „udělalo” Nordschleife za 7:22,85 při pouhé demo jízdě, takže pokud se navíc dostavila i trocha snahy...

Jestli je tato zpráva pravdivá poznáme jistě již v nejbližších dnech. Pokud Lexus tak výjimečného času dosáhl, jistě se jím rád pochlubí a snad přidá i nějaké to video.


Lexus LFA s paketem Nürburgring rozdrtil Nordschleife za 7:14 - 1 - Lexus LFA Nurburgring Edition zive 01Lexus LFA s paketem Nürburgring rozdrtil Nordschleife za 7:14 - 2 - Lexus LFA Nurburgring Edition zive 02Lexus LFA s paketem Nürburgring rozdrtil Nordschleife za 7:14 - 3 - Lexus LFA Nurburgring Edition zive 03Lexus LFA s paketem Nürburgring rozdrtil Nordschleife za 7:14 - 4 - Lexus LFA Nurburgring Edition zive 04Lexus LFA s paketem Nürburgring rozdrtil Nordschleife za 7:14 - 5 - Lexus LFA Nurburgring Edition zive 05Lexus LFA s paketem Nürburgring rozdrtil Nordschleife za 7:14 - 6 - Lexus LFA Nurburgring Edition zive 06Lexus LFA s paketem Nürburgring rozdrtil Nordschleife za 7:14 - 7 - Lexus LFA Nurburgring Edition zive 07Lexus LFA s paketem Nürburgring rozdrtil Nordschleife za 7:14 - 8 - Lexus LFA Nurburgring Edition zive 08Lexus LFA s paketem Nürburgring rozdrtil Nordschleife za 7:14 - 9 - Lexus LFA Nurburgring Edition zive 09Lexus LFA s paketem Nürburgring rozdrtil Nordschleife za 7:14 - 10 - Lexus LFA Nurburgring Edition zive 10Lexus LFA s paketem Nürburgring rozdrtil Nordschleife za 7:14 - 11 - Lexus LFA Nurburgring Edition zive 11
Lexus LFA s paketem Nürburgring živě na letošním ženevském autosalonu

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše