8 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit

Každému se líbí něco jiného, ale některá auta jsou prostě ošklivá. Presto i právě proto ale občas nepředstavují nezajímavé nabídky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

8 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit

28.6.2015 | Marek Bednář | 40 příspěvků

8 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Každému se líbí něco jiného, ale některá auta jsou prostě ošklivá. Presto i právě proto ale občas nepředstavují nezajímavé nabídky.

Na trhu ojetin najdeme ohromné množství aut. Jistě, spousta z nich jsou Octavie a Fabie a když chcete něco netypického, je potřeba chvíli přemýšlet a hledat. Nabídka je ale skutečně široká a občas se v dá objevit něco zvláštního, co se moc nevidí a je k mání za zajímavou cenu. Takové auto nemusí být ve špatném stavu a nemusí ani špatně fungovat, může se prostě zdát dobrou koupí. Má ale jednu vlastnost, která všechno výše zmíněné vysvětluje - je ošklivé.

Ošklivost auta vždycky bude do jisté míry subjektivní věc, protože se vždycky bude někomu líbit tohle a jinému zas něco jiného. Existují nicméně automobily, u jejich ošklivosti existuje alespoň většinový konsenzus. A není jich zrovna málo. Takový SsangYong Rodius je jedním z nich. A jistě vás napadne spousta dalších, třeba podíváte-li se do historie MPV značky Fiat.

Takové stroje jsou nicméně svou obecnou vizuální neatraktivitou vyhlášené, každý si je jí vědom. Navíc často nejsou žádoucí z jakýchkoli jiných důvodů a pokud náhodou jsou, každý ví, co za co směňuje. Třeba takové Subaru Impreza WRX STI, zvlášť to z prvních let nového milénia s kulatými předními světly, moc krásy nepobrala. Ale může nabídnout něco jiného, co nedostatek vizuální atraktivity snadno vynahradí. Je to ale dokonalý příklad, až moc dokonalý.

My jsme dali dohromady osm automobilů, které nejsou krásné, ale mají své výhody, pro které má smysl je chtít. Přesto jsou kvůli svému vzhledu nabízeny relativně levně a už kvůli tomu po nich můžete zatoužit. Vymlouvat vám to často ani nebudeme, ale připomínáme, že jsou ošklivá. A právě proto o ně mnozí jiní stát nebudou...

Citroën C3 Pluriel

Pokus Citroënu o tvorbu kabria z malého hatchbacku se nesetkal s tak velkým úspěchem, jak se to dařilo Peugeotu. Model C3 první generace nikdy nebyl moc hezký a Pluriel to příliš nevylepšil. Minimálně absence zadního páru dveří asi pomohla, ale celkově... Přesto byste po něm mohli zatoužit, neboť před létem vypadá jako dobrá nabídka dostupného kabrioletu, jenže je ošklivý. A i když se Pluriel tváří jako kabrio, úplně kabrio není. Jde stáhnout plátěná střecha a pak odmontovat postranní oblouky, to ano, jenže je musíte nechat v garáži. A pokud vás na cestě chytne déšť, není potom jak střechu natáhnout.


8 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 1 - 8oskoj citroen c3 pluriel 018 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 2 - 8oskoj citroen c3 pluriel 028 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 3 - 8oskoj citroen c3 pluriel 038 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 4 - 8oskoj citroen c3 pluriel 048 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 5 - 8oskoj citroen c3 pluriel 058 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 6 - 8oskoj citroen c3 pluriel 06

Chrysler PT Cruiser

PT Cruiser je americkým pokusem o hatchback, který bude zároveň přinášet retro prvky. Jeho design mohl být zajímavý v roce 2000, kdy přišel na trh, ale dnes už tomu tak moc není, dnes je spíše za exota. Existovala nicméně verze GT, která má 2,4litrový turbomotor, jehož dmychadlo tlačí ve vysokých otáčkách. Má asi 230 koní a vážně jede, i když jen rovně. PT Cruiser se dělal i jako kabrio, tentokrát skutečné na rozdíl od Plurielu, a když s ním zkombinujete tenhle motor, dostanete slušně vzácný baby hot rod. Při jeho vzhledu jsou ceny velmi nízké a zatoužit po něm můžete snadno. Krom kontroverzní vizáže ale čekejte dost vysokou spotřebu i kvůli ne zrovna nejlepší aerodynamice a za volantem si přijdete trochu jako na barové stoličce.

8 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 7 - 8oskoj chrysler pt cruiser cabrio 018 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 8 - 8oskoj chrysler pt cruiser cabrio 028 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 9 - 8oskoj chrysler pt cruiser cabrio 038 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 10 - 8oskoj chrysler pt cruiser gt 018 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 11 - 8oskoj chrysler pt cruiser gt 028 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 12 - 8oskoj chrysler pt cruiser gt 03

Ford Fusion

Evropský Ford Fusion je stroj, který stál v nabídce Fordu mezi Fiestou a Focusem a snažil se z městského prostoru vytěžit co nejvíc. Také nabídne dost místa a relativně dobrou pasivní bezpečnost a u nás byl pro kombinaci těchto vlastností s cenou dost populární. Jenže se mu tak nějak nepovedlo naroubovat líbivý design na krabicoidní karoserii. Na rozdíl od Focusu II. generace, který i před faceliftem vypadá dodnes k světu, se Fusionu nic takového nedaří. Větší světlá výška ale pomůže, když chcete jezdit i někde mimo asfalt. Čtyřkolku tu nenajdete, ale s dobrými pneumatikami lze i přes přední náhon projet docela dost.

8 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 13 - 8oskoj ford fusion 018 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 14 - 8oskoj ford fusion 028 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 15 - 8oskoj ford fusion 038 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 16 - 8oskoj ford fusion 048 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 17 - 8oskoj ford fusion 058 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 18 - 8oskoj ford fusion 06

Jeep Compass

První generace Jeepu Compass chtěla zepředu vypadat jako Wrangler a vzadu být praktickým pseudo-SUV. Může se zdát jako ojetina atraktivní nabídkou, však je to Jeep... Jenže tohle uvažování tady úplně nefunguje - k mání byl jen přední pohon a ona příď připomínala Wrangler jen velmi vzdáleně. Navíc ona praktická záď s divným trojúhelníkovitým D-sloupkem moc elegance nepobrala a zmíněná příď tohoto stroje... tohle je prostě ošklivé. Toužit po Compassu můžete, dobrá koupě to ale nebude, i když překousnete jeho vizuální neatraktivitu. Ostatně, tenhle model v nabídce Jeepu nemá budoucnost ani po faceliftu.

8 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 19 - 8oskoj jeep compass 018 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 20 - 8oskoj jeep compass 028 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 21 - 8oskoj jeep compass 038 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 22 - 8oskoj jeep compass 048 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 23 - 8oskoj jeep compass 058 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 24 - 8oskoj jeep compass 06

Opel Signum

Hatchbacky a vyšší střední třída k sobě už od pohledu nejdou moc dohromady. Opel se o tom přesvědčil mizernými prodeji modelu Signum. Měl to být nástupce Omegy a pod kapotou byly i šestiválce, jenže hnaly jen přední kola. Auto to bylo luxusně vybavené, zadní místa byla navýsost komfortní a i zavazadelník byl velký. Jenže design tohoto stroje před i po faceliftu byl pro většinu potenciálních zákazníků prostě příliš, eleganci limuzíny-zadokolky na hatchbacku s předním pohonem nevykouzlíte. Když tento minus překousnete, špatné auto nedostanete, rozhodně ne vzhledem k jeho až směšným cenám.

8 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 25 - upr opel signum 028 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 26 - upr opel signum 038 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 27 - upr opel signum 048 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 28 - upr opel signum 058 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 29 - upr opel signum 06

Peugeot 1007

Další nápad Francouzů, jak co nejlépe zvládnout město, se jmenoval Peugeot 1007. Byl to jeden z nejmenších modelů v nabídce a přinášel zajímavé nápady, zejména co se týká dveří. Ty byly posuvné, takže jste na jejich otevření potřebovali mnohem méně místa než u konvenčních dveří, zejména jsou-li dlouhé u třídveřového hatchbacku. Design dodávky kombinované s MPV tomuhle autu vážně neprospívá, přesto není zdaleka tím nejhorším, co Peugeot vyrobil, i když posuvné dveře měly také spoustu nevýhod.

8 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 30 - upr peugeot 1007 01a8 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 31 - upr peugeot 1007 028 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 32 - upr peugeot 1007 048 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 33 - upr peugeot 1007 058 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 34 - upr peugeot 1007 068 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 35 - upr peugeot 1007 08

Renault Vel Satis

Renault chtěl na počátku 21. století také zůstat ve vyšší střední třídě a na Safrane navázat modelem Vel Satis. Podobně jako Opel Signum to bylo auto přepychově vybavené a s šestiválci pod kapotou, vrcholem byl 3,5litr od Nissanu, který pracuje i v 350Z. Jenže veškerý komfort na palubě a silné motory nebyly schopny vynahradit neforemnou karoserii s ošklivým designem, zejména při tučné cenovce, kterou tohle auto nosilo. Znovu ale platí, že když tohle přejedete nebo se vám Vel Satis dokonce líbí, o špatnou koupi nepůjde.

8 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 36 - upr renault vel satis 018 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 37 - upr renault vel satis 038 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 38 - upr renault vel satis 058 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 39 - upr renault vel satis 048 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 40 - upr renault vel satis 078 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 41 - upr renault vel satis 09

Subaru Tribeca

Slova Subaru a SUV k sobě jdou dohromady tak nějak nestandardně. První Forester byl vynikající auto, ale taky to nebylo úplně SUV, nýbrž Impreza se zvýšeným podvozkem. Stejně tak Outback se za SUV dá označit jen s výhradami, protože to zas je zvednutý kombík. Za skutečné SUV se však dá považovat ne zrovna úspěšný model Tribeca.

Je to však pořád Subaru, takže to je bytelně postavené auto s vynikajícím podvozkem. Má také sedm sedadel a luxusní výbavu, protože mířilo do vyšších sfér. Nicméně design, zejména v první generaci, je dost odpudivý, takže si Tribecu moc lidí nekoupilo. Dnes ale nabídne dobrou techniku za dobrou cenu, jen jen i tady budete muset žít s tím, že máte sice dobré, ale ošklivé auto...

8 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 42 - 8oskoj subaru b9 tribeca 018 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 43 - 8oskoj subaru b9 tribeca 028 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 44 - 8oskoj subaru b9 tribeca 038 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 45 - 8oskoj subaru b9 tribeca 048 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 46 - 8oskoj subaru b9 tribeca 058 ošklivých aut, která byste si klidně mohli chtít koupit - 47 - 8oskoj subaru b9 tribeca 06

Inspirace: Auto Express

Marek Bednář

Diskuze 40 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.