Asi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně

Je svým způsobem slavné, ale v době svého prodeje bylo zoufale nechtěné a v Evropě se nenabízelo vůbec. Narazit tady na kus k mání je už proto výjimečná věc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Asi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně

17.5.2020 | Petr Miler

Asi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně

/

Je svým způsobem slavné, ale v době svého prodeje bylo zoufale nechtěné a v Evropě se nenabízelo vůbec. Narazit tady na kus k mání je už proto výjimečná věc.

Když se někoho zeptáte na příklad opravdu ošklivého auta, dá vám obvykle jednu ze dvou následujících odpovědí. Někdo, kdo se o automobily zajímá jen velmi povrchně, nejspíše vytáhne Fiat Multipla, notoricky známý postrach evropských silnic. Ti znalejší ale sáhnou úplně jinam a jmenují Pontiac Aztek. Tohle auto se na vrcholu žebříčků nejošklivějších vozů historie objevuje nejčastěji a soutěžit může nanejvýš s některými SsangYongy či právě s Multiplou.

Opravdu líbit se bude asi jen někomu hodně svéráznému, jenže právě to jej činí zajímavým. Pro svou bizarnost se stává kultem, který notně podporuje jeho „role” v televizním seriálu „Breaking Bad” (u nás Perníkový táta). Když se s ním tedy objevíte kdekoli na ulici, lidé si vás zaručeně budou všímat - tohle auto nenechá chladným snad nikoho.

Problém je, že koupit Aztek v Evropě je oříšek. Z USA si člověk většinou doveze Corvette, Mustang, Challenger nebo nějaký veterán, divné crossovery na seznamu normálních lidí nebývají. A v Evropě se ve své době oficiálně neprodával. Pro to všechno tu obvykle není nabízen jediný, široko daleko. Když se ale teď podíváte do inzerce, na jeden narazíte.

Jeho podivná atraktivita je podpořena docela divokým, žluto-zeleným lakem a auto se zdá být ve slušném stavu, má prý najeto 247 tisíc kilometrů, což na 17 let staré auto není těžké uvěřit. Pořád má dokonale variabilní interiér, který si nezadá ani s onou Multiplou, a pod kapotou je 3,4litrový šestiválec. Jestli pohání přední nebo všechna kola, nevíme, každopádně tak činí skrze automatickou převodovku.

Jistě, základ v Opelu Sintra není něco, čím by se mohl kdokoliv chlubit, ale pokud je pro vás auto tím lákavější, čím víc je divné a nepochopené, tohle by nemusela být špatná volba. Kousek na snímcích přijde na 4 200 Eur, tedy asi 116 tisíc korun, což je (na Evropu) příznivá cena. Stojí v estonském Talinu, což není vysloveně za rohem, ale dostat auto do ČR bude i tak o hodně menší dřina, než ho vozit z USA. Prodávající slibuje dobrý stav, pravidelný servis, dřívější provedení veškerých úprav nezbytných pro provoz v EU, a tady i místní homologaci a registraci. O ceně smlouvat nehodlá.

Je to prosté zajímavé auto a pokud odhlédneme od vizáže, není ani fakticky nepovedené. Jde o vůz praktický více než všechny Škody dohromady, což v kombinaci s dnes skoro „vybitým” benzinovým motorem V6 dělá zajímavou kombinaci. A nakonec, tohle je Aztek z pozdějších let výroby, kdy už jen s drobnějším nelakovaným oplastováním nebyl ani tak vizuálně nesnesitelný.


Asi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně - 1 - Pontiac Aztek prodej Evropa 2020 01Asi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně - 2 - Pontiac Aztek prodej Evropa 2020 02Asi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně - 3 - Pontiac Aztek prodej Evropa 2020 03Asi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně - 4 - Pontiac Aztek prodej Evropa 2020 04Asi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně - 5 - Pontiac Aztek prodej Evropa 2020 05Asi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně - 6 - Pontiac Aztek prodej Evropa 2020 06Asi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně - 7 - Pontiac Aztek prodej Evropa 2020 07
Tento Aztek je právě k mání je v Estonsku, docela levně

Asi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně - 8 - Pontiac Aztek odhaleni prezentace 01Asi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně - 9 - Pontiac Aztek odhaleni prezentace 02Asi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně - 10 - Pontiac Aztek odhaleni prezentace 03
Na tomto autě je bizarní úplně všechno, i nad obrázky z dobové premiéry zůstává rozum stát

Asi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně - 11 - pontiac aztek 01Asi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně - 12 - pontiac aztek 02Asi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně - 13 - pontiac aztek 03Asi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně - 14 - pontiac aztek 04Asi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně - 15 - pontiac aztek 05Asi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně - 16 - pontiac aztek 06Asi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně - 17 - pontiac aztek 06aAsi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně - 18 - pontiac aztek 06bAsi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně - 19 - pontiac aztek 07Asi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně - 20 - pontiac aztek 08Asi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně - 21 - pontiac aztek 10Asi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně - 22 - pontiac aztek 11Asi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně - 23 - pontiac aztek 12Asi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně - 24 - pontiac aztek 13Asi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně - 25 - pontiac aztek 14Asi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně - 26 - pontiac aztek 15Asi nejošklivější auto všech dob je výjimečně k mání v Evropě, docela levně - 27 - pontiac aztek 16
Aztek vyniká praktičností interiéru. Vzhledem také, ale na tom neslavném konci

Zdroj: Mobile.de

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše