Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Ceny nejlevnějších skutečných Maybachů už klesly pod 1 milion Kč, a to stávaly 9
14.8.2019 | Petr Miler
Pokud existuje případ, kdy lze litovat bohaté pro jejich finanční ztráty, pak je to tento. Maybachy šlo po jejich velkolepém návratu koupit nejméně za 9 milionů Kč, dnes už padly pod 1.
Pusťte z hlavy to, co se pod značkou Maybach prodává v posledních letech, jde jen o zvláštní výbavové verze „běžných” Mercedesů. Dnes bude řeč o modelech Maybach 57 a 62, kterými se koncern Daimler pokusil tuto značku vzkřísit zkraje milénia. Nemířil nízko, šel přímo po Rolls-Roycu a v lecčems nabízel i více než Britové, přesto neuspěl. Jak tato epizoda v roce 2011 skončila, dnes všichni dobře víme.
Na trhu zkrátka Maybachy neuspěly, to ale neznamená, že jde o jakkoli špatná auta. Vaz jim zlomilo široce rozšířené povědomí, že jde vlastně jen o předražené Mercedesy třídy S, i když to nebyla pravda. Technické základy sdílely oba vozy stejné, ale to Audi RS3 a Škoda Octavia 1,0 TSI sdílí též a přesto nemají prakticky nic společného. Maybachy byly vrcholem vývoje německé automobilové techniky ve všech směrech a jako takové byly i velice trvanlivé. Jsou lidé, kteří si je nemohou vynachválit, však jeden z majitelů se s 62S nechal vozit přes 1 milion km.
Zkrátka to byly, jsou a budou výjimečná auta. A jsou také velmi vzácná, vzniklo jich za skoro 10 let výroby jen něco přes 3 tisíce kusů, takže když nějaký náhodou potkáte, nutně na něj budete hledět v úžasu tušíc, že před sebou stále máte něco, co stále stojí spoustu milionů a má předpoklad na ceně spíše jen stoupat. Jenže není tomu tak, tohle auto bylo pro své kupce ekonomickou sebevraždou a ceny i dnes míří jen dolů.
Když Maybachy ještě byly na přelomu dekády k mání, začínaly jejich ceny na 341 750 eurech za základní model 57. To je dnešním kursem 9 milionů Kč, tehdy ještě více a je třeba dodat, že v základním provedení si tento vůz nekoupil snad nikdo. Příplatky přihazovaly na ceně statisíce a miliony a není problém narazit na delší model 62 s původní cenovkou okolo dvojnásobku zmíněné sumy. Navzdory tomuto faktu se ale dnes ceny nejlevnějších Maybachů 57 propadly proklatě nízko.
Nejdostupnější pojízdný a nebouraný exemplář na světě je dnes k mání v USA za cenu pouhých 39 998 dolarů, tedy za 923 tisíc Kč. Pravda, je to pořád 900 tisíc korun, ale pouhých 10 procent původní základní ceny vozu, který měl už v minulé dekádě adaptivní tempomat, zábavní systém pro zadní cestující, masážní sedačky, elektricky zatahovatelné roletky na oknech nebo dvojité brzdy na každém kole. A pochopitelně, pod kapotou má dvanáctiválec, vzduchový podvozek je tu naprostá samozřejmost a ticho uvnitř, ve kterém můžete poslouchat špendlíky padající na rohožku, též.
Vůz nevypadá zhuntovaně, třebaže jeho specifikace s šedým exteriérem a černým interiérem neohromí jako jiné. Nakonec, po necelých 155 tisících najetých km s pravidelným servisem by právě tak vypadat měl. Skoro litujeme člověka, který za něj v roce 2005 dal tolik peněz, dnes si za požadovanou sumu může koupit leda Škodu Superb ze středu nabídky.
V Evropě jsou ceny o něco vyšší, pod 1 milion Kč tu není k dispozici jediný exemplář, lehce nad milionem se ale ceny těch dostupných pohybují. A nemusíte se nutně držet zkrátka. Za 47 000 Eur bez daně, tedy za 1,22 milionu Kč, můžete mít parádně specifikovaný typ 57 z roku 2003 z hlavní fotky, který má najeto 85 tisíc km. Není to nic, ale na autě jsou znát ještě méně než 155 na tom výše zmíněném. Prodávající hovoří o stavu nového auta, stoprocentní garanci najetých km a stoprocentní jistotě, že jde o nebourané auto. Také přidává původní cenu - 463 800 Eur, dnešním kurzem 12,4 milionu Kč.
Znovu se tedy pohybujeme na zlomku původní ceny, za který dostanete dvakrát přeplňovaný motor 5,5 V12 s výkonem až 405 kW (551 koní), pro který zmíněná kilometráž těžko mohla být velkým zápřahem, třebaže se musel vypořádávat s více jak 2,7 tuny „živé váhy”. A že mu to šlo, stovka za 5,4 sekundy a maximálka 250 km/h daná jen omezovačem u takového kolosu dynamicky nezklame ani dnes.
Luxus na palubě pochopitelně nezná slovo kompromis, hlavně pro ty vzadu. Je tu všechno od dřeva a kůže až po ledničku, televizi či špičkové audio. A podívejte se na ty budíky ve stropě, které jiné auto vám tohle dá? I když mu bude 20, 30 nebo 50 let, bude to něco. Maybachy navíc na ceně dále padají, ale jednou jistě přestanou. Tatra 700 také kdysi stála pár set tisíc a nikdo ji nechtěl, dnes se prodává za miliony. Když vychytáte ten správný moment, můžete mít výjimečné auto za zlomek původní ceny, která zase začne stoupat vzhůru. Teď je jen otázkou, kdy tato chvíle nastane...














Nejlevnější Maybach na světé stojí dnes jen 923 tisíc a i když nemá rovna úchvatnou specifikaci, vypadá v dobré kondici


























V Evropě jsou nejlevnější kusy o něco dražší, i tento parádně specifikovaný ale vyjde na 1,22 milionu s ještě menším nájezdem
Zdroje: Autotrader, Mobile.de
Bleskovky
Žádná AI: Nové Bugatti nafotili pohřbené ve sněhu, je to 100 milionů korun zasypaných špinavou břečkou
dnes
Návrat Mercedesu k motorům V8 po fiasku hybridních čtyřválců je skutečný, výsledek ale nezní jako poctivé AMG
včera
To pravé nadělení? Tři moderní auta s motory V12 si to rozdala ve sprintu, jejich symfonie nejlíp zní bez turba
28.12.2025
Nové na MotoForum.cz
- Proč má Andorra nejvyšší hustotu jezdců MotoGP a Superbike včera 11:19
- Honda V3R 900 E-Compressor: prototyp nového motoru V3 včera 08:00
- Irské mistrovství v silničních závodech signalizuje náznak zlepšení 26.12.2025
- Brabus 1400 R Signature Edition: vévoda z karbonu 26.12.2025
- Krádež dílů Ducati MotoGP a WorldSBK: zatčen bývalý zaměstnanec 25.12.2025
Nejnovější články
Korejci aspoň někde nabízí konečně velmi smysluplně fungující tempomat, někteří ho ale „nedávají”
před 4 hodinami
Sank... co? Rusové letos kupují víc luxusních aut od Audi, BMW, Mercedesu a spol. než před válkou, prodeje raketově rostou
před 6 hodinami
Renault chtěl rozptýlit obavy z elektromobilů rekordním dojezdem své novinky, ukázal tím ale jen jejich marnost
před 7 hodinami
Lidé dostávají zaplaceno 500 Kč jen za to, aby robotickým taxíkům zavírali dveře, tomu se říká nemoc doby
před 9 hodinami
„Levný” elektrický VW bude při uvedení na trh dražší, než firma slibovala při odhalení, a to o hodně
před 10 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
