Chcete Porsche Macan za desetinu ceny? V Číně vám ho prodají, dokonale falešné

Macan je sice nejlevnější Porsche, i tak je to ale drahé auto - jako Turbo stojí 2,37 milionu Kč. A teď si představte, že by jej někdo prodával za 237 tisíc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Chcete Porsche Macan za desetinu ceny? V Číně vám ho prodají, dokonale falešné

11.2.2017 | Petr Miler | 1 příspěvek

Chcete Porsche Macan za desetinu ceny? V Číně vám ho prodají, dokonale falešné

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Macan je sice nejlevnější Porsche, i tak je to ale drahé auto - jako Turbo stojí 2,37 milionu Kč. A teď si představte, že by jej někdo prodával za 237 tisíc.

Dobová úchylka jménem SUV nemusela postihnou každého, i podobní „odpírači” ale dokáží vyjmenovat modely, která jim v rámci tohoto segmentu imponují více než jiné. Na piedestalu by mezi nimi nezřídka stanulo Porsche Macan, které je na poměry této třídy výjimečné svým jízdním projevem. Je tak rychlé, že i na okruhu stačí BMW M2 a to od té doby ještě posílilo. Chtít takové auto snad není ostuda a podle toho vypadají jeho prodeje, problém je ale v jedné věci - je docela drahé.

Pravda, je to nejlevnější Porsche, ale už 1,59 milionu Kč za základní a nijak zvlášť oslnivý Macan Diesel opravdu nejsou malé peníze. Ona rychlá verze Turbo s výkonem 400 koní už přijde na 2,37 milionu Kč, což z takového Macanu dělá dost nedostupnou věc. Ještě hůře jsou na tom kvůli daním a clům v Číně, kde stojí v přepočtu 3,66 milionu Kč, jednu výhodu ale přece jen mají - s minimem snahy jej mohou mít za 370 tisíc Kč. Právě za tolik tamní dealeři čínské značky Zotye nabízí model SR9, dříve SR8, který Macan kopíruje, jak jen může.

To není novinka, o tomto voze jsme mluvili už skoro před rokem, tehdy to ale bylo prostě jen Zotye vypadající jako Porsche. Pro mnohé Číňany to je plně dostačující alternativa, však „jako-Porsche” za desetinu, to jde. Jenže někteří se nespokojí s oním „jako” a touží po autě, které se jako Porsche bude tvářit dokonale. Právě takovým vyčůraní čínští byznysmeni nabízí „konverzní sadu”, která ze Zotye s dvoulitrovým turbem se 190 koňmi udělá Macan Turbo se 400 koňmi. Tedy aspoň na oko.

Něco podobného jsme dříve viděli u klonu Range Roveru Evoque, během nějakých dvou let ale podobné sady zjevně zaznamenaly vývoj k „lepšímu” a maskování původu vozu je dnes prakticky dokonalé. Však se podívejte sami.

Na prvních fotkách vidíme Zotye SR9 převlečené za Macan už u dealera značky jako neprodaný vůz. Ten ještě nese pár známek originálu.


Chcete Porsche Macan za desetinu ceny? V Číně vám ho prodají, dokonale falešné - 1 - Porsche Macan Turbo ex Zotye SR9 01Chcete Porsche Macan za desetinu ceny? V Číně vám ho prodají, dokonale falešné - 2 - Porsche Macan Turbo ex Zotye SR9 02Chcete Porsche Macan za desetinu ceny? V Číně vám ho prodají, dokonale falešné - 3 - Porsche Macan Turbo ex Zotye SR9 03Chcete Porsche Macan za desetinu ceny? V Číně vám ho prodají, dokonale falešné - 4 - Porsche Macan Turbo ex Zotye SR9 04

Další snímky ukazují internetovou nabídku „konverzní sady” se záběry „předtím a potom” na Alibaba Taobao (něco jako čínský eBay). Tady už po Porsche nezůstalo památky.

Chcete Porsche Macan za desetinu ceny? V Číně vám ho prodají, dokonale falešné - 5 - Porsche Macan Turbo ex Zotye SR9 05Chcete Porsche Macan za desetinu ceny? V Číně vám ho prodají, dokonale falešné - 6 - Porsche Macan Turbo ex Zotye SR9 06Chcete Porsche Macan za desetinu ceny? V Číně vám ho prodají, dokonale falešné - 7 - Porsche Macan Turbo ex Zotye SR9 07

A podívejte se, jak jsou ony záměnné prvky dodávány - to je balení jak od Porsche...

Chcete Porsche Macan za desetinu ceny? V Číně vám ho prodají, dokonale falešné - 8 - Porsche Macan Turbo ex Zotye SR9 08Chcete Porsche Macan za desetinu ceny? V Číně vám ho prodají, dokonale falešné - 9 - Porsche Macan Turbo ex Zotye SR9 09Chcete Porsche Macan za desetinu ceny? V Číně vám ho prodají, dokonale falešné - 10 - Porsche Macan Turbo ex Zotye SR9 10

Pokud by vás neuspokojila loga a nápisy, můžete mít i víc - logo na sedačku, sponu bezpečnostních pásu, dokonce do madel dveří... Je tu i falešný Porsche-klíč.

Chcete Porsche Macan za desetinu ceny? V Číně vám ho prodají, dokonale falešné - 11 - Porsche Macan Turbo ex Zotye SR9 11Chcete Porsche Macan za desetinu ceny? V Číně vám ho prodají, dokonale falešné - 12 - Porsche Macan Turbo ex Zotye SR9 12Chcete Porsche Macan za desetinu ceny? V Číně vám ho prodají, dokonale falešné - 13 - Porsche Macan Turbo ex Zotye SR9 13Chcete Porsche Macan za desetinu ceny? V Číně vám ho prodají, dokonale falešné - 14 - Porsche Macan Turbo ex Zotye SR9 14Chcete Porsche Macan za desetinu ceny? V Číně vám ho prodají, dokonale falešné - 15 - Porsche Macan Turbo ex Zotye SR9 15

A ano, lze mít i věci, které nedostanete ani od Porsche...

Chcete Porsche Macan za desetinu ceny? V Číně vám ho prodají, dokonale falešné - 16 - Porsche Macan Turbo ex Zotye SR9 16

Celá sada sněhulák, pardon Macan se prodává za v přepočtu 736 Kč, tedy bez oněch libůstek v závěru. Za nějakých 370 tisíc + 736 Kč tak můžete mít v Číně něco, co vypadá jako věc za skoro desetinásobek. Jasně, Porsche to není, technicky vůbec a designově ne zcela. Majitelům je to ale zjevně jedno a... jste si jisti, že byste takto převlečeným autem „neoblbli” i Čecha, který se o auta zase tak moc nezajímá? A o to tu jde...

Zdroj: CarNewsChina

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše