Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat

Pokud jste vždy toužili zanechat svůj otisk na jedněch z nejexkluzivnějších supersportů světa, nyní máte šanci. A vystačíte si i s angličtinou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat

26.4.2017 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pokud jste vždy toužili zanechat svůj otisk na jedněch z nejexkluzivnějších supersportů světa, nyní máte šanci. A vystačíte si i s angličtinou.

O Koenigseggu se v poslední době hovořilo hlavně v souvislosti se spoluprací, kterou rozjel se Spykerem, neboť pro něj bude vyrábět pětilitrový atmosférický osmiválec, dnes dost nevídanou věc. Zajímavé zprávy přicházejí také ohledně vývoje bezvačkového motoru a mluví se i o autech samotných. Jeden z modelů, Agera, se odebírá do důchodu a jeho místo zaujme nástupce. To je na poměry firmy náročný krok, ke kterému z našeho pohledu dojde zhruba na přelomu dekády, automobilka na něm ale pochopitelně musí pracovat už nyní.

Loňský rok tak byl pro Koenigsegg opravdu hektický, zároveň se ale promítl do rekordních prodejů. S rostoucí poptávkou nicméně přicházejí i problémy, neboť čekací doba na objednaná auta je extrémně dlouhá. Výrobní i jiné kapacity tedy budou navýšeny, s čím souvisí pro nás jedna potenciálně příjemná věc - společnost rozšiřuje řady o 40 nových pracovních míst, která hodlá obsadit poněkud neobvyklou cestou - čistě přes internet. Na druhou stranu, značka hledá neobvyklé lidi a že její současní zaměstnanci nejsou tak úplně obyčejní, dosvědčí už pohled na parkoviště.

Za prací se budete muset přestěhovat do Ängelholmu, tedy alespoň od pondělka do pátku. Zároveň je vyžadováno členství na fórech Buildthreads či Garaget a zápal pro značku Koenigsegg. Švédsky mluvit nemusíte, byť tento jazyk vám nejpíš zajistí pár plusových bodů. Zapotřebí je ovšem angličtina, alespoň na základní komunikativní úrovni - automobilka totiž nehledá nikoho, kdo by o ní sepsal knihu, ale kdo se alespoň domluví.

Nejpodstatnější jsou ovšem vaše schopnosti. Koenigsegg hledá především lidi, kteří si již v uplynulých letech „ušpinili“ ruce, a to třeba navrhováním vlastního automobilu, renovací nějakého klasika či alespoň instalací odlišného interiéru. Pokud ale žádnou takovou činnost ve svém CV nenajdete, netruchlete - stačí totiž prokázat, že máte technologický dar od pánaboha či nezměrnou touhu učit se něco nového.

Našli jste se? Pokud ano, pak nám nezbývá nic jiného než zmínit obory, ve kterých Koenigsegg volná pracovní místa nabízí. Jedná se o finální montáž, stavbu motorů, čalounění interiérů, přípravu a lakování, leštění, údržbu, práci na prototypech, elektrické svazky kabelů, prodej nebo navrhování v programu CAD. Bližší informace případně získáte přímo na webu švédské automobilky. Tak velká šance stát se součástí tak výjimečné automobilky tu ještě nebyla. A možná už nikdy nebude, 40 nových lidí taková firma nebere každý rok...


Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 1 - Koenigsegg zamestnanci auta 01Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 2 - Koenigsegg zamestnanci auta 02Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 3 - Koenigsegg zamestnanci auta 03Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 4 - Koenigsegg zamestnanci auta 04Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 5 - Koenigsegg zamestnanci auta 05Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 6 - Koenigsegg zamestnanci auta 06Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 7 - Koenigsegg zamestnanci auta 07Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 8 - Koenigsegg zamestnanci auta 08Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 9 - Koenigsegg zamestnanci auta 09Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 10 - Koenigsegg zamestnanci auta 10Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 11 - Koenigsegg zamestnanci auta 11Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 12 - Koenigsegg zamestnanci auta 12Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 13 - Koenigsegg zamestnanci auta 13Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 14 - Koenigsegg zamestnanci auta 14Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 15 - Koenigsegg zamestnanci auta 15Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 16 - Koenigsegg zamestnanci auta 16Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 17 - Koenigsegg zamestnanci auta 17Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 18 - Koenigsegg zamestnanci auta 18Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 19 - Koenigsegg zamestnanci auta 19Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 20 - Koenigsegg zamestnanci auta 20Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 21 - Koenigsegg zamestnanci auta 21Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 22 - Koenigsegg zamestnanci auta 22Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 23 - Koenigsegg zamestnanci auta 23Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 24 - Koenigsegg zamestnanci auta 24Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 25 - Koenigsegg zamestnanci auta 25
Pokud byste se zařadili mezi zaměstnance Koenigseggu, stanete se součástí party, která jezdí těmito auty. Nadšenec je tu zjevně skoro každý

Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 26 - Koenigsegg hleda zamestrance
Automobilka hledá nové lidi přes internet...

Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 27 - Koenigsegg tovarna 01Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 28 - Koenigsegg tovarna 02Chcete práci snů v automobilové branži? Tady je šance, která se nemusí opakovat - 29 - Koenigsegg tovarna 03
...jejich práce ale bude spočívat hlavně v montáži a další přípravě nových aut

Petr Prokopec

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.