Designér se pokusil zkrášlit další ošklivé auto, které Evropané přesto kupují

Jeden z nejmodernějších designérských přehmatů je dalším z vozů, které pravidelně bodují v anketách o vůbec nejošklivější auta dějin. Stačí ale pár úprav...
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Designér se pokusil zkrášlit další ošklivé auto, které Evropané přesto kupují

12.5.2019 | Mirek Mazal

Designér se pokusil zkrášlit další ošklivé auto, které Evropané přesto kupují

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jeden z nejmodernějších designérských přehmatů je dalším z vozů, které pravidelně bodují v anketách o vůbec nejošklivější auta dějin. Stačí ale pár úprav...

Nissan prezentuje model Juke jako nekompromisní malé SUV za 343 tisíc Kč. Reklamní materiály navíc tvrdí, že tento vůz byl obdařen geniálním designem. Při pohledu malého Japonce si ale říkáme, že šlo zase jednou o nepochopeného génia, protože množství křivek okolo několika pater předních světlometů působí chaoticky, nikoliv úžasně. Zrovna krásné nejsou ani boční partie, ani zadní část s vysoko položenou hranou kufru.

Není to jen náš názor, Juke pravidelně „úspěšný” v anketách o nejošklivější auta dějin - u Němců se probojoval do první dvacítky a u britských fandů to bylo dokonce první místo. Nissanu by tak pomohla snad jakákoliv změna a tento názor sdílí i švédský průmyslový designér Marouane Bembli s přezdívkou TheSketchMonkey. Ten již na počítači upravil ošklivky jménem Fiat Multipla či Pontiac Aztec a nový zářez do stylu Juku přišel po mnoha žádostech od jeho fanoušků.

Prvním předmětem jeho zájmu byla nerovnoměrnost panelů karoserie. Nafouklé oválné blatníky neladí k šikmé střeše a masivní panely oblého plechu připomínají parní válec. Zvláštně umístěné světlomety až na vrcholu kapoty provokují. Obecně je čelní osvětlení asi nejdiskutovaněji partie, proto zde začaly nejviditelnější úpravy.

Grafik se inspiroval silnou verzí Juke R, u níž je předek alespoň o trochu přijatelnější. Marouane změnil tvar předního nárazníku, přidal prohnutí kapoty a ubral plastových částí. Původní reflektory nahradil níže položenými lampami LED se světelným podpisem značky. Přibyla nová mřížka chladiče s horizontálním žebrováním, a také lemování kolem okrasného prvku znaku Nissanu.

Závěr práce patřil poznávacímu znamení, který Juke charakterizuje. Marouane mohl nechat přední nárazník čistý, ale neodpustil si mlhovky po vzoru originální verze. Velká kulatá světla ubrala na atraktivitě přepracované varianty, ale celkový výsledek i tak zaujal. Žádné drastické změny se neodehrály, přesto automobil vypadá lépe. Pravda, vypadá také obyčejněji, minimálně v některých částech světa by za to ale byli rádi - v Evropě se Juke prodává kupodivu velmi dobře, třeba v USA ale totálně pohořel.


Designér se pokusil zkrášlit další ošklivé auto, které Evropané přesto kupují - 1 - Nissan Juke uprava vzhledu foto 01Designér se pokusil zkrášlit další ošklivé auto, které Evropané přesto kupují - 2 - Nissan Juke uprava vzhledu foto 02Designér se pokusil zkrášlit další ošklivé auto, které Evropané přesto kupují - 3 - Nissan Juke uprava vzhledu foto 03Designér se pokusil zkrášlit další ošklivé auto, které Evropané přesto kupují - 4 - Nissan Juke uprava vzhledu foto 04Designér se pokusil zkrášlit další ošklivé auto, které Evropané přesto kupují - 5 - Nissan Juke uprava vzhledu foto 05Designér se pokusil zkrášlit další ošklivé auto, které Evropané přesto kupují - 6 - Nissan Juke uprava vzhledu foto 06Designér se pokusil zkrášlit další ošklivé auto, které Evropané přesto kupují - 7 - Nissan Juke uprava vzhledu foto 07Designér se pokusil zkrášlit další ošklivé auto, které Evropané přesto kupují - 8 - Nissan Juke uprava vzhledu foto 08Designér se pokusil zkrášlit další ošklivé auto, které Evropané přesto kupují - 9 - Nissan Juke uprava vzhledu foto 09Designér se pokusil zkrášlit další ošklivé auto, které Evropané přesto kupují - 10 - Nissan Juke uprava vzhledu foto 10Designér se pokusil zkrášlit další ošklivé auto, které Evropané přesto kupují - 11 - Nissan Juke uprava vzhledu foto 11Designér se pokusil zkrášlit další ošklivé auto, které Evropané přesto kupují - 12 - Nissan Juke uprava vzhledu foto 12
Zrod vizuálně alespoň trochu přijatelnějšího Nissanu Juke obrazem

Zdroj: TheSketchMonkey@Youtube

Mirek Mazal

Autobazar

zobrazit vše