Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Ford pro Evropu přepracuje odpružení nového Mustangu, dopadne jak Mondeo?
2.11.2014 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Ne přitvrdit, ale změkčit podvozek Mustangu se chystají u Fordu kvůli evropským zákazníkům. Nemusí to být špatné, po fiasku s Mondeem ale máme obavy.
Pokud jste četli náš první test „nového” Fordu Mondeo, tušíte, že s další generací jedné z ikon střední třídy to nedopadlo úplně dobře. Ford vzal téměř tři roky starý Fusion pro USA a pokusil se z něj udělat dobré auto pro Evropany. Po našem soudu neuspěl - stvořil vůz jízdně rozbředlý, ne zrovna oslnivě dynamický vzhledem k výkonům motorů a s nikterak vyšperkovaným interiérem. Ve výsledku nemusí jít o špatné auto, ve srovnání s jeho předchozími generacemi se ale o dobrý vůz rozhodně nejedná.
Těžko říci, jak je vůbec možné, že Ford se všemi svými zkušenostmi a předchozími úspěchy nezvládl naladit auto tak, aby představovalo zřetelný mezigenerační posun, aby na jednu stranu „drželo lajnu” nastolenou předchozími modely téhož jména a přitom představovalo zřetelný posun vpřed. Na každý pád tím automobilka pozbyla naší důvěry v to, že něco takového automaticky dokáže, a tak se musíme ptát, jak skončí její obdobné snahy vylepšit nový Mustang. Právě o těch informovala ústy globálního šéfinženýra Raje Naira kolegy z britského Autocaru.
Ti totiž při prvních jízdách s Mustangem v americké specifikaci nebyli - stejně jako někteří další evropští novináři - zcela spokojeni s kvalitou jízdy při nízkých rychlostech a vyslovili obavy, jak se asi vůz bude za podobných okolností chovat na špatných silnicích, třeba těch britských. A my se můžeme ptát na totéž, neboť české okresky britské silnice kvalitou určitě nepřevyšují, třebaže nemusí být vždy horší.
Ford si je tohoto problému vědom a u evropské verze Mustangu slibuje nápravu. Půjde cestou změkčení podvozku, zatím ale ještě přesně neví, jak celou záležitost vyřeší, aby vše nedopadlo tak jako u Mondea.
„Jakmile si hrajeme s odpružením v nízkých rychlostech, riskujeme ohrožení jízdních vlastností vozu,” řekl pochopitelně Nair. Právě jízdní vlastnosti jsou u nového Mustangu chváleny, a je tak na místě obava, aby je vůz úpravami neztratil. „I tak se chystáme začít testovat a jsou tu věci, které můžeme udělat,” řekl s pozitivním odhodláním Nair.
Jak se Fordu práce podaří, se musíme nechat překvapit. V tuto chvíli vás můžeme jistě informovat jen o tom, že slibovat si od budoucí evropské specifikace Mustangu chování té americké, není na místě, bude zkrátka jiné. Jaké, to nám ukážou až zkušenosti s hotovým autem - jeho dodávky by měly začít v Evropě v průběhu druhého kvartálu roku 2015.





































































Mustang 2015 pro USA je již v prodeji, ten pro Evropu ale bude podvozkově jiný, zřejmě měkčí. Co to udělá s jeho jízdním projevem, se musíme nechat překvapit
Zdroj: Autocar
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Vtipálci ukázali riziko aut řízených nikým, desítky robotických taxíků zcela zablokovaly provoz a netušily, která bije
včeraNový Mercedes třídy S by s designem posledního konceptu vypadal docela „cool”, designér ho nakreslil
16.10.2025Jeden z největších nesmyslů moderních aut pomohl zabít dalšího člověka, uhořel. Ostatní řidiči se marně snažili pomoci
16.10.2025
Nové na MotoForum.cz
- Mistr světa Manzi vyhrál finále šampionátu, 17. Vostatek včera 19:29
- Bulega odvrátil první Toprakův mečbol včera 19:10
- Sprint Race dominancí Aprilie včera 10:57
- Superpole Superbike vyhrál Bulega včera 10:00
- Moto2: V Down Under se pojede bez Salače včera 09:12
Nejnovější články
Je to zrušení potírání spalovacích motorů, nikoli jejich zákazy, co nyní vytváří tisíce nových pracovních míst
před 45 minutamiFerrari postavilo pro svého zámožného klienta unikátního moderního nástupce legendární F40, na cenu se raději neptejte
před 2 hodinamiZbavit se zbytečných zaměstnanců nakonec pro Mercedes nebylo tak těžké. Stačilo jim nabídnout 13 milionů a jdou sami
před 3 hodinamiDosud neznámá firma ukazuje Porsche, jak znovu dělat žádoucí auta podle jeho vlastního receptu
včeraReálný zájem o elektrická auta v půjčovnách je téměř nulový, ani Nizozemci je prakticky vůbec nechtějí
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva