Ford vynechá letošní autosalon v Paříži. Šetří, ale vymlouvá se na načasování

Evropský Ford přijímá další úsporná opatření a půjde až tak daleko, že vynechá i jeden z největších světových autosalonů. A má pro to svérázný důvod.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Ford vynechá letošní autosalon v Paříži. Šetří, ale vymlouvá se na načasování

6.2.2016 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Ford vynechá letošní autosalon v Paříži. Šetří, ale vymlouvá se na načasování

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Evropský Ford přijímá další úsporná opatření a půjde až tak daleko, že vynechá i jeden z největších světových autosalonů. A má pro to svérázný důvod.

Není ničím zase tak výjimečným, pokud si některá ze známých automobilek odpustí účast na tom či onom autosalonu. Na některých už chybělo a bude chybět Mini, podobné a zatím z větší části nenaplněné plány má také Volvo. Tyto dvě značky v tom nejsou samy, přesto se podobné scénáře naplňují obvykle v případě úzkoprofilových značek s menším portfoliem nebo u výrobců se specifickou prodejní strategií. A když už se to stane, nezřídka je třeba ještě kombinace se sice významným autosalonem, ale konaným v místech, která pro tu či onu firmu klíčová.

Nic ze zmíněného ale nezapadá do právě ohlášené neúčasti Fordu na autosalonu v Paříži, i když... Pařížský autosalon je jednou ze dvou největších evropských autoshow roku a jedna z pěti, maximálně deseti nejvýznamnějších takových událostí na celém světě. A Ford chce prodávat auta prakticky všem a všemi kanály. Jenže Evropa pro něj už chvíli klíčová prostě není.

Je to vidět v prvé řadě na kvalitě či spíše „neevropské orientaci” produktů značky. Mondeo i Focus jsou auta pro všechny pro nikoho a podle toho v našich testech dopadla. A mají i jiné problémy, Focus nedávno 2015 selhal v losím testu a Mondeo má potíže s nadváhou. Není tedy divu, že evropské prodeje Fordu se za poslední dekády propadly o desítky procent a zatímco kdysi mohl Focus soupeřit o post nejprodávanějšího auta v Evropě s Golfem a Mondeo se vyhřívalo v nejlepší desítce, dnes je Ford rád, když se o čelo pere alespoň Fiesta a Focus je kdesi v hloubi top 10.

Řešení těchto patálií volá především po kvalitnějším produktu, Ford ale raději půjde cestou úspor. Právě do těch neúčast v Paříži zapadá nejlépe a pouze zdvihnout obočí můžeme nad oficiálním důvodem - prý čas konání tohoto autosalonu dobře nezapadá do kalendáře odhalování fordích novinek. „Je to věc výběru správného místa a způsobu odhalení vašich novinek. A Paříž netrefila to správné místo,” řekl mluvčí značky.

To je samozřejmě nesmysl, Ford odhaluje ročně spoustu novinek, vesměs beztak mimo autosalony a i těch významných je tolik, že jsou skoro každý měsíc. A Američané nechyběli ani na CES v Las Vegas nebo na Mobile World Congress ve španělské Barceloně. Automobilka prostě v Evropě šetří a „Paříž” by pro ni byla zřejmě příliš drahá. Ian Fletcher z IHS tomu správně lakonicky poznamenal: „Pro některé výrobce je stále složitější ospravedlnit výdaje na podobné akce.”

Ano, autosalony jsou dnes více věcí prestiže, jenže pokud chce Ford najít cestu zpět k soubojům s nejlepšími, těžko si může dovolit zcela chybět na takovém autosalonu, jako je ten pařížský. Podobné kroky budou jen dále dokazovat, že Evropa je pro Ford druhou kolejí. A na druhou kolej nejlepší vlaky nikdo neposílá...


Ford vynechá letošní autosalon v Paříži. Šetří, ale vymlouvá se na načasování - 1 - Ford autosalon stanek 01Ford vynechá letošní autosalon v Paříži. Šetří, ale vymlouvá se na načasování - 2 - Ford Mondeo 2015 zive 01Ford vynechá letošní autosalon v Paříži. Šetří, ale vymlouvá se na načasování - 3 - Ford Mondeo 2015 zive 02Ford vynechá letošní autosalon v Paříži. Šetří, ale vymlouvá se na načasování - 4 - Ford Mondeo 2015 zive 03Ford vynechá letošní autosalon v Paříži. Šetří, ale vymlouvá se na načasování - 5 - Ford Mondeo 2015 zive 04Ford vynechá letošní autosalon v Paříži. Šetří, ale vymlouvá se na načasování - 6 - Ford Mondeo 2015 zive 05Ford vynechá letošní autosalon v Paříži. Šetří, ale vymlouvá se na načasování - 7 - Ford Mondeo 2015 zive 06Ford vynechá letošní autosalon v Paříži. Šetří, ale vymlouvá se na načasování - 8 - Ford Mondeo 2015 zive 08Ford vynechá letošní autosalon v Paříži. Šetří, ale vymlouvá se na načasování - 9 - Ford Mondeo 2015 zive 09Ford vynechá letošní autosalon v Paříži. Šetří, ale vymlouvá se na načasování - 10 - Ford Mondeo 2015 zive 10
Přítomnost Fordu na autosalonu jako je ten pařížský byla dosud zcela samozřejmá. Už není

Zdroj: Auto News

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše