Hamilton se na Instagramu tvářil jako spasitel, po kritice příspěvky raději smazal

Pilot Mercedesu hovořil o rezignaci. Podle všeho ale neodkazoval na závodní aktivity, nýbrž na nedostatečnou ochranu životního prostředí. Sám přitom nejde příkladem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Hamilton se na Instagramu tvářil jako spasitel, po kritice příspěvky raději smazal

16.10.2019 | Petr Prokopec

Hamilton se na Instagramu tvářil jako spasitel, po kritice příspěvky raději smazal

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pilot Mercedesu hovořil o rezignaci. Podle všeho ale neodkazoval na závodní aktivity, nýbrž na nedostatečnou ochranu životního prostředí. Sám přitom nejde příkladem.

Lewis Hamilton bezesporu patří mezi nejlepší jezdce Formule 1 všech dob. Jen během letošní sezóny dokázal vyhrát devět závodů a celkově čtrnáctkrát vystoupat na pódium. Odjeto přitom bylo pouze šestnáct velkých cen a je více než jisté, že britský pilot má na dosah již šestou korunovaci na mistra světa. Spolu s týmovým kolegou Valtteri Bottasem navíc pomohl týmu Mercedes získat již šestý pohár konstruktérů v řadě. Jeho mysl však překvapivě není naplněná pozitivními myšlenkami.

„Hej světe. Doufám, že si každý užíváte svůj den. Já jsem ale smutný, když přemýšlím o tom, kam se tento svět ubírá. Vyhynutí naší rasy se stalo velice pravděpodobné, neboť až příliš využíváme naše zdroje. Svět je zmatené místo. Světoví lídři jsou bud nevzdělaní, nebo jim na životním prostředí vůbec nezáleží. Zemědělství a farmaření má na kontě přes 50 procent emisí, tedy více než celý cestovní průmysl dohromady. Jsem smutný, když vidím tolik lidí, dokonce i své blízké přátele, jak ignorují, co se každý den děje. Vzdělání je klíčové a my byli naučeni, že jíst živočišné produkty je pro nás dobré, ale byli jsme po stovky let obelháváni.“

„Upřímně mám pocit, že bych se měl na všechno vykašlat. Že bych měl přestat. Proč se snažit, když svět je tak šílené místo a lidi to, jak se zdá, ani nezajímá. Teď potřebuji chvíli, abych si dal veškeré myšlenky dohromady. Díky všem, komu na tomto světě ještě záleží,“ uvedl Hamilton na Instagramu. Své příspěvky ale nedlouho po jejich publikaci zase smazal. Nyní se řada lidí ptá, co tím zatím ještě pětinásobný mistr světa myslel. Zejména druhá část jeho příspěvku by totiž mohla naznačit, že hodlá závodění pověsit na hřebík. To by ale bylo v rozporu s jeho smlouvou, která vyprší až na konci roku 2020.

Ostatně i tým Mercedes F1 má pocit, že Hamilton ve svém emotivním příspěvku neměl na mysli ukončení kariéry. „Myslím, že odkazoval spíše na environmentální potíže než na cokoliv spojené se závoděním,“ uvedl mluvčí stříbrných šípů. A dá se předpokládat, že udeřil hřebíček na hlavičku. Britský pilot se nedávno stal veganem a začal ochranu životního prostředí tlačit na všech frontách. V paddocku se však od ostatních jezdců dočkal spíše odmítnutí, než aby všichni okamžitě odhodili steak a sáhli po mrkvi.

Hamilton proto se svým „zeleným smýšlením“ vyrazil na sociální sítě. I zde ovšem narazil, což bude nejspíše důvod, proč oba příspěvky během několika desítek minut z Instagramu opět zmizely. Lidé se okamžitě začali ptát, zda je k ochraně přírody skutečně vybízí ten samý Hamilton, který vlastní soukromý tryskáč za tři čtvrtě miliardy korun, jímž kromě sebe vozí tak akorát své oblíbené bulldogy. Stejně tak se na mušku okamžitě dostala jeho sbírka aut či samotné povolání.

„Lewis Hamilton si vydělává na živobytí závoděním. Má kolekci exkluzivních vozů za půl miliardy korun. Vlastní jachtu za 90 milionů korun. Vyhýbá se zdanění svého soukromého letounu. A je sponzorován Petronasem, tedy malajsijskou ropnou společností. Přesto ale mně říká, že mám přestat jíst kuřata, protože je to jediná cesta, jak zachránit planetu,“ píše se v jenom z komentářů. A stejný názor má i spousta dalších fanoušků, byť dost jich dalo i palec nahoru.

Je tedy evidentní, že Hamilton tentokrát opravdu přestřelil. Je totiž sice hezké, že svět vyzývá k větším environmentálním aktivitám, ovšem on sám je naprostým ztělesněním toho, co ochránci přírody považují za čiré zlo. A teď na mysli nemáme ani tak jeho závodění, nýbrž spíše obrovskou zálibu v cestování. Hamilton totiž mezi jednotlivými závody skáče z jednoho kontinentu na druhý a zase zpátky. Je to tedy především on, kdo by se měl vzdělat a začít něco dělat. To je ale asi náročnější úkol než filosofovat na Instagramu...


Hamilton se na Instagramu tvářil jako spasitel, po kritice příspěvky raději smazal - 1 - Lewis Hamilton Instagram 2019 01Hamilton se na Instagramu tvářil jako spasitel, po kritice příspěvky raději smazal - 2 - Lewis Hamilton Instagram 2019 02
Hamilton si na Instagramu vylil srdce a obvinil svět z nedostatečné ochrany přírody. Když mu bylo připomenuto, co dělá a co vlastní, příspěvky raději vymazal

Zdroj: Lewis Hamilton@Instagram

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše