Jednotky německé policie pro boj s pozéry teď zabavují auta i turistům na dovolené

Pokud přes léto plánujete projíždět přes Německo, nebo jej přímo navštívit, pečlivě zvažte, jakým autem vyrazíte. Německá policie je v poslední době hodně přecitlivělá i v případě turistů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jednotky německé policie pro boj s pozéry teď zabavují auta i turistům na dovolené

18.5.2019 | Mirek Mazal

Jednotky německé policie pro boj s pozéry teď zabavují auta i turistům na dovolené

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pokud přes léto plánujete projíždět přes Německo, nebo jej přímo navštívit, pečlivě zvažte, jakým autem vyrazíte. Německá policie je v poslední době hodně přecitlivělá i v případě turistů.

Speciální jednotky německé policie určené pro boj s takzvanými automobilovými pozéry (a „Soko Autoposer” je jejich oficiální označení) neustále přitvrzují své praktiky. Boj proti řidičům upravených aut tak začíná dosahovat až absurdní úrovně, dosud jsme v případě větších zásahu slyšeli jen o potírání domácích motoristů. Členové bezpečnostního sboru už ale přísně přistupují také k cizincům.

Dozvídáme se o tom díky skupině britských turistů, která vyrazila do Německa ve svých upravených autech. Nejsou to žádní závodníci ani tuneři měnící sériová auta k nepoznání, ale fandové, kteří se vydali se na prázdniny s konečným cílem Wöertherseetreffen, kde se setkávají příznivci tuningu vozů koncernu VW. Pro přesun a strávení části dnů volna si ale vybrali zemi, kde dnes příznivci upravených aut mají těžký život.

V Německu je tak nečekalo milé přivítání, nýbrž chladné opovržení doprovázené nekompromisním policejním zákrokem. Konec cestování popsal jen z účastníků pod fotkami z posledního večera: „Všechna naše auta byla zabavena německou policií, nemůžeme proti tomu dělat nic,“ okomentoval nečekaný zážitek Josh Gresswell, jeden z turistů.

Josh s přáteli se stal obětí represálií německých úřadů snažících se o eliminaci toho, čemu říkají pozéři. Nejsme si jisti, jestli tito turisté přijeli do Německa pózovat, jejich auta ale upravená byla. Většinou nicméně šlo jen o větší kola a nižší podvozek, pouze pár vozů mělo k sériovému stavu dále.

Podle všeho slušně se chovající turisté tak místo poznávání cizí země ve vlastním autě hledají právníka, nejlépe s autobusem. Čeká je vysvětlování, pokuty a později i starost o to, jak své vozy dostat domů. Na německé silnice v tomto stavu zpět nemohou. Jejich příhoda je důvod k obavám i tuzemských motoristů, kteří nemají auta v původním stavu. Obyčejná projížďka na západ od Čech se třeba kvůli hlasitému výfuku bez atestu TÜV může protáhnout na několik dní v úzkém kontaktu s policií, a proto doporučujeme zvážit, čím do Německa vyrazíte. Sázka na zcela sériový vůz bude podle zkušeností z posledních měsíců tou nejjistější.


Jednotky německé policie pro boj s pozéry teď zabavují auta i turistům na dovolené - 1 - Nemci zabavili auta britskym pozerum 01Jednotky německé policie pro boj s pozéry teď zabavují auta i turistům na dovolené - 2 - Nemci zabavili auta britskym pozerum 02Jednotky německé policie pro boj s pozéry teď zabavují auta i turistům na dovolené - 3 - Nemci zabavili auta britskym pozerum 03Jednotky německé policie pro boj s pozéry teď zabavují auta i turistům na dovolené - 4 - Nemci zabavili auta britskym pozerum 04Jednotky německé policie pro boj s pozéry teď zabavují auta i turistům na dovolené - 5 - Nemci zabavili auta britskym pozerum 05Jednotky německé policie pro boj s pozéry teď zabavují auta i turistům na dovolené - 6 - Nemci zabavili auta britskym pozerum 06Jednotky německé policie pro boj s pozéry teď zabavují auta i turistům na dovolené - 7 - Nemci zabavili auta britskym pozerum 07Jednotky německé policie pro boj s pozéry teď zabavují auta i turistům na dovolené - 8 - Nemci zabavili auta britskym pozerum 08Jednotky německé policie pro boj s pozéry teď zabavují auta i turistům na dovolené - 9 - Nemci zabavili auta britskym pozerum 09
Britským turistům byla Němci zabavena a bez debat odtažena auta, která byla často jen lehce upravena. Fandové tuningu mířili k Wörthersee, svými vozy už tam dozajista nedorazí

Zdroj: Josh Gresswell@Facebook

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.