Němci dál jdou po „automobilových pozérech”, teď si chtějí posvítit na svatebčany

Přijde vám svatba a veselí s ní spojené jako veskrze radostná událost, při níž by zúčastněným měli všichni jen přát to nejlepší? Vám možná, Němcům ne, poslušný průjezd hostí ohlídá policie.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Němci dál jdou po „automobilových pozérech”, teď si chtějí posvítit na svatebčany

26.4.2019 | Mirek Mazal

Němci dál jdou po „automobilových pozérech”, teď si chtějí posvítit na svatebčany

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Přijde vám svatba a veselí s ní spojené jako veskrze radostná událost, při níž by zúčastněným měli všichni jen přát to nejlepší? Vám možná, Němcům ne, poslušný průjezd hostí ohlídá policie.

Němci se vyžívají ve stanovování precizních pravidel pro cokoli a oblast motorismu není tou, která by se snahám o nastolení perfektního řádu unikala. V posledních měsících se podivujeme především jejich otevřenému boji proti tzv. „automobilovým pozérům”, s nimiž bojují dokonce speciální jednotky policie vyčleněné jen pro tento účel. Jistě, pokud by bylo snahou dostat ze silnici řidiče terorizující okolí nebezpečným chováním nebo extrémně hlučným autem, nelze proti tomu nic namítat. Jenže Němci zabavují auta třeba i proto, že jejich zlatá fólie je moc zlatá.

Za pozéra tak dnes může být v Německu označen pomalu kdokoli a pokud to neplatí teď, tak v budoucnu bude. Spolkoví politici totiž mají na za lubem i ještě svéráznější záměry, s nimiž zasahování do svobodného života řidičů už definitivně začíná pozbývat racionálně ospravedlnitelný základ.

Politickou reprezentaci přimělo k činům prý přílišné množství incidentů způsobených průjezdem svatebních kolon, které má za následek - uhádli jste - zbytečné pozérství. Průvody novomanželů se svatebčany občas vyvolávají rozruch troubením a právě to se má stát minulostí.

Návrhy politiků směřují k vysokým trestům za bezdůvodné troubení. Například levicový ministr vnitra Herbert Reul ze strany CDU bojuje proti otravnému hluku svateb, protože města ani dálnice prý nejsou soukromé prostory, kde by si lidé mohli dělat věci v souladu s vlastním uvážením.

Podle názoru Reula svatebčané nesmí ohrožovat sebe ani ostatní účastníky silničního provozu, veselice na ulici prý zřetelně překračuje hranice tolerance německé společnosti. Ministerstvo v současné době tento fenomén zkoumá a zjištění má odhalit, jaký má skutečný dopad na ostatní spoluobčany. V návaznosti na to by došlo na zákonné rozšíření pravomocí antipozérských jednotek či zřízení jejich speciálních částí věnujících se jen této agendě.

Na jednu stranu tímto zvykem nejsme vůbec nadšeni, probouzet se každý víkend troubením novomanželů jistě není po chuti nikomu normálnímu. Ale probůh, jde o svatby a udělat z nich zvláštní agendu speciální jednotky policie mohou chtít snad jen v Německu. Hranice možného by si v tomto případě měli stanovit inteligentní lidé přirozeně, bez nutného dohledu policie.


Němci dál jdou po „automobilových pozérech”, teď si chtějí posvítit na svatebčany - 1 - Nemci chteji zakazat troubeni svateb 01Němci dál jdou po „automobilových pozérech”, teď si chtějí posvítit na svatebčany - 2 - Nemci chteji zakazat troubeni svateb 02Němci dál jdou po „automobilových pozérech”, teď si chtějí posvítit na svatebčany - 3 - Nemci chteji zakazat troubeni svateb 03Němci dál jdou po „automobilových pozérech”, teď si chtějí posvítit na svatebčany - 4 - Nemci chteji zakazat troubeni svateb 04Němci dál jdou po „automobilových pozérech”, teď si chtějí posvítit na svatebčany - 5 - Nemci chteji zakazat troubeni svateb 05Němci dál jdou po „automobilových pozérech”, teď si chtějí posvítit na svatebčany - 6 - Nemci chteji zakazat troubeni svateb 06Němci dál jdou po „automobilových pozérech”, teď si chtějí posvítit na svatebčany - 7 - Nemci chteji zakazat troubeni svateb 07Němci dál jdou po „automobilových pozérech”, teď si chtějí posvítit na svatebčany - 8 - Nemci chteji zakazat troubeni svateb 08Němci dál jdou po „automobilových pozérech”, teď si chtějí posvítit na svatebčany - 9 - Nemci chteji zakazat troubeni svateb 09
Svatební kolony se budou zřejmě muset po Německu přesouvat bez tradičního troubení, podle tamních politiků je to zbytečné pozérství

Zdroj: Bild

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše