K mání je auto největšího kovboje mezi prezidenty, je přesně podle jeho gusta

Jaké auto byste čekali, že bude užívat bývalý prezident? Luxusní limuzínu, na níž byl zvyklý z úřadu? Ten, který byl vídán chodit v klobouku, má jiný vkus.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je auto největšího kovboje mezi prezidenty, je přesně podle jeho gusta

3.4.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

K mání je auto největšího kovboje mezi prezidenty, je přesně podle jeho gusta

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jaké auto byste čekali, že bude užívat bývalý prezident? Luxusní limuzínu, na níž byl zvyklý z úřadu? Ten, který byl vídán chodit v klobouku, má jiný vkus.

Čas od času se na různých aukcích objeví automobily, které se prakticky v ničem neliší od zbytku produkce, která leckdy šplhala i do milionů vyrobených kusů. Běžně byste tyto vozy prodali za zlomek jejich původní ceny, nicméně stačí maličkost a rázem jsou na zcela opačném konci stupnice. Onou maličkostí přitom míníme jméno prvního majitele, jenž spadal do řad výjimečných osobností.

Zatímco tedy před pár dny se v americkém Fort Lauderdale dražil Cadillac DeVille, jenž kdysi patřil kosmonautu Johnu Glennovi - tedy pátému člověku ve vesmíru - dnes se můžeme přesunout do aukční síně Barrett-Jackson. Ta své brány rozevře již tento víkend v pár kilometrů vzdáleném Palm Beach, přičemž mezi jinými vozy bude nabízet Ford F-150 King Ranch Super Crew.

Stranou poněkud vyšší výbavy jde přitom o klasický pick-up modrého oválu, kterých po Státech skutečně jezdí miliony. Ostatně jde o nejprodávanější modelovou linii USA již po několik desetiletí. Kdyby tedy tento vůz z roku 2009 neměl slavného majitele, prodal by se nejspíše za pár šupů. Jenže on ve svém technickém průkazu osobnost zapsanou má, a to vskutku jedinečnou.

Pick-up si totiž pořídil někdejší americký prezident George W. Bush krátce po svém odchodu z úřadu v již zmiňovaném roce 2009, i během svého prezidentování ale jezdil podobnými auty. Ostatně, většího kovboje mezi prezidenty abyste pohledali, takové auto je přesně podle jeho gusta. Bush mladší jej používal na svém texaském ranči Prairie Chapel Ranch v Crawfordu, a to nikoliv jen na práci, ale také k pobavení přátel a návštěvníků. Přitom si užíval 310 koní, za jejichž produkci je zodpovědný 5,4litrový osmiválec.

Pohonná jednotka zásobuje výkonem všechna čtyři kola skrze čtyřstupňový automat, jde tedy o klasické americké ústrojí. Očekávat tedy můžete nemalou spotřebu, na druhé straně ale budete mít podpis prezidenta na schránce před spolujezdcem. Mimo to se interiér pyšní luxusní kůží Tartan, zatímco karoserie dostala do vínku bílý lak kombinovaný s béžovými ochrannými plastovými lemy ve spodní části.

Za jakou sumu pick-up změní majitele, to se aktuálně neodvažujeme ani odhadnout. Samotná aukce řekne víc - předem je jisté jen tolik, že veškerý výtěžek půjde na charitativní účely. Šlechetné...


K mání je auto největšího kovboje mezi prezidenty, je přesně podle jeho gusta - 1 - Ford F-150 George Bush 01K mání je auto největšího kovboje mezi prezidenty, je přesně podle jeho gusta - 2 - Ford F-150 George Bush 02K mání je auto největšího kovboje mezi prezidenty, je přesně podle jeho gusta - 3 - Ford F-150 George Bush 03
Tento Ford F-150 patřil americkému prezidentovi George W. Bushovi. Nyní může být váš

K mání je auto největšího kovboje mezi prezidenty, je přesně podle jeho gusta - 4 - Ford F-150 George W Bush dalsi 01K mání je auto největšího kovboje mezi prezidenty, je přesně podle jeho gusta - 5 - Ford F-150 George W Bush dalsi 02K mání je auto největšího kovboje mezi prezidenty, je přesně podle jeho gusta - 6 - Ford F-150 George W Bush dalsi 03K mání je auto největšího kovboje mezi prezidenty, je přesně podle jeho gusta - 7 - Ford F-150 George W Bush dalsi 04K mání je auto největšího kovboje mezi prezidenty, je přesně podle jeho gusta - 8 - Ford F-150 George W Bush dalsi 05
Bush s tímto autem opravdu jezdil...

K mání je auto největšího kovboje mezi prezidenty, je přesně podle jeho gusta - 9 - Ford F-150 George W Bush dalsi 06K mání je auto největšího kovboje mezi prezidenty, je přesně podle jeho gusta - 10 - Ford F-150 George W Bush dalsi 07K mání je auto největšího kovboje mezi prezidenty, je přesně podle jeho gusta - 11 - Ford F-150 George W Bush dalsi 08
...stejně jako se předchoími pic-kupy Fordu, které vlastnil, i v dobé svého prezidentování

Zdroj: [Barett Jackson

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek