K mání je jeden z nejvzácnějších ostrých kombíků, s volantem vlevo je to totální rarita

Vzácné a zcela výjimečné auto je to už se svou obvyklejší karoserii, jako kombík je takřka k nesehnání. S volantem z našeho pohledu na správné straně jich existuje hrstka, jeden je teď na prodej.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je jeden z nejvzácnějších ostrých kombíků, s volantem vlevo je to totální rarita

1.5.2021 | Petr Miler

K mání je jeden z nejvzácnějších ostrých kombíků, s volantem vlevo je to totální rarita

/

Foto: Mitsubishi

Vzácné a zcela výjimečné auto je to už se svou obvyklejší karoserii, jako kombík je takřka k nesehnání. S volantem z našeho pohledu na správné straně jich existuje hrstka, jeden je teď na prodej.

Když jsme dnes psali o muži, který vyhrál v loterii Mitsubishi Lancer Evo IX a hned druhý den ho naboural, dívali jsme se, kolik dnes takové Evo stojí. A náhodou jsme v inzerci narazili na poklad, o jehož existenci možná ani nevíte a pokud ano, stěží budete vědět, že existuje také v provedení kompatibilním s provozem v kontinentální Evropě.

Je to Mitsubishi Lancer Evo IX Wagon alias kombi. Je to stroj mnohem vzácnější než už tak vzácný sedan - vznikl pouze v 2 500 exemplářích. Z tohoto počtu byla navíc část vyrobena ve verzi GT-A s automatickou převodovkou, takže kýžených kousků s šestistupňovým manuálem je ještě méně. A volant vlevo je obvykle pouze snem, který se stal skutečnosti jen v případě několika málo aut.

Po technické stránce je tohle auto stejné jako sedan, má tedy samosvory na obou nápravách a pod kapotou dvoulitr 4G63 MIVEC o 280 koních výkonu. Podlaha a celá příď pochází kompletně ze sedanu, horní část karoserie má oproti civilnímu Lanceru Wagon vyztužené všechny sloupky a také je výrazně vylepšena pevnost zádě. Zadní blatníky jsou samozřejmě rozšířené, výdechy vedle zadních světel jsou falešné. A třebaže záď z civilního Lanceru Wagon není dvakrát hezká, páté dveře jsou velké a skrývají 530 litrů zavazadlového prostoru s dvojitou podlahou, 12V zásuvkou a oky k uchycení nákladu.

Lancer Evo IX Wagon se čas od času na prodej v Evropě objeví, jenže obvykle jsou to dovezené kousky s pravostranným řízením. Auto, na které jsme narazili dnes, je zajímavější. Je nejdražší v nabídce, jaký jsme kdy viděli, ale také je v nejlepším stavu. Má za sebou pouhých 3 500 kilometrů po přestavbě na levostranné řízení a je prý dokonale upravené s využitím továrních dílů pro evropské verze Lanceru a Eva. Vypadá vážně jako nový a navíc stojí Chemnitzu alias Saské Kamenici, takže vážně za humny.

Máte-li zájem, cena činí tučných 60 000 Eur, tedy asi 1,55 milionu korun. Žádná láce, ani omylem, ale jak stojí výše - když najdete levnější kousky, musíte se ale smířit s jistými ústupky, ať už se týká verze či stavu. Bude tedy chtít hodně nadšení koupit si za více jak 1,5 milionu právě tento vůz, tak či onak nebudete odsouzeni k ježdění v nudném kombíku, jakých jezdí po světě miliony.


K mání je jeden z nejvzácnějších ostrých kombíků, s volantem vlevo je to totální rarita - 1 - mitsubishi lancer evo ix wagon ilu 01K mání je jeden z nejvzácnějších ostrých kombíků, s volantem vlevo je to totální rarita - 2 - mitsubishi lancer evo ix wagon ilu 02K mání je jeden z nejvzácnějších ostrých kombíků, s volantem vlevo je to totální rarita - 3 - mitsubishi lancer evo ix wagon ilu 03K mání je jeden z nejvzácnějších ostrých kombíků, s volantem vlevo je to totální rarita - 4 - mitsubishi lancer evo ix wagon ilu 04K mání je jeden z nejvzácnějších ostrých kombíků, s volantem vlevo je to totální rarita - 5 - mitsubishi lancer evo ix wagon ilu 05K mání je jeden z nejvzácnějších ostrých kombíků, s volantem vlevo je to totální rarita - 6 - mitsubishi lancer evo ix wagon ilu 06K mání je jeden z nejvzácnějších ostrých kombíků, s volantem vlevo je to totální rarita - 7 - mitsubishi lancer evo ix wagon ilu 07K mání je jeden z nejvzácnějších ostrých kombíků, s volantem vlevo je to totální rarita - 8 - mitsubishi lancer evo ix wagon ilu 08K mání je jeden z nejvzácnějších ostrých kombíků, s volantem vlevo je to totální rarita - 9 - mitsubishi lancer evo ix wagon ilu 09K mání je jeden z nejvzácnějších ostrých kombíků, s volantem vlevo je to totální rarita - 10 - mitsubishi lancer evo ix wagon ilu 10
Na fotky právě nabízeného Lanceru Evo Wagon se musíte podívat na zdrojový odkaz, i oficiální ilustrační záběry ale stojí za to. Ta tyč v kufru na oficiálních fotkách je rozpěra mezi hrnci tlumičů. Foto: Mitsubishi

Zdroj: Mobile.de

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše