Šťastlivec vyhrál vzácné auto v loterii, o den později ho totálně zničil při nehodě

Lehce nabyl, lehce pozbyl, nic jiného člověka nemůže napadnout při pohledu na tohoto nešťastníka, který se ještě o den dříve culil před fotografem při přebírání vskutku výjimečného auta.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Šťastlivec vyhrál vzácné auto v loterii, o den později ho totálně zničil při nehodě

1.5.2021 | Petr Miler

Šťastlivec vyhrál vzácné auto v loterii, o den později ho totálně zničil při nehodě

/

Foto: Mitsubishi

Lehce nabyl, lehce pozbyl, nic jiného člověka nemůže napadnout při pohledu na tohoto nešťastníka, který se ještě o den dříve culil před fotografem při přebírání vskutku výjimečného auta.

Mitsubishi Lancer dnes neznamená v automobilovém světě prakticky nic a Lancer Evo teprve ne. Ale znamenalo. V dobách ne zase tak dávno minulých měla hierarchie výkonných aut dnes už neexistující stupínek, kdy nad běžnými kompakty, jako byl třeba Ford Focus a jejich výkonným deriváty (řekněme třeba Golf GTI) stála liga docela ještě jinak potentních strojů s nekompromisní technikou zrozenou na erzetách světových rallye, které mohly pomýšlet na skalpy tehdejších supersportů.

Šlo o Subaru Impreza WRX STi a právě Mitsubishi Lancer Evolution. Pamatuji si, když jsem usedl do jak jinak než upraveného Lanceru Evo VII asi před 20 léty a myslel jsem si, že mi roztrhá vnitřnosti - podobně jako průkazy hrdosti tehdejších motorkářů, kteří se s ním pokoušeli držet krok. Bylo to neobyčejně rychlé auto, schopné dostat svých možná i 400 koní na asfalt s neobyčejnou přesvědčivostí a vytrvalostí a někdo musel mít něco jako Ferrari, aby vám vůbec byl s to konkurovat. Alespoň na suchu. Však si možná vzpomenete, jak kdysi v Top Gearu s takovým Evem trápil Clarkson Lamborghini Murciélago..

Tohle je dnes pryč, Japoncům dávno ujel vlak evoluce a dnes by vám stačil zřejmě sériový Golf R, abyste si s prstem v nose s tehdejšími králi kompaktů poradili, něco jiného je ale emotivní stránka věci. V tomto ohledu nabušené Imprezy a Lancery minulých dekád nikdy nepřestaly být zajímavé a v tomto kontextu lze označit za neobyčejně šťastného člověka jménem Adam Griffiths. Ten před pár dny vyhrál v loterii Dream Car Giveaways o něco pozdější Lancer Evolution IX, jehož výjimečnost byla dále podtržena tím, že šlo o jednu z výkonnějších a celkově schopnějších verzí FQ-320. Ale všeho do času.

Že tento příběh nemá dobrý konec, začalo lézt na světlo světa už 28. dubna, kdy dopravní policie Jižního Walesu zveřejnila informaci o vážné nehodě podobného Lanceru Evo. Bylo to v tu chvíli běžné dopravní zpravodajství, lidé si ale rychle dali dvě a dvě dohromady a firma Dream Car Giveaways záhy vše potvrdila.

„Jak už většina z vás nejspíš ví, Evo bylo totálně zničeno při nehodě dnes ráno,” stojí v prohlášení DCG na sociálních sítích. „Hlavní je, že Adam je v pořádku, nevíme, co se stalo a nebudeme o tom spekulovat. Prosíme, buďte ohleduplní ve svých komentářích, toto se může stát každému. Přejeme Adamovi vše nejlepší,” dodala firma.

Nelze než souhlasit, je to ale zatracená smůla. A pokud nový majitel nestihl vůz pojistit, bude také zatraceně drahá, neboť tohle auto je skutečně na odpis. Ceny pěkných Lancerů Evo IX dnes bezpečně šplhají přes 1 milion Kč, a to nejde o verze FQ v perfektním stavu. Je to smůla, která rychle vystřídala štěstí, ale tak už to někdy v životě chodí. Hlavní nakonec skutečně je, že výherce své neštěstí ve štěstí přežil bez úhony.


Šťastlivec vyhrál vzácné auto v loterii, o den později ho totálně zničil při nehodě - 1 - Mitsubishi Lancer Evolution IX FQ ilustracni 01Šťastlivec vyhrál vzácné auto v loterii, o den později ho totálně zničil při nehodě - 2 - Mitsubishi Lancer Evolution IX FQ ilustracni 02
Šťastlivec vyhrál vzácné auto v loterii, o den později ho totálně zničil při nehodě - 3 - Mitsubishi Lancer Evolution IX FQ ilustracni 03Šťastlivec vyhrál vzácné auto v loterii, o den později ho totálně zničil při nehodě - 4 - Mitsubishi Lancer Evolution IX FQ ilustracni 04
Podobný Lancer Evo vyhrál Adam Griffiths v loterii v úterý 27. dubna, jak můžete vidět níže. Ve středu 28. ho rozsekal na kousky, jak bohužel též můžete vidět níže. Ilustrační foto: Mitsubishi

Šťastlivec vyhrál vzácné auto v loterii, o den později ho totálně zničil při nehodě - 5 - Mitsubishi Lancer Evolution IX FQ vyhra nehoda 01
Auto je zjevně na odpis, o tom nemá smysl debatovat, nehoda to byla vážná, naštěstí bez následků na zdraví. Foto: South Wales Police Roads Policing Unit

Adam Griffiths was straight over today to collect this stunning Evo IX he won in last nights draw.

A lovely example this was, which I’m sure he will get many happy miles from!

Enjoy

Zveřejnil(a) Dream Car Giveaways dne Úterý 27. dubna 2021

Zdroj: The Drive

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše