K mání je motor V6 biturbo z Alfy Romeo Giulia QV. Na kolik přijde 510 koní?

Tenhle motor je s 8 tisíci km akorát zajetý a i s převodovkou může být váš. Není vysloveně levný, s ohledem na výkon 510 koní ale nestojí až tak moc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je motor V6 biturbo z Alfy Romeo Giulia QV. Na kolik přijde 510 koní?

30.4.2017 | Marek Bednář | 5 příspěvků

K mání je motor V6 biturbo z Alfy Romeo Giulia QV. Na kolik přijde 510 koní?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Tenhle motor je s 8 tisíci km akorát zajetý a i s převodovkou může být váš. Není vysloveně levný, s ohledem na výkon 510 koní ale nestojí až tak moc.

Máte doma jinak zajímavé auto s nefunkčním motorem a přemýšlíte, jak mu zase vrátit někdejší slávu, nebo jej posunout ještě dál? To chce vhodný motor za alespoň trochu rozumné peníze. A právě jede takový bychom tu měli - přeplňovaný šestiválec z moderní Alfy Romeo Giulia QV, mocného to krále mezi dnešními rychlými sedany.

Je k mání z bouraného auta a je kompletní i s osmistupňovým automatem od ZF. To sice není ideální volba pro puristy, ale auto je v této kombinaci o něco rychlejší. Motor s převodovkou za sebou mají asi 8 tisíc kilometrů, takže jsou v podstatě čerstvě zajeté, a dokonce na ně dostanete i šestiměsíční záruku. Asi bude potřebovat nějaké opravy, ale nejspíš nijak zásadní, protože motorový prostor si pořád vcelku drží svůj původní tvar.

Samozřejmě, není zadarmo - majitel požaduje rovných 14 tisíc dolarů, tedy asi 345 tisíc korun. K této částce bude nutné připočítat dovoz, clo a DPH. Nepochybujeme, že spousta velmi zajímavých motorů včetně Bussa by šlo sehnat mnohem levněji, ale ty nemají 510 koní. Toto stádo cvičí i relativně velkou Giulií jako nic a s mnoha jinými auty jistě zacvičí ještě snáz.

Máte-li zájem, motor je k mání na eBayi a nabídku v tuto chvíli sleduje pět lidí. Nejedná se o aukci, vidíme pevnou cenu 14 tisíc dolarů pouze s volbou „Kup teď”. Můžete ale prodávajícímu učinit nabídku s nějakou nižší cenou. Nesmíte ale být moc nároční - za zánovní a špičkový motor není 345 tisíc korun zase tak moc. A váš dnes nepojízdný vůz bude „Great Again”...


K mání je motor V6 biturbo z Alfy Romeo Giulia QV. Na kolik přijde 510 koní? - 1 - alfa romeo giulia qv prodej motor bourane 01
Nabídka takto vyhlížejícího motoru nevzbuzuje velkou důvěru, ale asi bude vážně v pořádku, pokud prodávající nabízí záruku

K mání je motor V6 biturbo z Alfy Romeo Giulia QV. Na kolik přijde 510 koní? - 2 - Alfa Romeo Giulia QV motor prodej dalsi 01K mání je motor V6 biturbo z Alfy Romeo Giulia QV. Na kolik přijde 510 koní? - 3 - Alfa Romeo Giulia QV motor prodej dalsi 02K mání je motor V6 biturbo z Alfy Romeo Giulia QV. Na kolik přijde 510 koní? - 4 - Alfa Romeo Giulia QV motor prodej dalsi 03K mání je motor V6 biturbo z Alfy Romeo Giulia QV. Na kolik přijde 510 koní? - 5 - Alfa Romeo Giulia QV motor prodej dalsi 04K mání je motor V6 biturbo z Alfy Romeo Giulia QV. Na kolik přijde 510 koní? - 6 - Alfa Romeo Giulia QV motor prodej dalsi 05
Takhle vypadal motor před návštěvou... pole, koly nahoru

Zdroj: eBay

Marek Bednář

Diskuze 5 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.