Kolik myslíte, že má najeto tento VW Golf+ TDI? Jezdí přesně šest let

Je to vážně dokonalý adept na stočení tachometru, tak dokonalý, že by vás ani nenapadlo, že je něco takového vůbec možné. A nebo napadlo?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Kolik myslíte, že má najeto tento VW Golf+ TDI? Jezdí přesně šest let

29.11.2016 | Marek Bednář | 10 příspěvků

Kolik myslíte, že má najeto tento VW Golf+ TDI? Jezdí přesně šest let

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Je to vážně dokonalý adept na stočení tachometru, tak dokonalý, že by vás ani nenapadlo, že je něco takového vůbec možné. A nebo napadlo?

Měli jsme tu ojetá auta, která najela i přes 200 tisíc km za rok. A měli jsme tu i taková, která neměla daleko k milionu. Pokaždé to ale bylo právě tak - buď nějaký vůz jezdil ohromné porce kilometrů po relativně krátký čas nebo si po dekády kroutil nižší nájezdy až k vysokým číslům. Je skutečně výjimečné, aby někdo s autem jezdil velmi vysoké porce km po delší čas už proto, že to obvykle není ekonomicky výhodné. Výjimky se ale očividně najdou.

Jednu z nich vám dnes ukážeme, sami jsme ji byli překvapeni - něco takového jsme už dlouho neviděli, rozhodně ne v prodeji. Jde o 6 let staré auto, což je stáří, které obvykle provází nízké statistíce kilometrů - nejčastěji kolem stovky, už 200 nebo 300 tisíc je hodně - to znamená 50 tisíc km ročně, to opravdu nejezdí každý. Dnes tu ale máme vůz, který toho za šest let zvládl ještě víc, mnohem víc. Černý Volkswagen Golf Plus na snímcích má za sebou... Zkuste si prohlédnout první fotky a tipnout si. Jen tak, jestli by vás napadlo, co je také možné, realitu vám samozřejmě prozradíme záhy.

Než se podíváme na snímky, dodejme, že vůz byl prvně registrován v říjnu roku 2010, takže má za sebou opravdu téměř přesně šest let provozu. Jezdil na dlouhé vzdálenosti, to za daných okolností ani nejde jinak a prodávající říká, že vůz byl velmi poctivě udržovaný po celý svůj život - že má nový filtr pevných částic a alternátor. A také spojky - tento kus je vybaven převodovkou DSG, při motoru 1,6 TDI se 105 koňmi a 250 Nm pod kapotou jistě sedmistupňovou.

Auto má původní motor, zbytek převodovky a ani o dalších opravách se prodávající nezmiňuje, až na dvě věty - že Golf je čerstvě po servisní prohlídce a rozvody je potřeba měnit až za dalších 50 tisíc kilometrů. Zvenčí vypadá dobře, při posuzování stavu kilometráže je ale lepší se vždy soustředit na interiér.

Ten ne že by vypadal jako nový, ale nějaké drastické opotřebení na něm vidět není - patrné je používání na volantu, který je skoro jako zrcadlo, ale tlačítka nejsou odrbaná, nanejvýš na knoflících rádia je vidět opotřebení. Podívejte se na to sami a tipněte si kilometráž...


Kolik myslíte, že má najeto tento VW Golf+ TDI? Jezdí přesně šest let - 1 - vw golf plus 803k km prodej 01Kolik myslíte, že má najeto tento VW Golf+ TDI? Jezdí přesně šest let - 2 - vw golf plus 803k km prodej 02Kolik myslíte, že má najeto tento VW Golf+ TDI? Jezdí přesně šest let - 3 - vw golf plus 803k km prodej 03Kolik myslíte, že má najeto tento VW Golf+ TDI? Jezdí přesně šest let - 4 - vw golf plus 803k km prodej 04Kolik myslíte, že má najeto tento VW Golf+ TDI? Jezdí přesně šest let - 5 - vw golf plus 803k km prodej 05Kolik myslíte, že má najeto tento VW Golf+ TDI? Jezdí přesně šest let - 6 - vw golf plus 803k km prodej 06Kolik myslíte, že má najeto tento VW Golf+ TDI? Jezdí přesně šest let - 7 - vw golf plus 803k km prodej 07Kolik myslíte, že má najeto tento VW Golf+ TDI? Jezdí přesně šest let - 8 - VW Golf Plus TDI extremi km dalsi 00Kolik myslíte, že má najeto tento VW Golf+ TDI? Jezdí přesně šest let - 9 - vw golf plus 803k km prodej 10Kolik myslíte, že má najeto tento VW Golf+ TDI? Jezdí přesně šest let - 10 - vw golf plus 803k km prodej 10aKolik myslíte, že má najeto tento VW Golf+ TDI? Jezdí přesně šest let - 11 - VW Golf Plus TDI extremi km dalsi 01Kolik myslíte, že má najeto tento VW Golf+ TDI? Jezdí přesně šest let - 12 - vw golf plus 803k km prodej 11Kolik myslíte, že má najeto tento VW Golf+ TDI? Jezdí přesně šest let - 13 - vw golf plus 803k km prodej 12
Tohle auto má za sebou 6 let provozu a vskutku pozoruhodnou porci kilometrů

Museli jste být opravdu velmi odvážní, pokud jste se v tipu blížili cifře 803 211 km, která reálně svítí na displeji přístrojového štítu. Za měsíc to tedy vychází na 11 156 kilometrů, každý měsíc po celých šest let - to je ohromná porce na auto, které je stvořeno primárně pro rodiny s malými dětmi, od nichž takové nájezdy nelze očekávat.

Auto sloužilo pro přepravu osob na delší vzdálenosti a řidiči se k němu museli chovat vážně uctivě, i soudě podle onoho interiéru. Samozřejmě, každý interiér je jinak kvalitní a tenhle na tom asi bude opravdu dobře, ale až vám někdo bude tvrdit, že odrbaná tlačítka a madla jsou ve 100 tisících km úplně běžnou věcí, vzpomeňte si na tenhle Golf Plus.

Kdybyste o něj náhodou měli zájem může být váš za 5 990 Eur, tedy asi 162 tisíc Kč. Důvod, proč ho chtít, nás úplně nenapadá, i když jeden by tu vlastně byl - je tu docela slušná šance zažít 1 milion najetých km na vlastní kůži. Jinak je to opravdu hlavně poučení pro všechny zájem o ojetá auta - možné je prakticky cokoli, cokoli...

Kolik myslíte, že má najeto tento VW Golf+ TDI? Jezdí přesně šest let - 14 - VW Golf Plus TDI extremi km dalsi 02Kolik myslíte, že má najeto tento VW Golf+ TDI? Jezdí přesně šest let - 15 - VW Golf Plus TDI extremi km dalsi 03
Přes 800 tisíc km za 6 let je neuvěřitelná porce

Zdroj: Mobile.de

Marek Bednář

Diskuze 10 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše