Může nejošklivější auto všech dob vypadat ještě hůře? Posuďte sami

Vypelichaný stroj s kroužkem v nose vypadá jako z jiné galaxie. Tohle stvoření strašilo celou Evropu, teď může říkat pane třeba i vám.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Může nejošklivější auto všech dob vypadat ještě hůře? Posuďte sami

6.7.2018 | Mirek Mazal | 3 příspěvky

Může nejošklivější auto všech dob vypadat ještě hůře? Posuďte sami

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vypelichaný stroj s kroužkem v nose vypadá jako z jiné galaxie. Tohle stvoření strašilo celou Evropu, teď může říkat pane třeba i vám.

Fiat Multipla si svým vzhledem získal jen minimum zákazníků. Auto to skutečně není hezké, vždy ale dokázalo bodovat svou praktickou stránkou. Existuje jen málo moderních osobních vozů, které mí vepředu legálně odvézt tři pasažéry. A vzadu další tři plus hromadu nákladu. Právě tohle patří mezi hlavní přednosti designové sebevraždy z Apeninského poloostrova.

Výhody využili závodníci soutěže The Barrel Challenge. Podnik shromažďuje auta starší roku 2000 a jejich řidiči závodí přes celou Evropu. Vyjíždí se z Nizozemska a končí v neznámé zemi. Cíl se účastníci dozví na poslední chvíli. Existuje letní a zimní verze, v teple se závodí šest dní, v zimě o den méně. Nejde jen o samotné projetí cílovou destinací, během cesty je potřeba plnit nápadité úkoly, aby se všichni pobavili a nemysleli jen na rychlost.

Multipla poskytla svým majitelům dost místa na všechny zavazadla, ale nemohli se smířit s jejím vzhledem. Jestli se pokus o zlepšení reputace podařil, posuďte sami. Fiat dostal červeno-černou srst, velký nos s kroužkem a rohy přes celou střechu. Plyšová úprava do podoby zuřivého býka snadno zamaskovala původní tvary.

Posádka se startovním číslem 112 naštěstí nezvolila podobný postup uvnitř, interiér zůstal prakticky standardní. Trávit skoro týden uvnitř parodie na cosi mezi Red Bullem a belgickými fotbalisty muselo dát odvahu, ale bez toho by asi nebyli puštěni do závodu.

Jak moc brzdí špičaté rohy čtyřválcovou 1,6 z roku 1999 těžko říct, ale kdokoliv to může otestovat, protože auto je na prodej. Má najeto 254 189 kilometrů, u inzerátů svítí cena 395 Eur (10 300 Kč). Jen nikde není vidět speciální maska na obličej nebo helma pro případ, že by v tom někdo vážně chtěl jezdit...


Může nejošklivější auto všech dob vypadat ještě hůře? Posuďte sami - 1 - Fiat Multipla 1999 parodie na byka 01Může nejošklivější auto všech dob vypadat ještě hůře? Posuďte sami - 2 - Fiat Multipla 1999 parodie na byka 02Může nejošklivější auto všech dob vypadat ještě hůře? Posuďte sami - 3 - Fiat Multipla 1999 parodie na byka 03Může nejošklivější auto všech dob vypadat ještě hůře? Posuďte sami - 4 - Fiat Multipla 1999 parodie na byka 04Může nejošklivější auto všech dob vypadat ještě hůře? Posuďte sami - 5 - Fiat Multipla 1999 parodie na byka 05Může nejošklivější auto všech dob vypadat ještě hůře? Posuďte sami - 6 - Fiat Multipla 1999 parodie na byka 06Může nejošklivější auto všech dob vypadat ještě hůře? Posuďte sami - 7 - Fiat Multipla 1999 parodie na byka 07Může nejošklivější auto všech dob vypadat ještě hůře? Posuďte sami - 8 - Fiat Multipla 1999 parodie na byka 08Může nejošklivější auto všech dob vypadat ještě hůře? Posuďte sami - 9 - Fiat Multipla 1999 parodie na byka 09Může nejošklivější auto všech dob vypadat ještě hůře? Posuďte sami - 10 - Fiat Multipla 1999 parodie na byka 10Může nejošklivější auto všech dob vypadat ještě hůře? Posuďte sami - 11 - Fiat Multipla 1999 parodie na byka 11
Za pár korun se prodává závoďák pro exhibicionisty. Možná vypadá lépe než klasická verze

Zdroj: Marktplaats

Mirek Mazal

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše